Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Co do kabli niestety mam kompletna awersje do majsterkowania, jeśli coś nie działa i ja to dotknę to już nigdy nie zadziała a jeśli działało na pewno przestanie :) Ale myślę, że po zmontowaniu takiego zestawu (oczywiście w serwisie) i na ten nieszczęsne kable znajdzie się jakiś sposób.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, myślę, że dowiedziałem się wszystkiego czego na chwile obecną potrzebowałem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kwestia po prostu tego, że serwis ściągnie z Ciebie kasę za coś, co faktycznie kosztuje max 10 zł (wtyki 8 gr sztuka x 4, 70 cm kabla gdzie 1m kosztuje 4 zł i wtyczka tamiya/t-deans 1,50 zł plus trochę rurek termokurczliwych za 1 zł)

Reszta części w miarę spoko, ostatnio te sprężyny Tornado włożyłem do repliki i fajnie to nawet działa, nie ubija się więc jakaś tam alternatywa do tych droższych jest :-)

Link to post
Share on other sites

Panowie, u Was też tak pancernie siedzi klips na lufie przy hop-upie? Chciałem zrobić telfon-fixa, ale za jasną cholerę nie mogę zdjąć tego klipsa. O wyciągnięciu do palcami można pomarzyć, podważanie śrubokrętem też nie daje rady. Poorałem już z lekka materiał komory/klipsa śrubokrętem, więc nie chcę robić dalej na chama, żeby czegoś trwale nie rozwalić. Ma ktoś jakiś patent?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Widzę że świetnie trafiłam, ale muszę zapytać o konkretny zestaw który chciałam u siebie założyć.

W tej chwili:

- SHS High Speed silniczek

- CORE 13:1 + opóźniacz listwy

- tłok SHS z metalowymi zębami + tłok SHS pom

- dysza SHS

- prowadnica sprężyny SHS

- spring (chyba) sp120

- listwy i kostka od EA

- AOE zrobione podobnie jak u verb007 jednak nie stosowałam short stroke'a

WYNIK - GB ma już ryski na czole po auto na 7,4V turnigy

 

Doradźcie mi moi państwo. Jaki szkielet wybrać aby można rzec - przestać się stresować możliwością pękającego GearBoxa. Chciałabym zostać przy SP120 i tych zębatkach.

Rozważałam Ultimate ale o zgrozo nie chcę wydać 200zł i mieć kawałek shitu za chwilę. Jednak opcja 500zł na np. SHS również jest nieprzekonywująca ponieważ wiem jak to jest z customami, a same recenzje też nie są A+++.

 

Jeżeli jest ktoś kto mnie do konkretnego producenta i modelu przekona to bardzo proszę :( można atakować PW!

 

Czekam na jak najbardziej wyczerpujące wypowiedzi ponieważ moja emeczka niedługo przestanie chodzić :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Widzę że świetnie trafiłam, ale muszę zapytać o konkretny zestaw który chciałam u siebie założyć.

W tej chwili:

- SHS High Speed silniczek

- CORE 13:1 + opóźniacz listwy

- tłok SHS z metalowymi zębami + tłok SHS pom

- dysza SHS

- prowadnica sprężyny SHS

- spring (chyba) sp120

- listwy i kostka od EA

- AOE zrobione podobnie jak u verb007 jednak nie stosowałam short stroke'a EDIT:sorbo na głowicy tłoka również założone

WYNIK - GB ma już ryski na czole po auto na 7,4V turnigy

 

Doradźcie mi moi państwo. Jaki szkielet wybrać aby można rzec - przestać się stresować możliwością pękającego GearBoxa. Chciałabym zostać przy SP120 i tych zębatkach.

Rozważałam Ultimate ale o zgrozo nie chcę wydać 200zł i mieć kawałek shitu za chwilę. Jednak opcja 500zł na np. SHS również jest nieprzekonywująca ponieważ wiem jak to jest z customami, a same recenzje też nie są A+++.

 

Jeżeli jest ktoś kto mnie do konkretnego producenta i modelu przekona to bardzo proszę :( można atakować PW!

 

Czekam na jak najbardziej wyczerpujące wypowiedzi ponieważ moja emeczka niedługo przestanie chodzić :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Sorbo zakłada się na głowicę cylindra tak jest najlepiej. U mnie szkielet JG z SP130 guardera i borkiem nie pęka bo jest sorbo, poprzedni bez sorbo pękł. Co do trzpienia - błacha rzecz i można ja zrobic przed montażem szkieletu - wyciąć trzpień, wywiercić otwór, nagwintowac i wstawić śrubę M2.

Link to post
Share on other sites

Ehhh... listek miękkiej gumy instalowałam na tłoku, natomiast grubsza warstwa znajduje się w cylindrze na stałe. Wiem jak instalować to i owo. Kwestia jest taka że przy tak dużym przeciążeniu stockowy GB padł.

Teraz zastanawiam się między

ULTIMATE czy JBU a tech. CNC np. SHS czy CORE.

 

Pytanie czy warto jeszcze więcej wydać i jakie korzyści z tego będą...

