Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ilość magazynków - jak to wygląda u Was? - ANKIETA


Ilość magazynków - jak to wygląda u Was? (dotyczy naszej podstawowej repliki, bez wliczania replik broni bocznej))  

582 members have voted

  1. 1. Ile nosisz magazynków typu box/drum?

  2. 2. Ile nosisz magazynków typu hi-cap?

  3. 3. Ile nosisz magazynków typu mid-cap?

  4. 4. Ile nosisz magazynków typu low/real-cap?

  5. 5. Ile kulek łącznie nosisz w magazynkach?



Recommended Posts

Nie znalazłem niestety takiego tematu na forum. Oczywiście wiem, że to zależy od osobistych preferencji, ale mimo wszystko warto zapytać.

Ile magazynków nosicie ze sobą na weekendowe strzelanie oraz większe imprezy? Głównie chodzi mi o midy :icon_smile:

Edited by wiciok
dodana ankieta
Link to post
Share on other sites
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Są imprezy gdzie po wystrzelaniu nie ma możliwości doładowania tylko na respie.

Więc kończy się amunicja lecisz na respa 500-600 Metrów a potem powrót a wróg siedzi już tam gdzie ich wybiłeś wcześniej

Sam musisz ocenić jaki masz ciężki palec na spust i ile ci potrzeba.

Ja mam 7 midów na ostatniej Manguście byłem tylko raz na respie w celu doładowania.

Edited by Kuki12
Link to post
Share on other sites

6 low capów + 1 w replice (tak samo jak Nath :icon_smile:)

 

Czasami podczas ostrej wymiany ognia może zlecieć wszystko, a czasami mogą wystarczyć raz załadowane na 3/4 gry.

 

Ogólnie wydaję mi się że jeszcze 8 ujdzie, a 12 to maksimum.

Grunt to znaleźć złoty środek między ciężarem, a doładowywaniem i ciężkością swojego palca :teethh:.

 

Zostaje jeszcze pistolet - tutaj zazwyczaj jeden mag zapasowy wystarcza, jeśli bawimy się w cqb to można i 3 nawet targać (tylko kto tyle kupi :teethh:)

Edited by Axel
Link to post
Share on other sites

Łącznie do MP5SD6 mam 18 magazynków (13 x 48, 3 x 30, 2 x 90; w tym jeden krótki) + 2 czy 3 do krótkiej (G18C AEP) - przy dobrych imprezach to było mało czasami.

Przy krótszych grach ładowałem się raz na kilka gier/rozgrywek.

 

Większość magów do MP5 jest dociążona do wagi 300 gram (o ile pamięć mnie nie myli).

Trzy magi są przy replice - dwa połączone i jeden krótki w ładownicy na kolbie.

Reszta na chest rigu w konfiguracji 9 i 6.

Link to post
Share on other sites

Spoko, już widziałem eM-kowicza z 24-ma magami. Fani eMek lubią szpanować, lansować się i obładowywać nadmiernie więc nie będziesz się wyróżniał... :hahaha:

Dobre dobre :icon_smile: - Ale nie wszyscy użytkownicy eMek noszą je tylko dla szpanu :icon_wink: - niektórzy potrafią z tego celnie strzelać :icon_smile:

Ja mam zawsze tylko 5 lub 6 low i to mi WYstarcza :icon_smile:

 

Wystarcza! Starczy to jest uwiąd albo inna choroba geriatryczna.

Axel

Link to post
Share on other sites

USP comp 1 +2

W zależności od kaprysu noszę :

mp7 1 + 4 ( gbb, 40 szt. w magu )

tavor 1 + 6 ( mid capy / low capy )

m249 1 + 1 ( 2500 szt. w magu )

 

Ad obładowywania się magami - gunner m27 IAR nosi circa 20 magów :icon_smile:

 

@Mixon - da się nosić więcej na pasoszelkach.

Link to post
Share on other sites
@Mixon - da się nosić więcej na pasoszelkach.

Da się, w sumie zapomniałem wymienić 3 magazynków + pistolet i jeden granat. Resztę zajmuje mi sprzęt, którego już nie wsadziłbym gdzie indziej, a i aż takiej potrzeby na dodatkowe magi w sumie nie mam.

Miałem na myśli, że kiedyś przerzucę się na jakiegoś plate carriera, a wtedy dodatkowe taśmy na pewno zagospodaruję kilkoma low-capami więcej.

Pasoszelki to fajny sprzęt, jeśliby go wypełnić tylko ładownicami, można ładne dwa tuziny zmieścić.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

W taki, tani zestaw S95 + cztery ładownice można włożyć 12 magów do MP5.Tylko po co się aż tak obciążać. Skuteczne strzelanie to już przy krótkich seriach 3-4 kulkowych, replika ASG to nie maszyna do szycia. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym podczas kilkugodzinnej imprezy wystrzelił więcej niż 500 kulek a to mieści się w 6-ciu Midach MP5.

Do repliki bocznej jeden mag zapasowy też w zupełności wystarcza.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

W zależności od konfiguracji podyktowanej simem.

magi w zależbności od wymagań ładuję po 48 lub 63 kulki.

Zwykle wyglada to tak:

RRV: 3+1+1 ( 3 na panelu przednim, 1 w zrzucie , 1 w kbk ) do tego 4 lub 4+2 w ładownicach na plecaku ( dla kumpli z teamu )

LBT 6094: 3+2+1+1+1 ( 3 na panelu przednim, 2 w slotach bocznych plus 1 odwrotnie jako awaryjny dla mnie lub znajomka z BT, 1 w zrzucie i 1 w kbk ) do tego 2-4 w ładownicy na plecaku.

 

Na CQB zwykle są to 2 sztuki w przednich kieszeniach UTP plus jeden w kbk.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...