Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Temat wydzielony z wątku:

http://forum.wmasg.pl/topic/120018-m-ki-evolution-airsoft/

 

Cześć, chciałbym się zapytać czy części, które posiadam będą dobre do tej repliki:

- gumka zielona G&G

- głowica tłoka metalowa łożyskowana CNC SHS

- tłok SHS z 14 metalowymi zębami i wycięciami

- sprężyna SP130 Guarder

- prowadnica sprężyny

Był to zestaw pod KWA ale ktoś mi zwinął sprzed nosa ostatnią sztukę. Co jeszcze trzeba by dokupić, aby się tam w środku nic nie posypało?

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

jak gb w tych emkach ma się w porównaniu do gb od g&p tego na 8mm łożyskach ? ja w g&p mam narazie 480fps i rof 20k/s i nic się nie dzieje, ale chciałbym polecić coś ziomkowi, żeby kupił jak mu się asg spodoba i nie wiem właśnie, czy te evolution będą dobre, żeby je tak myśle podkręcić do 450fps :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Michi18, przy tuningu do 450 fpsów sprawa ma się dokładnie tak jak z G&P. Do wymiany idzie wszystko* prócz komory HU, szkieletu gb, silnika i styków (kable powinny zostać wymienione, bo jak w każdej replice stockowe są średnie) oraz zębatek. Miałem kilka G&P i muszę powiedzieć, że wykonanie elementów LST jest porównywalne lub delikatnie lepsze (jest to jednak LST, więc zapomnij o tak kozackich oznaczeniach jak American Bitch czy Zombie Hunter...). Sądzę jednak, że szkielet gb nie jest tak mocny jak ten od G&P z 8mm łożyskami, podobnie jak same zębatki (choć nie maja wadliwych osi, co jest przypadłością G&P).

 

*AnR pisał, że można włożyć springa 120 bez wymiany czegokolwiek i całość POWINNA pracować, poleca jednak wymianę plastikowej prowadnicy sprężyny. Ja też tak uważam.

 

fallout, trochę kutacz :/ SRC to ostatnio numer jeden na listach pękających GB. Napisał bym do tego drania i, na wszelki wypadek i dla własnej przyjemności, zrobił awanturę ! Niech wie...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

W tym miesiącu kupię ta replikę.

1.Co powinienem wymienić aby uzyskać jakieś 430fps?, sama wymiana sprężyny wystarczy czy trzeba się szykować na wymianę większości części?

2.Czy ta replika o mocy 430fps będzie miała porównywalny zasięg do KWA?

Link to post
Share on other sites

1.Hmm, nie wiem czy szkielet KA wytrzyma taki tuning, ale na bank oprócz sprężyny głównej będziesz musiał wymienić prowadnicę takowej (jest plastikowa i średniej jakości...). Nie wiem też jak uszczelni się układ przy takiej mocy.

2.A co ma jedno do drugiego przy trzecim, że tak powiem? Będzie miała zasięg wprost proporcjonalny do jakości lufy wewnętrznej, szczelności układu i działania HU oraz mocy. Tak samo jak w wypadku KWA. Nie ma replik o większym zasięgu, są po prostu takie, które lepiej działają w danej konfiguracji. Stockowo EA z mocą 305 fpsów ma zasięg porównywalny do SCARa L BOYI o mocy 360 fpsów, ale i to nie jest specjalnie miarodajne porównanie, bo zależy na jaki egzemplarz się trafi. Poza tym, tak jak pisałem, wszystko zależy od jakości tuningu.

Link to post
Share on other sites

Ja na sprężynie m120 + lufie precyzyjnej guarder'a otrzymałem około 430-440 fps'ów teraz po wystrzelaniu w między czasie już jakiś pierwszych 2.5k kulek muszę powiedzieć że póki co wszystko pieknie śmiga z dobrym ładnym skupieniem. W kwestii zasięgu to porównując mój do KWA kolegi z podobnymi parametrami wychodzi na to że są bardzo zbliżone w osiągach.