Link to post
Share on other sites

Czyli nie patrzeć w ogóle na inne? JBU czy JG jako tańszy odpowiednik tak na prawdę nie ma porównania do ULTIMATE?

 

Mam jeszcze kilka pytań:

Ultimate - na w/w częściach poradzi sobie z rofem czy jednak może zawieść? Pewnie SP120 spring to maksimum jaki mogłabym umieścić?

 

Co do RetroArms - widzę tylko V2 long, gdzie w Cebulandzie mogłabym go zakupić? Skoro to epicka technologia CNC rozumiem że mogłabym wrzucić chociażby SP140 i być spokojna przez jakiś czas?

 

BTW - cena nie jest najważniejsza, chcę mieć spokój jak i pewność że nie wydałam pieniędzy niepotrzebnie :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Właśnie zastanawiam się nad kupnem LST Border Patrol w wersji 420-430 fps ze Zbrojowni, ale już w lekko "tuningowanej" wersji. To są części, które uległy edycji:

 

- Zestaw Cylindra Bore-up MAX do M4 Protech (stalowy cylinder MAX o powiększonej średnicy; aluminiowa, podwójnie uszczelniona głowica cylindra MAX o powiększonej średnicy; aluminiowa głowica tłoka MAX z uszczelką typu Super O-ring o powiększonej średnicy; mosiężna, podwójnie uszczelniona dysza MAX o powiększonej średnicy)

- Mosiężna prowadnica sprężyny z łożyskowaniem v.2 Protech

- Sprężyna M120 o nieregularnym skoku (indywidualny dobór spreżyny spośód czołowych marek dostępnych w ofercie do każdego modelu pozwalający uzyskać jak najwyższą prędkość wylotową)

- Wzmocniony poliwęglanowy tłok z 10 stalowymi zębami lub pełnym stalowym uzębieniem Ultimate/SHS/JBU.

 

Bardzo bym prosił osoby, które się znają na tuningu (ja jakieś podstawy opanowałem :P) albo modyfikowały już emeczki od EA. W paru słowach - co warto wymienić do zwiększenia osiągów (dajmy na to 440-450 fps na 0,25) albo co nawala najczęściej, a co po prostu w stockowej wersji woła o pomstę do nieba. (kable, prowadnice może itp.)

 

Airsoftowych wyjadaczy proszę o wyrozumiałość, jeśli nieodpowiednio sprecyzowałem swoje pytania, w ASG troszkę siedzę, ale na pewno ustępuję tu większości doświadczeniem i obeznaniem w temacie, dlatego dziękuję z góry za każdą podpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałam się zamówić GearBox RetroArms na 9mm łożyskach.

W tej chwili Czesi nie mają dostępnych doń łożysk 9mm więc chciałam zapytać czy jest jakaś informacja o tym czy łożyska SHS lub Elementa współgrają z ich szkieletem?

 

Przy okazji jak pozostałe podzespoły - wszystko wchodzi czy jest ogólny problem z pasowaniem części.

Link to post
Share on other sites

Pokombinowałem i wynalazłem części na tuning mojej repki do 450-460 fps: (co jeszcze przydało się wymienić?)

 

 

- Gumka Hop-up ENERGY SYSTEMA

- Sprężyna SP130 Guarder

- Zestaw Cylindra Bore-up do M4

- Lufa Precyzyjna Guarder 363

- Prowadnica ultimate

- Wzmocniony polimerowy tłok ze zwężanymi stalowymi zębami [JBU]

- System wzmocnienia gearboxa replik rodziny M4/M16 - H-Clamp

- zębatki SHS stalowe

- akumulator LiPo 11.1V 2400mAh 20C Twin

 

czy silnik wytrzyma?

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej odpuścić H-Clamp i dołożyć do szkieletu RetroArms CNC który trzyma spokojnie SP170? Sprawę szkieletu będziesz miał załatwioną raz na zawsze i jak sprawisz sobie jakąś nową, ładną zewnętrznie eMke wymienisz tylko szkielet?

Link to post
Share on other sites

Zielen plz, koleś kupuje preclufę Guardera a ty mu wciskasz aluminiowy szkielet za pół kafla do głupiego M130 i jeszcze wypisujesz jakieś bzdury o ładnych emkach jakby była mowa o jakimś Boyi czy innym tanim chińczyku.

 

Żeby wyciągnąć 450- 60 fps na bore-upie m120 wystarczy spokojnie, zwłaszcza Guardera który zaniża trochę podawane moce sprężyn.

Pics or it didn't happen.

Link to post
Share on other sites
Zielen plz, koleś kupuje preclufę Guardera a ty mu wciskasz aluminiowy szkielet za pół kafla do głupiego M130 i jeszcze wypisujesz jakieś bzdury o ładnych emkach jakby była mowa o jakimś Boyi czy innym tanim chińczyku.

Pics or it didn't happen.

Wiciok plz nic nikomu nie wciskam, zadałem tylko pytanie :P Ale rozumiem kontekst tego zdania. I jakie głupie M130?! Bardzo fajna sprężyna :D Powiedz, że EA ma jakościowo takie samo body jak G&P czy MadBull. Poza tym, EA to nie jest chinol?

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...