Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli ktoś ma dostęp do takiej technologi to czemu nie. Spróbować nie zaszkodzi :icon_smile:.

Będę miał dostęp do takowej technologii, ale dopiero w sierpniu. Maszynka będzie stała u mnie w domu więc myślę że będzie można po eksperymentować. Co do m-nuba to niebawem powinienem wejść w posiadanie materiału o właściwościach sorbothane'u a będącego de facto "gąbką". Mogę podesłać próbki do eksperymentów jeśli ktoś będzie zainteresowany. Jeśli rzecz sprawdzi się w warunkach airsoft'u może zabawie się w małego dystrybutora.

Link to post
Share on other sites
Pewien serwisant ostatnio odradził mi pomysł wkładania r-hopa do kwa (w moim przypadku mam promyka 300mm).

Według Niego efekt jest znikomy, a osiągami w aegach zachwycają się osoby, które nie potrafią dobrze zainstalować gumki HU. Co o tym myślicie? Czy r-hop ma sens nawet w szturmówce z lufą 300mm ?

Nie wiem czemu uparłeś się z tą długością lufy :). To nie ma większego znaczenia. Co do szturmówki to efekty moim zdaniem prędzej zobaczysz właśnie na słabszej replice. Jeżeli nie w zasięgu to w skupieniu bo będziesz mógł zastosować cięższe kulki. Osobiście tego nie badałem. Opieram się na zagranicznych forach.

Druga sprawa to to, że można zamontować sobie er-hopa (widocznego na moich zdjęciach) żeby jeszcze bardziej poprawić działanie. Pisałem wcześniej czym się różni.

 

Progressive... Chętnie przetestuje tą sorbo piankę ;d.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu uparłeś się z tą długością lufy :icon_smile:. To nie ma większego znaczenia. Co do szturmówki to efekty moim zdaniem prędzej zobaczysz właśnie na słabszej replice. Jeżeli nie w zasięgu to w skupieniu bo będziesz mógł zastosować cięższe kulki. Osobiście tego nie badałem. Opieram się na zagranicznych forach.

Druga sprawa to to, że można zamontować sobie er-hopa (widocznego na moich zdjęciach) żeby jeszcze bardziej poprawić działanie. Pisałem wcześniej czym się różni.

 

Progressive... Chętnie przetestuje tą sorbo piankę ;d.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

Jak się pojawi to podeślę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

Przeleciałem temat i stwierdziłem, muszę spróbować!

Na 1 rzut poszła tania replika, której mi nie było szkoda mianowicie CM-028.

Do stockowego wiadra nożem do tapet przyciałem +/- łatkę z wężyka gumowego +/- wymiar lufy a, następnie włożyłem do środka wiertło od "dupy strony" zainteresowaną przykleiłem butaprenem nie wierząc, że coś z tym zdziałam. Po kilku minutach jakimś drobnym papierem (chyba 120) potarłem łatkę już na lufie wzdłuż (tylko wtedy się nie zsuwała). Po względnym dopasowaniu z gumki hop-p poucinałem i wygładziłem "bułę" i rowek. Słuchając porad założyłem pod kątem 90 stopni. M-nuba wyciałem też nożem z gumki do zmazywania. Złożyłem i tylko pluło kulkami. Po kilku dniach rozebrałem i złożyłem z powrotem i Działa!

Zasięg większy niż na stockowej gumce, precyzja też, tyle że łatka nie była dobrze dopasowana i jakby nie da się zmniejszyć podkręcania kulki, o ile na 0,2g lecą w niebo o tyle na 0,25 miodzio dopiero pod koniec lotu znosi delikatnie na prawo, ale to też pewnie wina na szybko robionej łatki.

Jednym słowem: POLECAM!

Jak będę mieć trochę czasu to założę w pozostałych replikach i porobię testy przed i po.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Przeleciałem temat i stwierdziłem, muszę spróbować!

Na 1 rzut poszła tania replika, której mi nie było szkoda mianowicie CM-028.

Do stockowego wiadra nożem do tapet przyciałem +/- łatkę z wężyka gumowego +/- wymiar lufy a, następnie włożyłem do środka wiertło od "dupy strony" zainteresowaną przykleiłem butaprenem nie wierząc, że coś z tym zdziałam. Po kilku minutach jakimś drobnym papierem (chyba 120) potarłem łatkę już na lufie wzdłuż (tylko wtedy się nie zsuwała). Po względnym dopasowaniu z gumki hop-p poucinałem i wygładziłem "bułę" i rowek. Słuchając porad założyłem pod kątem 90 stopni. M-nuba wyciałem też nożem z gumki do zmazywania. Złożyłem i tylko pluło kulkami. Po kilku dniach rozebrałem i złożyłem z powrotem i Działa!

Zasięg większy niż na stockowej gumce, precyzja też, tyle że łatka nie była dobrze dopasowana i jakby nie da się zmniejszyć podkręcania kulki, o ile na 0,2g lecą w niebo o tyle na 0,25 miodzio dopiero pod koniec lotu znosi delikatnie na prawo, ale to też pewnie wina na szybko robionej łatki.

