Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ilość magazynków - jak to wygląda u Was? - ANKIETA


Ilość magazynków - jak to wygląda u Was? (dotyczy naszej podstawowej repliki, bez wliczania replik broni bocznej))  

582 members have voted

  1. 1. Ile nosisz magazynków typu box/drum?

  2. 2. Ile nosisz magazynków typu hi-cap?

  3. 3. Ile nosisz magazynków typu mid-cap?

  4. 4. Ile nosisz magazynków typu low/real-cap?

  5. 5. Ile kulek łącznie nosisz w magazynkach?



Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam 8 midów do G36 i 2 ma karabinie... w sumie 4 pakiety po 2 i 2 luzem - wszystkie midy.

 

Na pomieszczenia pakiety to cudo - 260 kulek, a w razie potrzeby przeładowania zajmuje poniżej 2 sekund.

 

Do tego zawsze 2 szybkoładowarki wypełnione. W sumie około 1500 kulek. Zwykle starcza na kilka nawet bardzo ciężkich starć.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ja również obecnie noszę midy 4+1(+mała szybkoładowarka w razie awaryjnej sytuacji), ale jednak planuję dokupić jeszcze dwa. Niedawno miałem taka śmieszną sytuację, podczas strzelanki, gdzie było kilkunastu ludzi z komercji (fleck + ak), przyskrzynili mnie w czterech za jedną osłoną, nie dało rady ruszyć się. 20 minut się z nimi ostrzeliwałem, nie mogli/umieli mnie obejść. W końcu wszystko wystrzelałem, no i padłem. Myślę że gdybym miał dwa extra magi, wytrzymałbym do czasu skończenia się ich hi capów ;)

 

U mnie wychodzi tak, że potrzebuję trochę ponad 2 midy na rundę("niedzielnej strzelanki"), po rundzie i tak muszę chociaż trochę doładować jeden mid, żeby nie zabrakło w trakcie.

Link to post
Share on other sites

Jako że nie byli w stanie w czterech obejść jednej osoby za osłoną, to raczej ich poziom nie był zbyt wysoki: wystarczyło posiać krótką serię po ich stanowisku (choćby na ślepo) żeby się schowali, i szybko wysunąć się i poczekać aż któryś wystawi coś poza osłonę.

Wiadomo, że ammo nigdy nie jest za dużo, ale jest też powód dla którego ludzie z m249 na ogół nie biegają.

Ja tam nie rozumiem ludzi, którzy zużywają 2k kulek na cosobotnią yebankę.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

To byli ludzie z komercji, 0 skilla, ak i fleck od organizatora i hurra :icon_razz2:

 

Wyglądało to tak, że mogłem strzelać do dwóch skrajnych z lewej i prawej. Wychylałem się zza drzewa na może 2 sekundy, 3-4 kulki na auto w drzewo-zasłonę, w tym momencie reszta zaczynała strzelać, chowałem się i powtórka, przez 20 minut, pod koniec to tak mi adrenalina skoczyła, że noga sama latała :icon_razz2:

 

Wiesz walić można i 3k, byle z sensem... ci z komercji, zobaczy kogoś na końcu pola i wali 200kulek, a to nawet lobem nie ma szans dolecieć :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

AK:

-3 midcapy z czego 2 na 105 kulek, jeden na 150

-6 lowcapów

 

Wszystkie nosze ze sobą w kamizelce, staram sie najpierw wystrzelić midcapy a potem lowy.

Ogólnie mam tak cięzki spust że potrafię wystrzelić wszystkie magazynki i doładowywać sie jeszcze na strzelankach, średnio na "rundę" pomiędzy swoimi wystrzelę 3-4 magazynki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

12 midów w czeście, 1 w replice, 1 awaryjny w kieszeni, 1 w worku zrzutowym, i ile wejdzie w plecaku, średnio tak 10-12 zależy ile znajdę w domu przed strzelanką / milsimem. Każdy ładowany po 60 kulek plus to co mag nie poda czyli 2-3 kulki więcej.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Po różnych przetasowaniach ilości i pojemności na weekendową strzelankę mam 4 lowy ładowane po 52 kulki (zimą jak nie ma chaszczy po 30) i jednego mida na jakieś 150, do użycia jak lowy się skończą.

Strzelam tylko na singlu i tak żeby trafić (nie na zasadzie "będę walił nad pniem za którym ktoś leży, a nuż się wychyli i dostanie") i zwykle schodzę na resp przy trzecim lub drugim.

Dodatkowo glock z jednym zapasowym, ładowane po 29.

 

Na poważniejsze wypady oprócz tego w replice mam 10 w oporządzeniu. Aktualnie mam 6 metalowych i 5 plastikowych, planuję dokupić 5 metalowych do oporządzenia, a plastiki przełożyć do plecaka / nadupnika albo doposażać kolegów.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

U mnie się trochę zmieniło. Aktualnie biegam z 6 magami modify na "190" w praktyce 200-240 kulek oraz jednym VFC na 120, a w rzeczywistości ładuję po 100. Łącznie daje to średnio 1420 kuleczek. Brak grzechotania bardzo cieszy :).

Edited by Puloman
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...