Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy sprzęt (budżet max 1800zl) pomoc ;)


Recommended Posts

Witam chciałem się was poradzic jaki sprzęt wybrać na pierwszy raz bo jestem kompletnie w tym zielony. ;) Najważniejsza dla mnie jest pierwszą replika i preferowal bym modele typu ACR(Masada) bo jakoś AK i M4 mnie nie przekonuja bo każdy je ma, wiadomo że to też dobrze bo części są wszechdostepne ale one to ostateczność ;)

Link to post
Share on other sites

Ogólnie masada jest fajną repliką, choć te od A&K jakością się nie wybijają. Ot zwykłe v2 ze wszystkimi jego wadami i zaletami.

Jeżeli chcesz koniecznie masade, to bierz. Na początek będzie dobra. Z czasem pewnie zrobisz jakiś tuning, a jako, że gearbox to v2,

części zamiennych jest na pęczki, bo ten sam gearbox siedzi w każdej m4/m16/mp5 i jeszcze paru innych. Z czasem albo sam nauczysz się tuningować, albo oddasz jakiemuś magikowi i też będzie dobrze. Bebechy zawsze można wymienić na lepsze, ale z m4 masady już nie zrobisz. Oczywiście, za 1800zł można kupić naprawdę porządne repliki jak np. m4 od KWA czy G&P, czy sprzęt od aresa, kałachy od LCT itp. Ja jednak nie będę cie do nich na siłę przekonywał jak co poniektórzy na tym forum. Bo nie ma to sensu.

Link to post
Share on other sites

Czyli w sumie Masada najlepszym wyjściem jest ta od A&k i najlepiej by było zmienić na gearbox kwa 2GX aluminiowy (on jest z tego)co wiem) bo inni go często na niego wymieniają? ;) a co do kwoty to mam max 2000 ale chciałem się z replika zmieścić do 1800 bo za 200 chciale kupić podzadne Google bonochrona oczu dla mnie jest najważniejsza bo strój to się dokupić da po cenie :D ale jak macie jakiś pomysł jak wydać na 2000zl na cały loadout z Masada od A&k na czele to bardzo proszę o jakieś propozycje ;)

Link to post
Share on other sites

Za około 150zł znajdziesz okulary balistyczne ESS Crossbow - na speshop.pl są.

Mundur kup z demobilu - flecktarn bądź dpm.

Koniecznie wymień gumkę HU na czarną systemę bądź zieloną od g&g, te chińskie są beznadziejne.

W replice lepiej zmień okablowanie, gdyż chińskie kabelki są strasznie dupnej jakości.

W masadzie jest jeden problem - bardzo długa dysza, na niej możesz tracić masę fpsów - niech któś ogarnięty Ci złoży replikę. Ja bym osobiście kupił lipola 11.1v, zmienił jeszcze wtyki na deans i wstawił mosfet, dokupił tłok - shs full metal teeth i było by okej :)

Kulki, których używa większość airsoftowców to G&G, pamiętaj aby zakupić przynajmniej jeden worek :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz taki budżet i chcesz coś nietypowego to polecam L85 od ICS.

Gearbox może niestandardowy, ale pancerny.

Standard magazynka M4/M16.

Świetnie rozwiązana sprężyna. Kilka sekund masz replikę do CQB. Kilka sekund znowu i replika leśna. I to bez wymiany sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Oj widzę ze będę się musiał nauczyć więcej terminologii airsoftu ;p a co do Masady to czy ta będzie odpowiednia?

 

http://jarmix-milita...r-soft-gun.html plus jeszcze znalazłem taką samą chyba ale droższa

 

http://taktyczny.com...sada-black.html

Mógłbym poznać wasze opinie która jest lepsza czy to jest to samo :icon_wink:

 

A mam jeszcze inne zapytanie co do optyki bo miałem taki zamiar żeby kupić celownik hybrydowy kolimator + magnifer takieg typu żeby można go było złożyć na bok czy to dobry pomysł? :icon_wink:

Edited by Asiorathor
Link to post
Share on other sites

Ok przepraszam ale mnie to dziwi bo są tej samej firmy ale mozliwe ze inny model tej samej repliki. Jestem zielony w tych sprawach wiec wole się upewnić żeby nie wydawać pieniędzy w błoto. Chyba po to jest to forum zeby wspomóc zielonych którzy stawiaj pierwsze kroki w tym sporcie.

Edited by Asiorathor
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Przepraszam za to ze nie stosowałem się do netykiety. Posty pisałem z tabletu ale to żadne wytłumaczenie ;)

Mam pytanko. Czy tak replika będzie odpowiednia na początek mojej zabawy z ASG.

 

http://taktyczny.com/repliki-asg/m16-m4-i-pochodne-pl/karabin-m4-scout-kwa-pts-magpul.html

 

Z tego co czytałem na forach to repliki KWA mają bardzo mocny, pancerny GB. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Link to post
Share on other sites

"Dobra" dla mnie może oznaczać coś innego :icon_wink: Ogólnie polecane są repliki M4/M16 z G&P/KWA. Przeczytaj poradnik podpięty w tym dziale, zainteresuj się tematem dotyczącym replik KWA w działach "Upgrade i tuning", "Repliki elektryczne" :)

Link to post
Share on other sites

Za około 150zł znajdziesz okulary balistyczne ESS Crossbow - na speshop.pl są.

Mundur kup z demobilu - flecktarn bądź dpm.

Koniecznie wymień gumkę HU na czarną systemę bądź zieloną od g&g, te chińskie są beznadziejne.

W replice lepiej zmień okablowanie, gdyż chińskie kabelki są strasznie dupnej jakości.

W masadzie jest jeden problem - bardzo długa dysza, na niej możesz tracić masę fpsów - niech któś ogarnięty Ci złoży replikę. Ja bym osobiście kupił lipola 11.1v, zmienił jeszcze wtyki na deans i wstawił mosfet, dokupił tłok - shs full metal teeth i było by okej :icon_smile:

Kulki, których używa większość airsoftowców to G&G, pamiętaj aby zakupić przynajmniej jeden worek :icon_smile:

 

Pozdrawiam

 

Jak już ma tyle kasy to nie polecaj mu cebulowego Flecktarna. :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...