Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.040I,CM.040K,CM.040H [CYMA]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

też posiadam ową cymkę. Jedzie na 11.1V, bez singla (popsuło się i nie mam nerwów do naprawy) i co ciekawe jeszcze niczego nie wypluło :D

Ale kilka uwag - przewody w mojej niepozwalają na swobodne osadzenie gb w korpusie. Suwadło mogli już zrobić na dwóch prowadnicach a nie na jednej co by ograniczyć ruch w Y.

Po ostatnim 'wyjściu' postanowiłem ją troszkę ulepszyć, tak że na razie siedzi w negliżu w pudełku i czeka na wypłatę ;D

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

U mnie gumka dostała takiego wariata po dwóch magach, że od razu wymiana poszła. U mnie cyma chodzi dalej bez zmian na konfiguracji.

Promyk+czerwony madbull

zębatki SHS

Lipo 11,1 only single

reszta stock :icon_biggrin:!

To jedyna repla w której tak mało rzeczy wymieniałem i tak cudownie chodzi.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Kupiłem sobie ostatnio CM.040i (trochę krótsza lufa, front z pełnym RISem, teleskopowa kolba). Karabinek zaliczył ostatnio swój leśny debiut i co nieco mogę się podzielić swoimi skromnymi spostrzeżeniami.

 

Jeśli ktoś nie jest naprawdę koszernym kałachofilem, to nie polecam brać tych dłuższych wersji, opcja "i" jest wystarczająco ciężka i długa, aby dało się ją odczuć w lesie, a jednocześnie nie dała zbytnio w kość w krzaczorach czy środowiskach im podobnych. Po regulacji Hop-Up spokojnie jesteśmy w stanie trafić w sylwetkę przeciwnika z 60 m. Ziomek (pełny rusofil) biegał z AS VAL [KOER] i już na dystansie 50 m miał problem. Początkowo miałem zamiar z zakupienia lufy precyzyjnej zrobić high priority task, ale się z tego wycofuję. W końcu to zrobię, lecz nie ma jednak w tym musu. Szybkostrzelność na baterii stockowej mogłaby być większa, ale w sumie nie ma tragedii, to w końcu kałach, a nie MG 42. Jak już wspomniałem o wadze, 3,5 kg to nie jest mało, zdecydowanie replika należy do tych ciężkich, ale muszę przyznać, że wyważenie broni jest w miarę dobre, przy celowaniu broń nie opada w dół mimo ciężkich RISów. Magazynek High-Cup o dziwo podaje ładnie i nie musiałem nim zbyt często kręcić.

 

Kamyczek jednak do ogródka musi być. Polecam każdemu wybierającemu tę broń zaopatrzenie się w kilka rzeczy. Rzecz pierwsza i najważniejsza, rączka taktyczna (lepiej) czy kątowy chwyt ergonomiczny (gorzej). Uwierzcie mi, po jakimś czasie kałach sam leci w dół i gdy tylko jest chwila spokoju od przeciwnika, to czuć w nadgarstkach masę połączoną z grawitacją. Wytrzymały pas do noszenia też jest niezbędny, dobre ziomki operatorzy wyżej pokazują, jak go można po domowemu założyć. No i kolimator, tak jak osobiście podobają mi się przyrządy celownicze typu ruskiego, to red dot zmienia wiele.

 

Ogółem replika jak na swoją cenę jest dla mnie bardzo korzystna, z czystym sumieniem mogę ją polecić wszystkim, którzy zaczynają bądź zaczęli niedawno ASG, bardziej zaawansowanym użytkownikom też powinna spasować.

 

Polecam i pozdrawiam, Piotr Fronczewski.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam wiem że temat stary ale może któryś z was pamięta jaka dysze wkładaliście np. Do cm040I? Standard cymy 19,7 jest za krótka i się nie uszczelniacze z gumka może 20,7? Dodam że stock miał 19.7 ale nie strzelalem na nim bo odrazu zostało to wymienione i nie wiem czy to nie jakaś wada?

 

Ed. Włożyłem stara lekko zpilowana dysze o wym 20mm i jest lepiej ale nie idealnie bo test papierki wypada b.slabo

Edited by DAVVlD
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Problemem okazała się szyna w GB która prowadzi popychacz. Ta nad zębatka tlokowa. Klinowala ona popychacz pomiędzy nią a kolem zębatym i strzał następowal ułamek sekundy przed uszczelnieniem się dyszy z gumka. Cymka śmiga na krótkiej dyszy do AK shs :-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam witam. Odkopuje trochę temat. Wracam do ASG po kilku latach i myślałem nad tym zeby kupić tą repliczkę. I stąd moje pytanie? Jaką najdłuższą preckę tam mogę wstawić i jaki musiałbym mieć do tego tłumik dźwięku zeby wszystko grało i buczało i było elegancko spasowane? ;)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Pewnie odpowiedź na Twoje pytanie pojawia się tak późno, że jest już nie istotna, ale ;)

370mm to długość lufy stockowej, sięga do początku "stożka" tłumika płomienia.

W swoim mam lufę 455mm + tłumik dżwięku 100mm i lufa chowa się w tłumiku z ok 2cm zapasem.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...