Jednym słowem: POLECAM!

Jak będę mieć trochę czasu to założę w pozostałych replikach i porobię testy przed i po.

 

Fajnie wiedzieć że komuś zadziałało (a przynajmniej nie popsuło zasięgu). Podejrzewam że jak się złoży z dużą precyzją to będzie bosko. No i można wykorzystać zużyte gumy :P. Chętnie zobaczę testy na innych replikach :)

Link to post
Share on other sites

dzisiaj się zabrałem za to. wężyk kupiłem w bricomarche o wymiarach "6x1.5" czyli na zewnątrz 9mm w środku 6mm. jestem w fazie ostatnich szlifów, zobaczymy co z tego wyjdzie. mnub zrobiony z pianki od części opakowania lufy guardera. Lufa guarder 6.02, replika m4, stockowa komora specny

Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem na allegro węża silikonowego do destylatora, 6x9mm niby 50-60 w skali shore i męczyłem go cały zeszły tydzień i mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami.

 

Jest MEGA trudno dociąć nożem ręcznie tę łatkę. Za każdym cięcięm albo nie zgadza się głębokość okienka, któraś z nóg jest krzywa albo kanalik w łatce się zwęża / rozszerza. Z samego tego powodu inwestycja w łatki oryginalne hunterseekera jest jak najbardziej sensowna.

 

Jeszcze trudniej jest ten materiał obrobić żeby postarać się źle dociętą łatkę poprawić. Wąż się nawet przy użyciu papieru ściernego 600 strasznie mocno bryli i rozrywa. Dodatkowo nawet przy wklejeniu łatki porządną dawką superglue przy szlifowaniu ją wyrywa.

 

Właśnie odnośnie superglue - bardzo mocno odradzam a jeszcze bardziej w sytuacji użycia wiertła jako podpórki. Superglue się "wślizguje" pomiędzy krawędź lufy i wiertła i pokrywa cienką warstwą ściankę wewnętrzną lufy. W przypadku użycia silikonu niestety jeszcze łatwiej wyrywa się łatka, ale przynajmniej nie uszkadzamy lufy.

 

Nota bene - o dziwo łatwo jest zdjąc super glue z wewnętrznej części lufy Madbull Black Python. Ze stali nierdzewnej jest trudno.

 

Co do wyników z zainstalowanych łatek trudno wysnuć sensowne wnioski. Skupienie jest "ok", kulki biją na jeden bok i trudno to wyregulować bez kolejnej ingerencji w łatkę. Regulacja siły nawet na bardzo miękkim dystanserze jest praktycznie niemozliwa, i to nawet przy 0,30 gr kulkach.

 

Kilka osób na zagranicznych forach twierdzi że oryginalnym materiałem hunterseekera to rurka 3/16" ID, 5/16" OD silikonowa o twardości 70 shore. Jako że oryginał ewidentnie łatwiej obrabia się papierem ściernym wygląda na to że te 10 stopni shorea do rodzimego przewodu robi sporą różnicę.

 

Chcę jeszcze kupić wężyki 5x8mm oraz 6x8mm z allegro i sprawdzić czy na nich lepiej się uda docięcie łatki tak żeby nie trzeba było poprawiać papierem.

 

Jesli ktoś zobaczy albo wie gdzie dostac odpowiedniego przewodu ale o twardości 70 shore niech da znać.

Link to post
Share on other sites

Mam te same doświadczenia. Najgorsze, że nie da się tej gumki przycierać przy takiej twardości. Ja kupiłem 3 rozmiary i dopasowałem bez poprawiania. Zresztą szkoda mi drapać lufę tym przycieraniem. Węże zamawiane w różnych miejscach różnią się też gladkoscią (lepkością) powierzchni.

Od środka da się zaokrąglić brzegi bez zbrylania ale dremelem na wysokich obrotach. HS stosuje twardszą gumkę do R-hopa a do IR-hopa może mieć podobną do tych naszych i pisał gdzieś, że trudniej ją dopasować.

Co do wycinania... Nie wiem czym to robiłeś ale najlepiej wychodzi żyletką. Nożem chyba nigdy bym prosto nie ciapną.

Jeśli chodzi o regulacje to u mnie działa ale nie stosowałem miękkiego dystansera.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Ja staram się dociąć tak jak robią to na tym filmiku:

 

 

Pocieszam się faktem że na innych forach również narzekają że mają z tym problem. Muszę spróbować faktycznie zwykłą żyletką.

 

Czytałem że 6x8mm wchodzi bez żadnego szlifowania z obu stron jak się dobrze dotnie. Co prawda lufa ma 8,5 - 8,7mm ale ta różnica znika jako że te węże rzadko trzymają wymiar.

