Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Więc pochwalę się efektami tego magicznego r-hopa.

Replika: CM.040

FPS +/- 400

lufa: stock

komora: stock

gumka: stock

kulki: 0.28g

Do zrobienia łatki do lufy użyłem wężyka silikonowego 6/8 mm, a m-nuba zrobiłem z miękkiej gumki do gumowania.

Efekty:

70m - da się trafić w sylwetkę człowieka krótką serią(lekko podbija kulkę w końcowej fazie lotu),

do około 65m kulka ma bardzo płaski lot. Odległość była mierzona miarką (10m) więc wyniki nie są na oko.

Wszystkim polecam instalację r-hopa, efekty są dużo lepsze niż na jakiejkolwiek standardowej gumce hop-up.

Pozdrawiam wszystkich :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Jako że robiłem Flat Hopa na kilku juz replikach to może dodam co zaobserwawałem. Na pierwszy ogień poszedł CM008 gdzie przy 430fps pełny stock strzelał na około 55m+ celnie. Zrobiłem pierwszy flat hop ( nie bede sie technicznie rozpisywał) I zasięg wskoczył na prawie 70m i bardzo sie poprawiła celność. Często strzelając się z kimś naprzeciw jego kulki spadały przedemną a moje dolatywały do niego. Drugą machiną była cm 545 czy jakoś tak. Bardzo chinska zabawka :icon_razz: Flat zrobiony na odwal sie do testu i z 45m celnego zrobilo sie 55m :icon_smile: Kolejnum był steyr aug od GFC jednak tutaj problemem była bardzo mała komora HU która ograniczała zabawę z powierzchnią dociskową kulki. Koniec końców efekt dał około 5-8m wiecej zasięgu ale celność się poprawilo naprawde mocno nawet przy strzelaniu serią na batce 11Lipo :icon_smile: Ostatnim sprzetem jest snajperka wella mb4405. Na standardzie i kulkach 0,33 zasieg wynosil okolo 60m celny. Raptem 430fps. Po zrobieniu Flata zasięg się zwiększyl na celny powyzej 70m jednak celnosc sie poprawiło bardzo mocno. Zaskakująco nawet do poprzednich aegów. Moze nabrałem wprawy albo tutaj czesci były lepiej spasowane. Generalnie z wszystkich wymienionych wyzej replik w cm008 i steyerze na nieruszanym HU wymiana gumki na lepsza nie dawala jakiegos widocznego efektu. Generalnie Flat hop zmniejsza spadek predkosci wylotowej kulki w porownaniu do standardowego HU gdzie dociskana kulka jest punktowo ale mocno ,a we flacie na duzej powierzchni z minimalnym dociskiem na kulce.Zastosowanie odpowiedniego materiału w RHopie moze przy malym docisku tak podkrecic kulke ze nawet po 80m bedzie ja podbijac w powietrze. Rhop ma tą wadę że dobrze zrobiony wymusza uzywanie ciezszych kulek ale za to zasieg jaki mozna wyciagnac moze mocno zdziwic nawet doswiadczonych graczy :icon_smile: Flat hop ma ograniczone mozliwosci w porownaniu do Rhopa ale nie wymusza uzywania az tak ciezkich kulek. Pozdrawiam.

Edited by Raczek1987
Link to post
Share on other sites

Lol. Nazwa "R-Hop" jest trademarkowana przez Hunterseekera, więc spodziewam się że zajmie się tematem.

