Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelki Jumpable Plate Carrier (JPC) - Crye / kopie / wariacje


Recommended Posts

Płyta jest najszersza na piersi, sprawdź poprzeczny rozmiar i zobacz sobie na wysokości sutków czy nie będzie za szeroka. Pamiętaj że cumerbund i szelki=rozmiar płyty, przynajmniej w tych najtańszych konstrukcjach (bo jak ci ktoś dzierga na zamówienie to możesz sobie wszystko na wymiar zrobić w razie czego).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Hej hej hej,

poczytałem tutaj kilka tematów odnośnie kamizelek, szczególnie właśnie o jpc. Takie pytanie dotyczące MODI jpc, czy to o tej konkretnie mówicie? http://www.shootercbgear.com/product_info.php?manufacturers_id=31&products_id=7965

Zastanawiam się nad kupnem, ale to raczej nie przypomina koloru ranger green...i wydaje mi się, że w terenie będzie to bardzo oczoje....widoczne. :icon_razz:

Niestety nie mam funduszy wielkości 400-500 zł, a zastanawiam się nad wyborem JPC <-> PSPB, z naciskiem na JPC, ale nie chcę z kolei świecić się jak choinka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No ja mam podobne, skromne wymiary, i tak:

Kopie Austina ścięte w typie swimmer w rozmiarze S- fajnie się nosi, ale spokojnie mogłyby być M, zwłaszcza na plecach.

Stalowe płyty w kształcie SAPI rozmiar S- bardzo dobry rozmiar, można się ewentualnie pokusić o M na plecach.

 

Nosiłem albo w ULPC, albo w PC QR od Currahee.

W tym drugim swimmer lata jak chce, bo kamizelka jest raczej w rozmiarze M/L. Stalowe SAPI S siedzą o wiele lepiej. Dalej jednak przeszkadza nadmiar materiału na rogach i ramionach, zwłaszcza przy składaniu się do strzału.

ULPC, najbliższe do JPC, przyjmuje każdą płytę, bo ma dużo elastycznych fragmentów.

 

Ogólnie mając 170 cm i mniej niż 100 w kacie, widzę M w kształcie swimmer jako max na froncie. Na plecach M SAPI też powinno być jeszcze ok.

Jeśli nie chcesz się bawić w mocno ścięte rogi, to jednak S jest najrozsądniejsze IMO.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupisz kamizelkę pod większy rozmiar, to upewnij się że jest możliwość stabilizacji płyty w środku, przede wszystkim na wysokość. (Z tego co kojarzę oryginał tego nie ma)

Jeżeli możesz dostać M w fajnych pieniądzach, albo miałbyś czekać pół roku na customa, to moim zdaniem można jeszcze pójść na kompromis.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

ktoś miał styczność z JPC od TMC?

 

jak z wykonaniem? mam od nich kopie RRV i jest ok, a szukam małego PC, i ich produkt wpadł mi w oko, ale jak z jakością materiału (cordura jak jak w RRV czy nylon w/g opisu na gunfire) i elementów łączących (w oryginale z hypalonu)?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pany :teeth: pomocy. Dziewczyna inaczej nie da spokoju. Poszukuje JPC. Ale otóż to. Nie byle jakie! Upatrzyła sobie w gunfire jak byliśmy w lipcu jakieś dziwne. Zamki z przodu i z tyłu po bokach. Kieszeń sapi także prawdopdobnie zapinana na zamek. Poratujcie chłopy. Leżała jej ta kamizelka jak żadna inna i nie chce słyszeć o czymś innym.

Edited by Puloman
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...