Link to post
Share on other sites

Pod jakim względem gearbox KWA jest lepszy od tego EA? Chodzi głównie o części typu zębatki, prowadnica itp? Czy nawet sam szkielet jest mocniejszy? Szukam jakiejś repliki która wytrzyma naprawdę długo i będzie podatna na tuning, niestety EA to nie KWA, a obecne KWA to plastik ;/

Link to post
Share on other sites

Witam

Z racji tego iż sprowadzam do Polski repliki EA moja ocena może być odebrana jako nieco "stronnicza"ale napiszę wam jak działają te których sam używam

1 SBR krótka lufa moc 450 fps

Dokonane zmiany

Spring SP 120 Guarder

Prowadnica Guarder łożyskowana

Lufa Guarder 6.02 464(bodajże)

Gumka HU zielone G&G

Bateria 7.4 LiPO 2400 Redox

Kable niskooporowe +mosfet z AB

(reszta stock)

Replika użytkowana bardzo intensywnie po przebiegu 50000 kulek:

Zębatki nie wykazują nadmiernego wyeksploatowania

Tłok (stockowy)delikatnie starte dwa ostatnie zęby jednak w stopniu nie mającym wpływu na działanie repliki

Silnik przy baterii 7.4 LiPo pracuje poprawnie.

Szkielet GB nie nosi śladów pęknięć cylinder bez rys etc

Replika posiada fantastyczna szczelność dzięki czemu zasięgiem potrafi zawstydzić koleżanki o zdecydowanie większej ilośco FPSów

Moim zdaniem w ceni <900 trudno dostać coś w tej klasie (nowego z gwarancją)

 

2 SBR wersji długiej moc 550 FPS

Druga replika zbudowana do testów intensywnie testowana jednak z racji mocy tylko na singlu

Dokonane zmiany

Spring SP150 Guarder

Tłok Ultimate & stalowych zębów

Głowica tłoka łożyskowana POM Ultimate

Prowadnica sprężyny Guarder Łożyskowana

Lufa Guarder 509

Gumka HU CZarna Systema

Bateria 11.1 LiPo Redox

Kable niskooporowe +mosfet z AB

Replika po przestrzeleni 25000 Kulek:

Zębatki bez śladów złużycia !!

GB brak pęknięć rys itp cylinder bez rys

silnik daje rade ale przy tej mocy warto zainwestować w mocniejszy

Osiągi repliki są imponujące(nigdy nie dokonywałem pomiarów przy pomocy taśm mierniczych dlatego nie będę podawać niepotwierdzonych wyników)

Do replik obu używane są kulki Madbull o wadze 0.30g

 

Reasumując za cene 861Pln w moim odczuciu najlepszy zakup nowej repliki z rodziny M

Wszystkich chętnych do sprawdzenia jak replika sprawdza się w polu zapraszam na Warszawskie strzelanki gdzie zawsze można dokładnie je obejrzeć

 

Co ważne repliki EA oktualnie wystepują w dwuch mocach stockowych 330FPS i 400FPS

Edited by Kaszyn
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

W następnym tygodniu chcę kupić M4 EA http://blacksword.pl/product-pol-684-Evolution-Airsoft-Lone-Star-Border-Patrol-SBR.html

chciałbym od razu wymienić kilka elementów na:

http://blacksword.pl/product-pol-92-Element-Sprezyna-M115.html

http://blacksword.pl/product-pol-970-MadBull-Tlok-wzmocniony-X-Factor-Full-Teeth.html

http://blacksword.pl/product-pol-263-Guarder-Prowadnica-sprezyny-v-2.html

http://blacksword.pl/product-pol-178-Guarder-Gumka-Hop-Up-silikonowa.html

 

czy te elementy będą dobre czy lepiej wymienić je na jakieś inne, jeśli tak to na jakie.

 

Ile fps powinienem uzyskać przy takiej konfiguracji i czy wszystko będzie działać przy Lipo 11,1V?

 

Najlepiej alby elementy były dostępne w sklepie Blasksword.

Link to post
Share on other sites

Czy czasem mki EA nie mają mosiężnych prowadnic sprężyny już w stoku? Nie jest akurat na liście w replice z twojego linka ale w opisach innych replik EA je widziałem. Taniej wyjdzie Ci kupić tłok SHS 14 lub 15 stalowych zębów, ich prowadnicę a gumkę zdecydowanie systemy.

Jednak biorąc pod uwagę, że chcesz użyć sprężyny M115 niekoniecznie musi istnieć potrzeba zmieniania czegokolwiek w środku. Może, kiedyś tłoka. Zwłaszcza gdy będziesz używać 11V lipo. Lepiej zacząć od 7,4V jeśli nie masz pewności co do wytrzymałości bebeszków.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...