Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć.

Ja w temacie, szukam lufy zewnętrznej kompatybilnej z frontem 9" (konkretnie tą tanią podróbką MOE). Z tego co mi wyszło to pierwsze żłobienie pod blok gazowy powinna mieć +/- na 25-tym centymetrze. Im krótsza, tym lepsza. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A w jaki sposób? Skoro masz żłobienia na 7 calu, a front ma długość 9 cali to czego tu nie wiedzieć.

 

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby:

- zakupić blok gazowy montowany na standardowej długości

- poszukać muszki o jakiej pisał wyżej Nath, czyli coś tego rodzaju, takiego, albo innego.

 

EDIT

 

Zasymulowałem sobie powyższe w pimpmajganie i jest mały problem, bo standardowa lufa 14,5 cala jest zwężona (pod granatnik) w miejscu gdzie akurat pasowało by mocować muszkę. Będziesz musiał ją wypuścić nieco do przodu.

 

mgplpng_exenaxe.png

 

Całkiem ładną i chyba rzadką spotykaną emeczkę, można z tego wykręcić.

Edited by Remington
Link to post
Share on other sites

Właśnie o tym myślałem ale czy wtedy (posiadam front 9" a żłobienia pod muszkę na 7") będę mógł założyć klasyczną muszkę na lufie?

No zastanów się sam, frezy pod trzpienie masz w miejscu zasłoniętym przez chwyt. Jak chesz założyć klasyczną muszę bez tych frezów?!

Jeśli koniecznie chcesz mieć tą muszkę to na moje oko szukasz lufy 16''

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem w m4 w której nie było miejsca na piny ( były odlane) jak odpowiednio ustawisz wszystko ( nie wiem czy się da z tym chwytem) to i tak przykręcisz od dołu nie musisz mieć tego wcięcia na lufie by przykręcić imbusem muszkę . zostawisz jedynie ślad gdzie imbus się wkręcał na lufie :)

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem w m4 w której nie było miejsca na piny ( były odlane) jak odpowiednio ustawisz wszystko ( nie wiem czy się da z tym chwytem) to i tak przykręcisz od dołu nie musisz mieć tego wcięcia na lufie by przykręcić imbusem muszkę . zostawisz jedynie ślad gdzie imbus się wkręcał na lufie :)

 

Czekaj, czekaj. Czy Ty radzisz mu żeby oparł montaż muszkę na lufie jedynie o ten mały imbusowy pin? Przecież to się przy mocniejszym pacnięciu wykrzywi, albo puści w ogóle i front poleci.

Link to post
Share on other sites

No generalnie wszystko kumam, tylko że mam kilka obaw wobec tego rozwiązania (acz innego nie widzę). Po pierwsze do bloku gazowego ma być poprowadzona rura gazowa a na niej jak wiadomo opiera się chwyt. Czy jeżeli zrobię jakiś gwałtowny ruch to mi wszystko nie poleci? W końcu to tylko ściśnięta imbusami lufa. Ale coś wymyślę, najwyżej nawiercę te żłobienia i tyle.

@ A czy nie będzie to samo jeżeli poprowadzę tą rurę nieco dalej i wbiję ją po prostu w muszkę?

Też rozmyślałem nad muszką na RIS'a, ale najnormalniej w świecie mi się to nie podoba.

Edited by MajkiWRC
Link to post
Share on other sites

Na rurze gazowej NIC się w moe nie opiera. Niektóre szynu typu ris/ras mają śrubę wkręcając którą stabilizujesz górną połówkę chwytu o rurę gazową, ale w MOE nic takiego nie ma i rura gazowa jest kwestią stricte estetyczną.

Jeśli jednak nie pasują Ci przyrządy celownicze na risie to pozostaje zmiana lufy zewnętrznej na dłuższą albo robienie frezu. Zastanawia mnie tylko jedno-czemu nie założysz MOE 7 cali?!

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Nie mogę się przyzwyczaić żeby łapę bliżej trzymać, poza tym, jakoś tak, sam nie wiem. Jestem zielony w tych tematach i kompletnie nie wiem z czym się to je. Czyli, żeby zamontować front, a raczej żeby ustabilizować go od przodu nie potrzebuję zmieniać lufy. Do tego służy taki pierścień na lufie przed muszką? Podpatrzyłem na klasycznej A1.

Edited by MajkiWRC
Link to post
Share on other sites

Pierścień stabilizuje okładziny i trzyma je w kupie, ale musi być o coś oparty. Gdy masz założoną muszkę standardową to o nią się zapiera, jak ją zdejmiesz to musisz dać na jej miejsce coś innego (blok gazowy na imbusy na ten przykład). A jak masz za blisko rękę trzymać to kolbę sobie rozsuń bardziej :D.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Panowie podpinam się pod temat. Mam problem. Mam front ras dokręcany śrubą stabilizującą do rury gazowej. Ostatnio po składaniu repliki włożyłem trochę za dużo siły w dokręcanie śruby i przekręciłem imbus w śrubce. Teraz nie mogę ruszyć śrubki bo klucze się w niej ślizgają. Mam nadzieję, że przy okazji nie zruszyłem gwintu we froncie. Muszę znaleźć jakiś sposób na ruszenie tej śruby ale tak czy inaczej jest do wyrzucenia. Wiecie gdzie mogę zakupić nową, dedykowaną do takich frontów śrubkę?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...