Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza replika RK


Recommended Posts

Panie Powała nie mam pojęcia jak Pan obsługuje hi-capy, ja podkręcam aż zacznie przeskakiwać i wystrzelam ~200 kulek, hi-cap podaje tak długo jak się go nakręci, jeśli wystrzeli te 60 to podaje następne bez podkręcania :icon_smile: Przynajmniej w moim i znajomych przypadku (chyba że na rynek Poznański dają magiczne hi-capy:D)

Być może, że jest taka możliwość, osobiście BRZYDZĘ się Hi-capami, więc ich nie obsługuję, posiłkowałem się w mojej wypowiedzi doświadczeniami kolegów, więc nie będę się sprzeczał o rzecz obrzydliwą. :maniak_jezyk:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Osobiście uważam, że nie warto smarować magów (nie smaruje i działają) bo smar sprawia, że hopek źle działa. Sklepy natomiast (to oczywiście tylko moja prywatna ocena) wmawiają, że warto smarować bo to oznacza konieczność zakupu smaru, a gdzie go kupisz i kto na tym zarobi?

Link to post
Share on other sites

Do wszystkiego co "posmarowane" czepia się kurz i wszelkie inne świństwo latające w powietrzu i osiadające na kulkach choćby podczas ładowania. Tego nie widać ale niestety jest nieuniknione, bo raczej rzadko mamy możliwość ładowania maga w sterylnych warunkach. Nawarstwia się to w magazynku i w krótkim czasie może powodować zacinki. Smar przenosi się wraz z tym syfem na kulkach do komory, na gumkę, lufę i tam również się przykleja. Nie jest to raczej korzystne dla tych elementów. To z własnego doświadczenia, gdy zamiast posłuchać kolegów, zawierzyłem Sklepowi... :icon_cry:

Wnętrze mida, to kanałek na kulki (ważne żeby był czysty) i sprężyna (po imprezie opróżniaj maga, żeby się nie "ubijała"), łożysk tam nie dostrzegłem, więc co smarować... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dobra, skoro wiem już wszystko (prawie) to poradźcie mi co w kwestii baterii i ładowarki? Te stockowe się nadają na jakiś czas, czy lepiej od razu wymieniać?

 

Znalazłem też info, że dla tej repliki warto wymienić gumkę hop-siupa, zgadzacie się?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zdobywając wiedzę airsoftową doszedłem do wniosku, że w mojej replice warto wymienić gumkę hop-up. Słyszałem, że zielona gumka G&G cieszy się zasłużoną popularnością i stąd moje pytanie. Czym różni się ta

http://redberet.pl/zielona-gumka-hop-up-gg

od tej /

http://redberet.pl/p/133/1152228509/gumka-hop-up-g-g-gumki-hopup-czesci-replik-elektrycznych.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...