Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK02 "nakrętka "szczerbinki


Recommended Posts

Witam!

Mianowicie mam problem, podczas gdy moja rk sobie spokojnie stala oparta o sciane moja matka wparowala z miotla w te okolice no i rk sie przewrocila wprost na "nakretke"(nwm jak to sie nazywa... no to od regulowania pozycji szczerbinki).

 

Skutkiem czego jest pęknięcie tejże nakrętki, przez co nie można z jej pomoca regulowac pozycji szczerbinki... -musialem ta nakretke zdjac... czy jesli ja zlutuje to bedzie sprawna?

 

Moje pytanie brzmi: czy dostane osobno ta nakretke czy musze kupic cala szczerbinke? A moze wlasnie ja zlutowac?

 

A teraz druga sprawa...

Rk kupilem uzywana z jednym mankamentem...

Szczerbinka jest luzna tzn. lata na boki i w góre jak chce. Sądze, że ta blaszka pod szczerbinką słabo ją dociska... probowalem ja odgiac, ale ona ni cholery nie chce sie zgiąć...

 

Jakieś pomysły?

 

Link to post
Share on other sites

ale to chyba nie zalezy od szczerbinki ale od blaszki.... no ale sie nie spieram...

kozaq dzieki za info ... najpierw sproboje to podlutowac a potem ewentualnie cos ogarnac :)

 

Jeszcze raz dzieki, no ale licze na wiecej porad :d

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sory, że post pod postem.

Udało mi sie naprawic szczerbinke :)

Odgiecie blachy pomaga na wszystko. i na luzy na boki i gora dol.

 

Wystarczy walnac pare razy mlotkiem.

Tak jak na ponizszej rycinie

( <

i bedzie dzialac jak powinno, eliminuje wsztstkie luzy

 

A co do suwaka, odgialem go z powrotem i ostrozniej sie z nim obchodze.

 

Dzieki za rady ;)

pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam serdecznie forumowicze.

Wiem, że piszę już kawał czasu po tym jak ten temat został tu poruszony jednakowoż nauczony moimi poczynaniami z moją pierwszą miłością od A&K tj. SWD można rzecz że rozwiązałem problem luźnej muszki tanim kosztem i z zachowaniem możliwości jej regulacji. Jak to mówią : jeżeli nie możesz czegoś zrobić to wypróbuj taśmę izolacyjną (czyt uniwersalną). Kupiłem RK-02 i też miałem kłopot ze szczerbinką a oto moje rozwiązanie :

- Wyjmujemy szczerbinkę

- Wyjmujemy blaszkę

- Przyglądamy się czy blaszka nie jest pęknięta, jeżeli nie możemy przystąpić do jej ''ulepszenia''

- Otwieramy skrzyneczkę z narzędziami tudzież szafeczkę i wyjmujemy zeń taśmę izolacyjną

- Teraz uwaga, blaszka winna być wygięta w kształcie księżyca, tutaj podgląd jej wyglądu od pozycji wyjściowej : http://wmasg.pl/var/images/community_gallery/72012/84750/main.jpeg

- Jak widzimy są tutaj takie jakby 3 zwężenia, bierzemy więc taśmę izolacyjną i równomiernie owijamy TYLKO GÓRNE ZWĘŻENIE które służy za stabilizację muszki.

- Po obklejeniu 4-5 warstwami UCINAMY NADMIAR TAŚMY tak aby kształt naszej blaszki pozostał należyty.

- Teraz wsadzamy blaszkę na miejsce (uwaga, może stawiać opór, lecz tak ma być

- Umiejscawiamy szczerbinkę na miejscu (trochę się trzeba będzie posiłować ale ostatecznie wejdzie

- Cieszymy się najstabilniejszą szczerbinką na strzelance :D (chyba, że kto inny zalał swoją jakimś patexem tudzież kopelką :P)

Mam nadzieję, że mój sposób pomoże komukolwiek :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...