Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt 1911 KJW, KWC, BELL, WE, WELL, ARMY


Recommended Posts

Witam, poważnie zastanawiam się nad zakupem colta 1911 i mam dylemat ponieważ jest kilka firm produkujących colty w podobnej cenie. Czytałem opinie o każdym z nich i tylko jeszcze bardziej zgłupiałem. Na temat każdego są dobre i złe opinie (o wellu nawet niektórzy piszą dobrze) a więc nie wiem co zakupić.

Jeśli możecie doradzić to piszcie który z podanych modeli będzie przede wszystkim najbardziej niezawodny i znośnie wykonany.

Mój ranking wygląda następująco:

1 KJW http://gunfire.pl/product-pol-1152197045-Replika-pistoletu-KP1911-CO2.html

2 WE http://allegro.pl/pistolet-we-h-c1911-na-co2-i3576884174.html

3 BELL http://allegro.pl/blacksword-eg-723-replika-pistoletu-colt-m1911a1-i3570696063.html

4 KWC http://allegro.pl/colt-1911-a1-full-metal-blow-back-i3597005325.html

5 WELL nawet linku nie daje posiadam replikę i z czystym sumieniem mogę stwierdzić że to totalny szrot.

 

Może ktoś ma lub miał podane modele i może napisać który z nich jest lepszym wyborem. Ze względu na opinie jestem za KJW chociaż ostatnio przeczytałem, że niektórzy nie polecają i zwątpiłem. Zainteresował mnie też BELL ze względu na oznaczenia ale niestety jest na green gas i w niższych temperaturach będzie problem. Do KWC jestem zrażony ze względu na to, że kolega kupił i po miesiącu sprzedał bo od nowości nie strzelał jak powinien.

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie polecam KWC.

Bardzo dobre wykonanie, nie ma się do czego przyczepić. Jedna z nielicznych 1911 na CO2 gdzie magazynek nie wystaje z chwytu, co dla kogoś kto dba o wygląd jest bezcenne. Chociaż jest to CO2, fpsy są na poziomie pozwalającym na użytkowanie w CQB (ok. 340 fps), pewnie dlatego ma taki przyjemny blow back - dużo gazu idzie własnie na blow back.

Ja w swoim przemieliłem na razie tylko około 20 kapsułek (1 kapsułka lekko ponad 3 magazynki) i nie ma żadnych problemów.

Znajomi mają Colta 1911 KWC o wiele dłużej i też sobie chwalą, kupiłem za ich namową i nie żałuję.

 

Jedyny minus to bardzo trudno dostępne magazynki w Polsce, w praktyce trzeba zamawiać z zagranicy - mała niedogodność, nic z czym nie można żyć.

 

Jeszcze raz: jak Colt 1911 na CO2 to polecam KWC, chyba że masz ponad 650 PLN to wtedy TM.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem KP-07(1911 meu kjw) na gg i dokupiłem maga na CO2. Dosłownie po kilku strzałach pękł cylinder(pomarańczowy). Po jednym strzale wypluwa cały gaz. Czy zaleca się wymianę tylko cylindra na wzmocniony(metalowy? koszt?) czy warto/trzeba coś jeszcze wymienić by śmigał zacnie i się już po prostu nie psuł?

 

Dodam, że posiadam jeszcze 1911 MEU SG(w sumie WE) i różnica jest ogromna. Oczywiście na korzyść KJW. Więcej strzałów na jednym magu GG, lepsze spasowanie(w SG lata zamek, nawet prześwit na wylot przez replikę jest...). Reszta to właściwie dokładnie to samo. Na + w SG, że ma oznaczenia i gwint do tłumika. Lecz to też można w KJW zrobić :)

Link to post
Share on other sites

Lesio już wytłumaczył ;)

 

ma inny bulb valve w cylindrze, dozujący więcej gazu, przez co magi na gg mogą się 'kończyć' po kilku strzałach.

 

Chyba, że jest to jakimś cudem wersja tylko na GG, a nie CO2 ready, ale tych już chyba nie sprzedają (w razie wątpliwości wal do gf'a z pytaniem jaka to wersja).

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Army mam - trochę o nim naskrobałem tutaj.

 

KJW - tak samo kopia tm jak Army, ma wzmocnione bebechy ze względu na to, że jest CO2 ready. Fajna klamka, szkoda tylko braku oznaczeń oraz odstającej ohydnej stopki w przypadku magazynków na kapsułki. Poza tym - na GG gorzej działa niż na CO2.

 

Ogólnie pomyśl czy chcesz colta meu, czy klasyczną 1911 oraz jakiego gazu wolisz używać :). Obydwie klamki są spoko, z naciskiem na KJW.

Link to post
Share on other sites

Mam R27 dwa lata. Zamek klekocze przy potrząsaniu, miał lekki luz od nowości, teraz ma nieco większy, ale jakoś mi to póki co nie przeszkadza. Magazynek popuszcza na stopce, odrobina gęstego smaru (czy nawet zwykłej wazeliny do łap) załatwiła sprawę i teraz jest szczelny. Kupiona za niecałe 300 złociszy (jak mnie nie myli pamięć), strzelana na propanie i GG, zero problemu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...