Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zatrzymanie paczki na WER Zabrze


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

odgrzeje temat.

Jakiś czas temu zamówiłem 3szt UV5-R w jednej paczce. Oczywiście paczka zatrzymała sie na WER Komorniki. Ściągnęli UKE i okazało się, że nie ma znaczków CE. Paczka wróciła do Chin po czym została wysłana w 3 listach. Dwa dotarły a 3 znowu "zatrzymany w cle". Pytanie czy przejdzie scrren aukcji gdzie są 3 szt. i jak zrobić żeby zapłacic VAT ale żeby znowu sie nie skończyło na UKE (radia zamówione w maju więc mam już dość). DOdam jeszcze tylko, że to nie na sprzedaż tylko dla mnie i dwóch kumpli.

Dzięki za jakiekolwiek porady.

Link to post
Share on other sites

Jak jesteś licencjonowanym radioamatorem to możesz pracować na urządzeniach bez CE ale niestety obrót rynkowy jest niedopuszczalny. Jedna z chińskich firm (nie pamiętam która) ominęła to sprzedając urządzenie jako kit do samodzielnego montażu. Ciekawe kiedy Baofeng zacznie np sprzedawać osobno płytę,obudowę i pozostałe części jako spare parts :).

Link to post
Share on other sites

Przyszły papiery z celnego. Odeślę i zobaczymy. Swoją drogą to Baofeng ma od 2011r. certyfikat CE0678 pozwalający na obrót i używanie go na terenie całej UE i USA. Na dodatek pod baterią znajduje sie ten znaczek wraz z nr certyfikatu aczkolwiek jeśli dobrze pamiętam ostatnim razem stwierdzili, że nie ma on odpowiednich wymiarów. Tym razem będę się kopał z koniem i zorganizuję jeśli będą chcieli certyfikat od producenta.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...