Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelki Jumpable Plate Carrier (JPC) - Crye / kopie / wariacje


Recommended Posts

Dobra a jeszcze jest red river, jak u nich z kolorami? Kolory przypominają Chińskie jpcki czy jest to już poważny mc? :icon_biggrin:

 

Masa fotek przeróżnych operatorów jest w internecie. Poguglaj.

 

Wiadomo coś czy RR i Curahee się odkopało?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Kupiłem JPC od GFC w kolorze czarnym na próbę, test systemu tego typu. W przyszłości chce kupić coś porządnego, może od RR w oryginalnym MC o ile sprawdzi się taka mała powierzchnia użytkowa. Jak nie to pewnie skuszę się na jakieś lbt6094.

 

Anyway, sama kamizelka jak za ta cenę, czyli 120zl na przecenie, wygląda dobrze. Taśmy uszyte prosto, dobrze trzymają ładownice zarówno na karabin jak i pistolet (polimery). Na ramionach nie ma białych krawędzi. Osłonki na ramiona zrobione w formie skarpety z miejscem na rurę oś camelbacka lub kabel od radia. Rzepy trzymają bardzo mocno na klacie, nic się nie przesuwa. Od środka siatka która ma ułatwić przepływ powietrza. Nylon jak to nylon. Generalnie z zakupu jestem zadowolony, tym bardziej w tej cenie. Na razie testy domowe, przed nami testy bojowe w terenie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hej, jak myślicie, czy jest sens brać JPC od Tactical Army (http://allegro.pl/ta...6611177964.html) przy którym jest napisane że jest z codury, ale nie wiadomo jakiej dokładnie i nie ma tej żółtej metki, czy lepiej dopłacić do TMC (https://www.weapon76...yote-brown.html) przy którym mamy pewność że jest to cordura, bo ma metki etc.

Jest duża rożnica w jakości? Używał ktoś tego od Tactical Army?

Edited by V4RCH1AK
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pytanie do wysokich osób z klatką 96-100cm. Jaki rozmiar płyt wybraliście dla siebie?

 

Mierząc od mostka do 5cm na pępkiem wyszło mi 15". Na szerokość 10.5", ale płyta o takim rozmiarze nieco utrudnia mi celowanie, zwłaszcza z pistoletu. Z kolei płyta M przy moim wzroście wydaje się śmiesznie krótka, za to nie utrudnia składania się do broni.

 

Co byście polecali? M, L, a może L swimmer cut?

Link to post
Share on other sites

Fajnie jest mieć standardowe proporcje.

Gdybym miał się sugerować przede wszystkim wzrostem, to nawet XL byłaby na mnie za krótka (ma tylko 14"). Byłaby jednak zdecydowanie za szeroka, nie byłbym w stanie złożyć się do strzału.

Internety piszą, że płyta ma zasłonić sutki. U mnie zrobi to już M, ale wydaje mi się trochę kuse. Z kolei L utrudnia trzymanie karabinka, a celowanie oburącz z pistoletu zatrzymuje w nich krążenie.

Możecie napisać, jaki macie obwód w klatce?

Link to post
Share on other sites

Jakby nie patrzeć JPC jako kamizelka rozmiarowo wielkości płyty SAPI jest mniejsza niż zabudowane mocno kamizelki jak np SCARAB od miwo, o to mi chodzi. Jak na kim wygląda i jak to oceniasz to Twoja sprawa

Ustaliliśmy już że woda jest mokra;). A wracając do meritum tematu to płytę się nosi po to, żeby chronić ważne organy, a nie zakrywać taktyczny kałdun, jeśli sięga w okolice pępka to jesteśmy w domu-tak mi to kiedyś klarował jeden z zaprzyjaźnionych "wycieczkowiczy" (choć nie powiem, wygląda to paradnie jak bojler spod płyty wyłazi i lans się psuje bo zamiast w cardio leci się w szpej za milion monet :icon_wink:). W ciemno strzelałbym Lkę, mimo wszystko, natomiast pytanie z gatunku-jak przeprowadzałeś pomiary? Siedziałeś czy stałeś? Jeśli naprawdę chcesz coś, co da Ci swobodę ruchu i nie patrzysz na lans faktor to w moim odczuciu żaden pecet tego nie da tak jak coś bez pleców (1961/RRV), ale to nie jest temat na takie rozważania i ogólnie koło które zatoczyłem jeśli chodzi o szpej-sto lat temu nie miałem kasy, ale chciałem mieć lans, zleciłem zrobienie RRV, potem miałem 1961 (bodaj B), potem JPC i po długim użytkowaniu... wróciłem do RRV/1961 w zależności od tego czy muszę mieć płytę czy nie (czyt. czy regulamin imprezy daje mi jakiś bonus za kafla wsadzonego z przodu), bo to są konstrukcje, dla mnie, najwygodniejsze, dające ogromną swobodę ruchu i mnóstwo powierzchni montażowej/niemodularnych kieszeni gdzie można wsadzić wszystko i jeszcze więcej.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Pomiar wykonałem siedząc.

 

Też testowałem rożne rozwiązania. :)

Najpierw była kamizelka Osprey Mk4. Szybko doszedłem do wniosku, że to nie to - ciężka, latem grzeje jak kożuch, kompletnie nie nadaje się do plecaka, nawet małego. Będę się tego szajsu pozbywać.

 

Potem pas RATS i szelki Jaco. Owszem, w lesie i na strzelnicy nawet wygodne. Ale leżąc lub działając w ciasnocie, sięganie po magazynki robi się trudniejsze. Kiepsko też współpracuje z dużymi plecakami, wymagającymi pasa biodrowego.

 

Kombinuję więc coś, co pozwoli mi trzymać 3-4 magi na klatce, bez obwieszania się po bokach ładownicami. Może jeden dodatkowy magazynek na zwykłym pasie do spodni, jeśli nie będę mieć plecaka z pasem.

 

Owszem, na strzelnicy nie potrzebuję PC z wkładami - zbędny ciężar. Ale zdarzały mi się ostatnio scenariusze, w których balistyka dawała przewagę i warto było ją taszczyć. Nie chcąc zakładać po raz kolejny Ospreya latem, postanowiłem kupić JPC.

 

Możesz napisac, dlaczego w ciemno sugerowałbyś L? Przy moim wzroście nawet XL ma daleko do pępka, ale za tak szeroką płytą schowałbym się chyba razem z synem. ;-)

Link to post
Share on other sites
A wracając do meritum tematu to płytę się nosi po to, żeby chronić ważne organy, a nie zakrywać taktyczny kałdun

Ja gdybym brał udział w prawdziwej wojnie to wybrałbym mimo wszystko jakąś wielką kamzę, na pewno nie JPC, bo perspektywa strzału w brzuch, wypadających przez dziure jelit, zakażenia, strzału w kręgosłup itd. nie wydaje sie zbyt pociągająca

Edited by V4RCH1AK
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...