 

Środek daję radę obrabiać papierem 600 trzymając go w kawałku przeciętej rurki jak na niektórych filmikach widać. Czytałem też że warto środek wykończyć papierem 1200 pokropionym kropelkami oleju silikonowego.

 

Ja kupiłem 3 rozmiary i dopasowałem bez poprawiania.

 

Który rozmiar ostatecznie ci się najlepiej sprawdził?

 

Jeśli chodzi o regulacje to u mnie działa ale nie stosowałem miękkiego dystansera.

 

A jesteś w stanie jakkolwiek to wyregulować? U mnie obrócenie kółka w m4 o jeden stopień powoduje różnicę pomiędzy zero hopem a hopem w kosmos. Chcę sobie zafundować przezroczystą komorę hop-up żeby sprawdzić czy mi w ogóle dystanser działa poprawnie a nie naciska punktowo.

Link to post
Share on other sites

Mi się lepiej przycierało z zewnątrz po zmoczeniu papieru wodą ale gumka wraz poruszała się z papierem i boki wycierały się bardziej niż wierzchołek gumki. Do tego kropelka nie wytrzymywała długo więc odpuściłem ten sposób.

Naciąłem tyle gumek, że na 100 nie jestem pewien, który rozmiar u mnie siedzi ale najprawdopodobniej właśnie 6x8. Pasuje dobrze bez przycierania.

Do regulacji hopa zrobiłem moda TDC (śrubka 4 drobnozwojna w lufie od góry). Niewiele trzeba żeby kulka leciała w kosmos ale ja strzelam kulkami 0.40 przy 585fps więc jeszcze da się to wyregulować.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja użyłem wężyka silikonowego 6x8mm, nie trzeba go docierać.

Co do wycinania to ja zrobiłem specjalne urządzenie i każda łatka wychodzi równo :icon_wink:

 

Dalej wszystko testuje jeżeli chodzi o replikę snajperską, napewno trzeba sie przyzwyczaić do innej poprawaki w czasie celowania na siatce celowniczej, tor lotu jest bardziej spłaszczony...

Link to post
Share on other sites

Co do wycinania to ja zrobiłem specjalne urządzenie i każda łatka wychodzi równo :icon_wink:

 

"Urządzenie" brzmi bardzo dumnie. Podzielisz się patentem jak je zrobiłeś?

 

Dalej wszystko testuje jeżeli chodzi o replikę snajperską, napewno trzeba sie przyzwyczaić do innej poprawaki w czasie celowania na siatce celowniczej, tor lotu jest bardziej spłaszczony...

 

Domyślam się, że strzelasz 0,40 gr albo wyżej?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć,

Wczoraj całkiem przypadkowo odkryłem, że istnieje coś takiego jak r-hop. Zafascynowany poszedłem do zoologicznego, kupiłem wężyk sylikonowy do napowietrzania akwarium, w papierniczym gumkę do mazania i zacząłem majstrować. Zadziwiająco szybko wyciąłem kawałek wężyka który idealnie spasował się zewnętrznie, w środku mógłby być o 0,1mm grubszy, bo nie pokrywa się idealnie ale przynajmniej nie wchodzi do lufy, więc zostawiłem jak jest. Z gumki do mazania wyciąłem m-nub i wkleiłem w miejsce dystansera.

 

Dodam że montowałem to wszystko na stockowym mk18mod1 od Specna Arms. Rezultat jest nawet przyzwoity, ale muszę jeszcze sprawdzić jak to zadziała w terenie i chyba warto załadować cięższe kulki bo 0.23 strasznie ciężko wyregulować. Przy lufie 300mm kulki lecą prosto na dystansie jakichś 40m po czym zaczynają się rozpraszać.

 

Mam pytanie. Czy w momencie gdy zamontuję jakąś preckę i kulki powiedzmy 0.25 to mogę spodziewać się jakiejś widocznej poprawy w zasięgu i skupieniu?

Link to post
Share on other sites

Panowie przy r-hopie jakość gumki (prawie) nie gra roli. To jest zresztą główny atut r-hopa. Zielona G&G jest świetna z racji długiego kołnierza.

 

Jeśli masz stock Specnę, czyli jakiejś 410 FPS to śmiało dawaj 0,25 gr. Jeśli strzelasz więcej możesz się nawet pokusić o 0,28 grama.

 

Co do m-nuba gumka do mazania jest za twarda. Ja używam jako dystanserów kawałki sorbo, chociaż nie jest to materiał idealny bo sorbo jest nieściśliwe.

 

Tak na marginesie - w pewnym momencie poddałem się z cyjanoakrylanem, ponieważ ciągle dostawał mi się do lufy i ciężko było go usunąć. Ale dorwałem w Castoramie zmywacz do cyjanoakrylanu firmy Technicoll i działa bardzo elegancko.

 

Kupiłem też w międzyczasie ten sam silikon który używa Hunterseeker, ale brudzi przeraźliwie i trzyma jednak zdecydowanie gorzej niż kropelka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...