Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K 416 najlepsza z najlepszych?


Recommended Posts

Cześć czołem.

 

Ostatnio zastanawiam się nad tym, która z replik gazowych H&K416 jest najlepsza.

Pod uwagę biorę następujące czynniki:

 

1. Jakość wykonania (wykończenie, detale itd.)

2. Oznaczenia i ich zgodność z bronią palną.

3. Możliwość wsadzenia zamienników z broni palnej (kolby i inne pierdoły).

 

Ostatnio hk stało się popularne więc pewnie ktoś będzie w stanie coś napisać sensownego.

Link to post
Share on other sites

Ciężko o ideał.

 

WE - ponoć dobre, długo się trzymają, ale nie mają oznaczeń.

VFC/Umarex - oznaczenia na licencji, full wypas, ale ponoć awaryjne. Jest kilka wrażliwych i słabo wykonanych elementów, które sypią się bardzo szybko. No ALE. Nie ma bezawaryjnego gaziaka, będziesz musiał przywyknąć.

 

http://forum.wmasg.p...113082-vfc-gbb/

 

Tak czy owak, VFC po paru przeróbkach jest niesamowicie wykonane i to bez wątpienia najlepsza i najładniejsza replika na rynku.

Edited by ColtS
Link to post
Share on other sites

No to tylko HK VFC/Umarex. Najładniejsza i w ogóle idzie się w niej zakochać :icon_wink:

Tylko Umarex robi je na licencji HK.

 

Wiem co mówię, bo mam Hk417. Nie idzie się do niczego przyczepić, detale odwzorowane w 100%.

Edited by ColtS
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Troszkę odgrzeje temat. Poszukuję HK416 do STRZELANIA, najlepiej co2 bo wiem ze przy chłodniejszych dniach daje sobie rade. Oznaczenia mało mnie interesują.

Przeczytałem temat o VFC i o WE i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi ktora jest lepsza do strzelania. Replika bedzie kupowana nowa - zadne zajechane z allegro( sama replika musi być w polsce, magi moge sprowadzić), bo wyczytałem ze powychodziły jakeis nowe wersje VFC, tylko czy lepsze od WE w strzelaniu ?

 

Jeżeli była gdzies taka odpowiedz na forum, to poprosze o odesłanie mnie w dokładne miejsce ;)

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak stoi WE, dlatego się nie wypowiadam. VFC owszem, wypuściło nową, ulepszoną wersję (stalowy hammer(?), troszkę mocniejszy bolt carrier). Ogólnie wytrzyma dłużej. Kłopot tylko taki, że w żadnym sklepie aktualnie jej nie dostaniesz (no, może poza Bron.pl). Pozostaje czekać na nową dostawę, przynajmniej będzie pewność, że to faktycznie ta wzmocniona wersja.

 

Osobiście posiadałem starą Hakaśkę VFC i nie potrzymała długo. Suwadło się zaczynało kruszyć, potem pękł znalowy kurek.

No generalnie, trzeba się nastawić, że w GBB nic nie działa wiecznie :icon_wink:

A części w Polsce nie dostaniesz.

Edited by ColtS
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu wszystkich mozliwych tematów o gazówkach doszedłem do wniosku ze CO2 w HK nie ma sensu.

 

Czy jest sens dopłacania róznicy między ceną WE a VFC -600zł ? Jeżeli nie zależy mi na oznaczeniach a jedynie na wytrzymałości jako replika " na codzień".

 

Nigdzie na forum nie ma porównania nowego VFC (2014) i WE open bolt. :(

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...