Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Korpusy M4 firmy Madbull - Opinie


Recommended Posts

Witam.

Szukałem, lecz zbyt wiele to nie znalazłem. W mojej cymie pękło ucho uppera (ahh ta cyma <3 ), chciałbym wymienić body na nowe (Madbull) z racji tego iż za 399zł jest komora i body to wezmę to.

 

Jakie macie opinie o tych korpusach?

Link to post
Share on other sites

Ja z kolei mam body JP Rifles od madbulla. W całości aluminium CNC - jakość wykonania dokładnie jak oryginał (cena też za bardzo się nie różni ;)). Jakość wykonania na najwyższym możliwym poziomie. Miejsca sporo - wystarczyło na GB Prowina bez szlifowania!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 8 months later...

W Spec Shopie sa dostepne korpusy Madbulla, zastanawiam sie co bedzie lepszym rozwiazaniem. Zastanawia mnie przede wszystkim jakos wykonania i wytrzymalosc. Tez w gre wchodzi body od G&P Madbul/Vltor. Ceny podobne, ale nie wiem co bedzie lepszym wyborem. Tez chcialbym kupic przedni ris od Madbulla, wiem ze pod G&P nie podchodzi i trzeba przegwintowywac, jak jest w madbullu ?

Link to post
Share on other sites

A więc MadBull dalej trzyma klasę. Upper + lower skała, piny bardzo ciężko wchodzą i wychodzą, trzymają GB wzorowo, otwory nie wyrabiają się, widać, że to alu a nie znal. Wykonanie bajka, tłoczenia + grawerka laserowa, pin spustowy trzeba wbijać ciężkim młotkiem bo za chiny nie chce wejść po dobroci. Dodatki (zaślepki deco, piny, atrapa dosyłacza, sprężynki) stalowe. Anoda, piękny kolor. W zestawie komora MB + gumka niebieska MB i dystanser.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

A więc MadBull dalej trzyma klasę. Upper + lower skała, piny bardzo ciężko wchodzą i wychodzą, trzymają GB wzorowo, otwory nie wyrabiają się, widać, że to alu a nie znal. Wykonanie bajka, tłoczenia + grawerka laserowa, pin spustowy trzeba wbijać ciężkim młotkiem bo za chiny nie chce wejść po dobroci. Dodatki (zaślepki deco, piny, atrapa dosyłacza, sprężynki) stalowe. Anoda, piękny kolor. W zestawie komora MB + gumka niebieska MB i dystanser.

 

Standardowe korpusy MB kosztują ok. 100$ i nie czarujmy się, za takie pieniądze nikt nie oferuje produktu ciętego na CNC, z wysokiej jakości aluminium "lotniczego", tak więc Chłopaki - muszę Was rozczarować. Wszystkie korpusy Madbulla, to znal, z wyjątkiem zestawu góra VLTOR - dół Noveske, gdzie góra jest faktycznie wycięta z aluminium metodą CNC. Reszta to po prostu bardzo dobrze wykończone odlewy znalowe, a znal znalowi nierówny - jedni to robią lepiej, inni gorzej. Dla przykładu KAC PDW od VFC ma dolną połowę korpusu znalową, ale anodowaną. Jest to dziwne rozwiązanie, ponieważ struktura odlewów powoduje, że anoda nie daje się wykonać w równomierny sposób i widać na powierzchni specyficzne przebarwienia.

Nieco enigmatycznym produktem jest jeszcze korpus MB na licencji JP Rifles - o ile bardzo ładne powierzchnie i krawędzie zdają się potwierdzać deklaracje producenta, że całość wyfrezowana jest z użyciem maszyn CNC, to trudno powiedzieć, czy wykonana jest ze stopu dającego się normalnie anodować. A nawet jeśli nawet to obstawiam, że będzie to któryś za bardziej miękkich stopów aluminium.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Czy istnieje różnica między materiałem oraz sposobem jego obróbki między korpusem Noveske 3 gen. a pozostałymi korpusami Madbulla (Troy, Stag Arms etc.)? Bo z opisu w katalogu Madbulla nic nie można jednoznacznie wywnioskować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...