Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Większy" niedrogi nóż


Recommended Posts

Witam rozglądam się za niedrogim nożem (powiedzmy ~50zł) który się nie rozleci po rzuceniu nim w drzewo :icon_smile: dobrze by było gdyby był on trochę większy gdyż takimi mi wygodniej się operuje (ot taki paradoks). CZy np takie coś by dało radę? http://armyworld.pl/...Bundeswehr.html ew takie coś http://www.protarget...me-Beetle-.html

Tak, wiem że to podróbka. Z góry dziękuje za pomoc, mile widziane linki

 

PS z tego co czytałem forum to ta podróbka noża Bundeswehry jest całkiem udana

Edited by login12
Link to post
Share on other sites

Moje zdanie - obydwa to kompletne g***o... :maniak_zle:

Natomiast z doświadczenia polecam http://armyworld.pl/...BW-DEMOBIL.html - wyłącznie ten oryginał, bo jest też beznadziejna podróba MIL-TEC, którą podobnie jak podane przez Ciebie, należy omijać na odległość wydzielanego przez nie smrodu... :maniak_jezyk:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Za 80zł można już dorwać używanego Glocka 81. Nadaje się zupełnie do wszystkiego, nawet się nim ogolisz ^^. Jedyny minus jest taki, że trzeba o niego dbać bo lubi łapać rdzę. Swojego mam już 6 lat i przeżył dosłownie wszystko, od otwierania puszek po rzucanie na dość duże odległości ( często lądował na kamieniach, betonie ). Cały czas ma się dobrze i jest w jednym kawałku :D

Link to post
Share on other sites

Hmm dziwne bo trochę sugerowałem się wypowiedzią Arenda:

 

snapback.pngUżytkownik Kantek dnia 02 lipiec 2012 - 19:34 napisał

 

Tylko, że Kampfmesser produkcji milteca, za 45zł, z linka zamieszczonego wcześniej ma tyle wspólnego z oryginałem, że nie należy obydwu dawać dzieciom do zabawy. Oryginał jest tylko 8x droższy.

 

 

[Arend] Wiem, ale z czystym sumieniem mogę tą MilTecowską podróbkę polecić. Dwie rzeczy się im udały: ten majcher i niezbędnik blaszany.

Sam osobiście nie posiadam ale mój kumpel od wędki kupił parę lat temu i mimo że koleś potrafi popsuć bez narzędzi kostkę bauma, bloczek gazobetnowy i metalową kulkę to jeszcze mu rady nie dał. Batonowaliśmy nim, rąbaliśmy drewka na ognisko , nawet został wbity do połowy ostrza w drzewo (ile się nakombinowaliśmy żaby go potem wyciągnąć) i utrzymał piędzieseciokilowego młodzieża.

 

A np taki? (wiem, upieram się) http://www.milout.pl/product_info.php?products_id=10073

Edited by login12
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jakby to powiedzieć poniżej 100zł nie opłaca się kupować noży. Z doświadczenia wiem, że noże (wszystkie columbie, milteci itd) to totalne niewypały, które się rozpadają przy normalnym używaniu a o rzucaniu to już można zapomnieć. Od roku jestem posiadaczem świetnego noża (Bushcraft od Tlima) jest to nóż który z pewnością mogę polecić. Co prawda kosztuje swoje (ponad 200zł) ale wiem, że gdy go wezmę w teren to przetrzyma wszystko. A z większych "noży" a właściwie maczet polecam kukri od kabara świetne narzędzie, które tnie drzewo o średnicy ponad 6cm w niecałe 2 minuty :)

 

Więc jak chcesz kupić nóż, który długo wytrzyma to celuj w norze robione ręcznie (Tlim, KamilD, Trollskyy) Wpisałem tu polskich customerów bo ich produkty są naprawdę świetne i to wspieranie polskiego rynku i kreatywności makerów :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jakby to powiedzieć poniżej 100zł nie opłaca się kupować noży.

 

No nie do końca. I większość nożyków Mora czy Hultafors potwierdza fakt, że można kupić dobry nóż za mniej niż 100 zł. A że nie wygląda jak kosa Rambo? No cóż...

 

Z doświadczenia wiem, że noże (wszystkie columbie, milteci itd) to totalne niewypały, które się rozpadają przy normalnym używaniu a o rzucaniu to już można zapomnieć.

 

O rzucaniu można zapomnieć, bo nie do tego zostały zaprojektowane. Inne są noże do roboty w terenie, a inne do zabawy w rzucanie do tarczy.

 

Więc jak chcesz kupić nóż, który długo wytrzyma to celuj w norze robione ręcznie (Tlim, KamilD, Trollskyy) Wpisałem tu polskich customerów bo ich produkty są naprawdę świetne i to wspieranie polskiego rynku i kreatywności makerów :icon_biggrin:

 

A tu się zgodzę. Warto wspierać rodzimych nożorobów.

Link to post
Share on other sites
Nadaje się zupełnie do wszystkiego, nawet się nim ogolisz ^^.

 

No jak kolega potrafi się nim ogolić no to wielki szacun bo przy oryginalnym kącie krawędzi tnącej to jest wielki wyczyn :D (no chyba, że mowa tu o ścięciu paru włosków z ręki a nie normalnym goleniu ;) )

 

Również polecam Glocka 78 (piła wg mnie jest słaba dlatego jestem za 78 :p ). Tak jak wspomniał adrIan, nóż do prawie wszystkiego (dokładne cięcie czy krojenie nie należy do jego najlepszych stron) no i jest nie do zajechania :P Łatwo dostępny i naprawdę solidny. Problemem jest dość miękki materiał ostrza, co sprawia, że szybko się tępi oraz ruda, która wdziera się w każde miejsce odsłoniętego metalu ;)

Co do pancerności to polecam na YT filmik

 

Generalnie odpuść sobie tanie noże i odłóż na coś wartościowego, co nie rozleci ci się po miesiącu ;)

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...