Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Zadałem sobie trochę trudu żeby przekopać parę tematów i jest kilka metod, wiążących się z dzierganiem w korpusie repliki. Poniżej streszczę dwie, o ile dobrze zrozumiałem ich sens.

 

1. Trzeba wymontować składaną kolbę wraz z obsadą i wsadzić w jej miejsce ogon o którym mówił przedmówca (na nitach). Zbędne dziury należy zaspawać a klocek kolby dociąć aby było miejsce na tył gera.

 

2. Do istniejącej obsady można przykręcić kolbę na śrubę wywaliwszy uprzednio zawias i jeżeli wywierci się otwory na tej samej wysokości w klocku kolby i obsadzie. Metoda wydaje się jednak mniej skuteczna przez brak oparcia w ogonie (którego RK-02 nie ma) a na pewno jest niekoszerna.

 

Tylw z gubsza, chyba że coś źle odczytałem. Tak czy inaczej trzeba posiadać umiejętność obróbki metalu.

Link to post
Share on other sites

...1. Trzeba wymontować składaną kolbę wraz z obsadą i wsadzić w jej miejsce ogon o którym mówił przedmówca (na nitach). Zbędne dziury należy zaspawać a klocek kolby dociąć aby było miejsce na tył gera...

 

Trzeba jeszcze "wyprostować" tył atrapy komory zamkowej i to w zasadzie będzie pełna recepta

Link to post
Share on other sites

Trzeba jeszcze "wyprostować" tył atrapy komory zamkowej i to w zasadzie będzie pełna recepta

 

A nie wystarczy nawiercić nowych otworów poniżej starych przy ogonie i podnieść montowanego dupala w całości? Czy będzie za ciasno? Jak tak patrzę na dostępność części to pozostaje mi albo polować na body do RK-06 albo przykręcić kolbę na śrubę lub dwie wg metody nr 2.

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites

No nie, bo tył w rk02 jest ścięty a w rk06 jest prosty. O to cały zamęt . :icon_smile: jak założysz ogon kolby do atrapykomory w rk02 , zamontujesz kolbe i będzie ona prosto, to wtedy powstanie luka w kształcie trójkąta patrząc z boku. I tą lukę trzeba zamaskowac, najlepiej spawarką.

Jak ktos chce to mu mogę pomóc ze spawankiem.

Tutaj próbka moich możliwości, maskowanie otworów przy dopasowywanmiu listwy bezpiecznika w replice Tantala.

pTYflgF.jpg

 

 

2nrq8bW.jpg

 

 

UNewhbL.jpg

Edited by asgszczepan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...