Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ilość magazynków - jak to wygląda u Was? - ANKIETA


Ilość magazynków - jak to wygląda u Was? (dotyczy naszej podstawowej repliki, bez wliczania replik broni bocznej))  

582 members have voted

  1. 1. Ile nosisz magazynków typu box/drum?

  2. 2. Ile nosisz magazynków typu hi-cap?

  3. 3. Ile nosisz magazynków typu mid-cap?

  4. 4. Ile nosisz magazynków typu low/real-cap?

  5. 5. Ile kulek łącznie nosisz w magazynkach?



Recommended Posts

w zaleznosci od broni i gry ale standartwowo:

M4 - 5 w ladownicach plus jeden w broni kazdy po 120 kulek (z emki lubie posiac;)

AKM - 5 w ladownicah plus jeden w broni kazdy po 70 kulek (3 ida jeszcze coby wypelnic ladownice) jako ze mam na niej ladny zasieg to mimo pojedynczego ognia czesto jestem jako support gdzies na flance i schodza mi szybko przez co zostaje pozniej z krotka bronia przy dupie..

AS VAL - tutaj dopiero co zrobilem zakup wie jeszcze nie gralem ale plan jest 8 w ladownicach plus jeden w broni (kazdy mag po 50 kulek)

Tam gdzie jezdze nie ma problemu z doladowaniem kulke ale w koncu zaczynam sie wypuszczac na gry gdzie np maks kulek to 500 dla rifleman wiec i ladowanie tylko w okreslonych punktach.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7+1 x low cap 65 + czasem zapasowy hi-cap 300.

Chociaż najczęściej i tak wystarczyłyby mi maksymalnie 4, a w sytuacjach kiedy by nie wystarczyły, to 8 to i tak mało.

 

A tak w ramach ciekawostki, to kumpel parę razy nosił ok 20 low-capów. Wbrew pozorom, wcale nie jest to aż tak dużo jeśli jest do kogo strzelać :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Może to być dziwne, ale na każde strzelanki mam 11 low-cap'ów (65 kulek, magazynki do M4/M16) + kulki w dwóch szybkoładowarkach na wszelki wypadek. Lubię po prostu siać kompozytem :icon_biggrin: Nie martwię się też o to, że skończą mi się magazynki w trakcie wymiany ognia, a mam też w razie czego czym poratować kompanów, którzy użytkują eMki lub coś innego, do czego podchodzą STANAGi.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

mam około 25 magów do emki (20 x lowcap, 5x mid cap długi) plus 2 drumy (z których nigdy nie skorzystałem).

zwykle nosze od 14 do 20 magów. Zużywam zwykle 3-6 low capów :) plus do pistoletu 4 szt. - zużywam zwykle jeden albo pół.

Link to post
Share on other sites

G36K - 2x hi-cap 1x mid

Desert Eagle - 2 magi.

 

O ile przedtem latałem w cirasach itd, to teraz wystarczy mi pas z kaburą na biodrze, na pasie ładownica na 2 magi, worek zrzutowy, i kompletnie wyposażona apteczka, razem z zapasem kulek.

Mobilność wchodzi na zupełnie nowy poziom, choć szelki zmuszony będę kupić.

Link to post
Share on other sites

A co to za problem? Np. na same pasoszelki tyle wejdzie (i jeszcze zostanie miejsca), a można jeszcze dołożyć do nich np. chesta albo małego plejta. Na takiego nie wiem, CIRASa Land też by spokojnie weszły. Na przód na klapę 2x2, na oba boczki pod cummerbunda płaskie shingle 3x1 (nie sprawdzałem, ale chyba by weszły), na cummerbunda 3x2. 1 w replice (można jeszcze przykleić taśmą kolejny), 1 w zrzucie i razem mamy 19, przy czym mamy jeszcze wolne miejsce z przodu plus zawsze możemy podczepić jeszcze pas... To tak dla przykładu.

Jeśli chodzi o praktykę, to kumpel nosił mniej więcej połowę na cirasie (przód 2x2, boki 3x2), a resztę w torbie na udzie.

Link to post
Share on other sites

Właściwie temat to spam ale skoro nikt z modów nie wywalił to właściwie odpowiedź jedyna może brzmieć tak: "Tyle ile potrzeba" i lans na to kto ma więcej można zakończyć oraz przypominam, że istnieje bliźniaczy temat, który został już dawno zamknięty.

Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik CIRASa w wersji LAND stwierdzam, że ilość możliwych do dopięcia na niego ładownic zależy od obwodu użytkownika. Im szerszy i dłuższy użytkownik, tym więcej ładownic na kamizelkę upchnie. W moim przypadku 11 magazynków + 1 szybkoładowarka mieszczą się w konfiguracji:

2x 1x2 na przednim panelu

2x 2x2, po jednej na bok. Tak spokojnie mieści się 12 magazynków. Na upartego mógłbym sobie jeszcze upychać na te wewnętrzne molle shingle, ale odczuwałbym już dyskomfort. Mógłbym również bardziej poluzować kamizelkę i wyciągnąć cummerbund, by mieć więcej miejsca, ale pojawia się pytanie - po co? Nie chcę by na mnie kamizelka skakała. Kolejna opcja - ładownice na tył kamizelki, niemalże na plecy. Niewygodnie, a w moim przypadku niemożliwe, gdyż noszę ILBE i mogłoby się opierać na IFAKu lub Utility (czy jak to tłumaczyć). Można być hardcorem i jeszcze nad przednim panelem sobie założyć ładownice zamiast admina. Dodatkowo z pomocą przychodzą ładownice na kolbę i pasy modułowe. Ja na swój mógłbym upchnąć z 12 dodatkowych magazynków, ale i tak jest wystarczająco lansiarski ze zrzutówką i nożem :D

Link to post
Share on other sites

Temat miałby rację bytu, gdyby był ankietą. W takim przypadku można by określić ilu użytkowników jaką ilość magazynków preferuje.

Aniekta jednak musiałaby zawierać nie przedziały liczbowe, a po kolei ilości od 1 do 20 i 21+ oraz typy magazynków.

Link to post
Share on other sites

Ale na Alice powyżej trzeciej ładownicy po każdej stronie od sprzączki pasa już się niewygodnie sięga, więc moim zdaniem (3+3)*3 = 18 max na Alicję. Chyba że na jakimś patencie mocujesz do szelek :P Natomiast bez problemu można podbić tą liczbę przez bandolier, o którym chyba nikt jeszcze nie wspominał :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...