Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur wz.2010 - opinie / rozmiarówka


Recommended Posts

Mam 184 cm wzrost, 112 cm klatka, 87cm pas i kupiłem M\XL, niestety o ile bluza mogłaby być to spodnie są zdecydowania za długie, dodatkowo nie przepadam za zakładkami w pasie, a te musiałem ściągnąć kilka centymetrów. Kupiłem teraz S/XL, będzie za kilka dni, spodnie powinny być super, bluzę zostawię z M/XL. Najlepiej pasował by mi M/L, ale niestety w pasie to 88-96, a to jeszcze większe zakładki ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mierzylem dzisiak L/L, jest ok. Spodnie maja minimalnie za szerokie nogawki i musial lekko sciagnac w pasie. Bluza idealna. Spodnie pewnie oddam do zwerzenia.

Moje wymiary klatka/pas/wzrost, 116/105/185

 

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Przepraszam Panowie... miałem dać znać i jakoś wyszło mi z głowy. Może trochę późno ale już piszę jak to wygląda z mojej strony. W końcu zakupiłem mundur L / R mniejszy niżeli powinienem (bo patrząc na tabelę powinien być to XL/L). Okazuje się że pasuje dość dobrze. Bluza OK, leży całkiem swobodnie, nie krępuje ruchów ani też nie stwarza wrażenia za dużej, kiedy jest potrzeba mogę spokojnie założyć pod nią jakąś dodatkową warstwę odzieży. Spodnie na długość również OK, choć nie czepiając się, jak dla mnie są nadal za szerokie / za luźne w nogawkach, a pas musiałem lekko ściągnąć bocznymi trokami. Mimo spodni mundur został i póki co cieszę się z posiadania :) Wielkim minusem okazuje się ta nieszczęsna tabela rozmiarów, NIE KIERUJCIE SIĘ NIĄ bo będziecie narażeni na odsyłanie munduru, krawca, bądź sprzedaż większemu koledze ;) Pzdr

Link to post
Share on other sites

Witam. Na wstępie zaznaczę, że temat dla niektórych osób może wydać się trochę dziwny, nie mniej jednak muszę zadać kilka pytań. Od kilku miesięcy jestem użytkownikiem kontraktowej WZety 2010 w wersji letniej(dokładnie wz. 123UL/MON) i mam z nią problem, który dał mi się wyraźnie we znaki już od pierwszej strzelanki w owym mundurze... Kurew*** się w nim pocę. Do takiego stopnia, że znajomi się śmieją ,,[...] Rogal znowu pływał" itp. :icon_biggrin: Dosłownie się ze mnie leje, nawet jak nie ma upału. Nawet po chwili samego stania w mundurze daje się odczuć ciepło i pot jak po wysiłku. Wcześniej używałem munduru Woodland z firmy Teesar INC i plate'a AAV FSBE i nie miałem takiego problemu nawet w wyjątkowo upalne dni. Dziś używam WZty i pasu patrolowego. W internecie nie mogę nic znaleźć na temat tego mankamentu, dlatego dziwi mnie, że tylko ja uskarżam się na taki problem. Mam wrażenie, że w starym bawełniaku spociłbym się mniej :icon_razz: Czy ktoś z was ma również taki problem z tą wersją munduru? Nie jestem z cukru i nie chodzę w tym mundurze na salony, więc będę go użytkował. Ciekawią mnie wasze sposoby na radzenie sobie z tym problemem. Termoaktywka? Znajomy mówi, że się nie sprawdzi, bo skoro WZet słabo odprowadza ciepło to cały pot przejdzie na mundur. Drugi z kolei mówi, że to kwestia materiału. Kiepsko odprowadzający ciepło materiał w mundurze w wersji na lato?

 

Otwieram dyskusję :icon_smile:

Edited by Laki
Link to post
Share on other sites

Jestem rozczarowany jakością tego munduru. W zeszyt weekend bieglem Commando series... woda, błoto, trochę czołgania etc... po wypraniu spodnie na kolanach wyblakły a materiał wygląda jak po kilkunastu praniach. Spodnie miałem nowe. Czy u was też tak to wygląda czy trafiłem jakąś kiepska partie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj doszedł do mnie całoroczny w rozmiarze M/XXL. Właśnie przymierzam go drugi raz i muszę powiedzieć, że długość spodni, koszuli jak i rękawów są akurat. W klatce też pasuje. Jedyne do czego mogę się doczepić, że spodnie mają dość szerokie nogawki i krok leży parę centymetrów niżej ale z drugiej strony nie mam chudych nóżek więc ogólnie jest dobrze.

Edited by KondziuM
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...