Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ładowanie baterii


Recommended Posts

Mam akumulator NIMH 1600 mAh- 9,6V i ładowarkę Redox Alpha v2. Rozładowałem akumulator do 8V i zacząłem ładować małym prądem 0,2A. Ładowało przez 10,5 godz, bo taki miałem max czas nastawiony w ładowarce i dobiło do 1880 mAh. Czy ładowarka sama nie powinna wyłączyć ładowania jak dała około 1600 mAh?

Link to post
Share on other sites

Nie ustawiałem limitu na wyłączenie tylko czas na max 630 min. Po prostu byłem pewien, że ładowarka rozpoznaje pełne naładowanie akumulatora i sama się wyłącza. Co proponujesz? Rozładować jeszcze raz do 8V i ładować z limitem 1600 mAh a max czas wyłączyć?

Edited by LeszekPL
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie wczoraj ładowalem baterie w moim mp5 galaxy i ledwo po wystrzelił może z 15 magazynów bateria się rozładowala.Powiedzcie czy to normalne bo na nową batke mnie na razie nie stać a chce za tydzień jechać n 1 strzelanke.

Link to post
Share on other sites

Nie ustawiałem limitu na wyłączenie tylko czas na max 630 min. Po prostu byłem pewien, że ładowarka rozpoznaje pełne naładowanie akumulatora i sama się wyłącza. Co proponujesz? Rozładować jeszcze raz do 8V i ładować z limitem 1600 mAh a max czas wyłączyć?

Dać ładowarce spokojnie ładować aż skończy, ewentualnie zacznij się martwić jak przekroczy 2000 mAhów. Jeśli mocno Ci zależy i masz dość czasu, możesz ją rozładować i sprawdzić ile ładowarka jest w stanie "ściągnąć" z baterii. Przy okazji dowiesz się o faktycznej pojemności. Ogólnie NiMH mają znikomy efekt pamięci, więc moim zdaniem możesz ją po prostu doładować. Zwróć po prostu uwagę na napięcie, czy nie jest zbyt wysokie (powyżej 1.5V na ogniwo czyli dla baterii 9.6 czy nie przekracza 12V) i czy bateria się nie grzeje za mocno (ciepła może być).

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...