 

Dodatkowo, 550mm lufa z zainstalowanym przez samego HS lufa na Clandestine Airsoft kosztuje 90 USD. I jest z oryginalnej łatki. Na zdjęciu widać że łatka się błyszczy, więc cokolwiek to jest, nie jest to Hunterseekerowy R-Hop.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem panowie swojego Rhopa :)

Replika G3 470 fps

lufa pps 500mm

Kulki blaster 0,30g

 

Wykonałem chyba ciut za gruby dystanser ponieważ na hopku ustawionym na zero kulki po około 50m lotu podwiewało w górę, lecz co najbardziej mnie zdziwiło pierwsze strzały oddałem na hopku wyregulowanym na około 60 % i tu magia bo kulki z ogromna siłą dzidowały mi w dół po około 2,5 do 3 metrów. Dziś wybiorę się po cięższe kulki i zobaczę jak to będzie wyglądać. Lecz jeśli chodzi o sam efekt skupienia daje duże efekty kulki lecą jak po sznurku 8/10 trafiało w wybrany punkt :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Napisałem ten sam post prawie miesiąc temu w dziale serwisantów, ale do tej pory nie ma chętnych więc może tu się znajdzie osoba, która by się podjęła. Bardzo mi na tym zależy bo skupienie jest bardzo kiepskie a zasięg z miarę:

 

Szukam osoby, która podejmie się usprawnieniu hopka w vsr g spec tm lufa promyka 6.03 430, komora Action Army, ale mam też standardową tm i airsoft pro. Chciałbym flat hopa lub coś podobnego co poprawi skupienie. Replika ma ok 560 fps na ubitej 170 sprężynie Laylaxa. Szukam osoby z doświadczeniem w tej dziedzinie.Nie istotne z jakiego miasta.

Link to post
Share on other sites

Siema. Ogółem czytam sobie ten temat i też ostatnio zacząłem się bawić w r hopupy. Generalnie mam pytanie bo gdzieś na początku wyczytałem że powierzchnia podkręcania przy r hopie ma być jakby łukowata. U mnie po zmontowaniu wszystkiego w całość jest powierzchnia płaska, łatka wycinana z wężyka 6/8mm dystanser robiony z gumki do mazania, Zasięg wzrósł oraz tor lotu kulki jest bardziej stabilny niż w przypadku standardowego HU ale pytanie czy jest to dobrze dopasowana łatka czy po prostu będzie jeszcze lepiej gdy np dotnę łatkę z węża 5/8mm i dopasuje właśnie ten łukowaty kształt bardziej.

Wydaje mi się że teraz ten pseudo rhop zachowuje się tak samo jak flat hopek.

Robiąc testy z miarą- replika m4 KWA 510fpsów

65m pokrowiec od gitary 8/10 strzałów trafione

75m pokrowiec od gitary 6/10 strzałów trafione

80m pokrowiec od gitary 3/10 strzałów trafione

max dolot kulki do 90m

kulki użyte do testu - 0.36g guarder białe

Wyniki średnie. Dlatego też pytanie czy coś źle zrobiłem ? Dzięki za porady z góry.

Edited by NooBSaiboT
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Odnośnie sugru i r -hopa gdyby ktoś szukał:

 

 

Dzisiaj zrobiłem na swojej lufie jak się utwardzi to zobaczymy jak działa :icon_smile:

 

Chętnie bym zobaczył zdjęcia jak to masz zrobione i z czego dystanser zrobiłeś jeśli mogę wiedzieć?

Czekam na recenzję twojego r hopka jak zrobisz to podziel się rezultatami jak możesz :]. Pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

R-hop zrobiony.

Zrobiłem przy użyciu v-tie materiał zachowuje się jak sugru z tą różnicą ,że jest trochę bardziej lepiący i brudzący. Usztywnie się tak jak sugru w ciągu 24h.

Dystanser wykonany z mikrogumy pianki z opakowania kamery przemysłowej :)

Wymiary jak w tym temacie 3x3,5mm dociska równo na całej szerokości.

Zasięg skuteczny zmierzony 65m całkowity 70-72m zmierzony miarą i potwierdzony przez kolegę (cel).

Mierzone replika m4 ok 340 fps na 0,25 strzelane kulkami 0,28

Poniżej zdjęcia jak wyszło:

https://drive.google.com/open?id=0Bz4AcOvoNORrTWprX0hrSmhLZWc

https://drive.google.com/open?id=0Bz4AcOvoNORrdThVYlpKM3hMVTQ

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...