Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scorpion EVO 3 [ASG-DK]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Wracając do prowadnic to:

Po kilku reklamacjach (wymiana nowej prowadnicy bez problemu i od ręki) otrzymałem nowa wzmocnioną prowadnicę sprężyny.

 

Nowa prowadnica to nic innego jak ta wzmocniona o której pisałem wcześniej tylko bez łożyskowanych podkładek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

hmmm, po pół roku uzytkowania evo postanowiłem skrobnąć coś od siebie, bo to co czytam aż boli.

Replikę kupiłem sobie w grudniu 2015r.

Od tamtego czasu miałem tyleeee problemu z nią że aż ich praktycznie nie miałem... Przepraszam raz wypadł mi lewy selektor co podobno się zdarza i ukruszyłem zaczep prowadnicy strzelając na M140 na testach. Replikę używałem do tej poru stokowej, poza sprężynami, bo kupiłem m100 do CQB. Na stokowej sprężynie 400-405fps na m100 nie pamiętam, bo dawno nie mierzyłem na niej. Ostatnio zmieniłem standardową lufę na promyka 363mm, co poprawiło zasięg i skupienie replik. Nie wiem gdzie Wy macie te problemy z batkami ja mam 3 różne i wchodzą, 2x 7,4 i jedno 11,1v które podlinkował wyżej kolega http://gunfire.pl/product-pol-1152198567-Akumulator-Redox-LiPo-1400-mAh-11-1V-20C.html dodatkowo jest bateria od producenta, która można zamówić. Z hopem nie mam najmniejszych problemów, strzelam tylko na 0,28g i 0,3g zasięg mniej wiecej ten sam jednak na 0,3g kulka leci wolniej, ale celniej. Magazynki świetne do czyszczenia, pasują do ładownic w JPC, absolutnie nie wypadają latam z nimi po lesie, a mam tendencje do czołgania się, skradania itd. trzymają się dobrze, dodatkowo podobno pasują do ładownic pistoletowych od Templara. Replikę zewnętrznie rozkładana dwoma kluczami. Jest bardzo dobrze spasowana, jedyny luz jaki moja posiada od nowości to ten po wyciągnięciu kolby. Jak na razie nie odnotowałem większych minusów tej repliki poza tym że wypadł mi raz selektor i ukruszyłem na własne życzenie ząbek w prowadnicy, bo sam producent informuje że ta stokowa nadaje się max do M120(ale dalej trzyma się pewnie na jednym zębie). Największa rzeczą jaka mnie zirytowała w tej replice to ten cholerny 18mm gwint na tłumik i konieczność kupowania przejściówki. Z całego serca mogę polecić tą replikę dla porównania ma sporo większy zasięg i dużo lepszą reakcję na spust w stoku niż G&P VLTOR SENTRY w stoku, który jest z podobnej półki cenowej i również posiadam. Z całego serca jako posiadacz różnych replik również z kilkukrotnie wyższej półki cenowej mogę powiedzieć że replika jest warta swojej ceny z pudełka dostajemy coś zajebistego pod CQB i bardzo fajnego pod las. Sam producent zaleca użytkowania evo na 11,1v więc takiej używam. Moja sztuka ma już ponad 20k wystrzelone praktycznie tydzień w tydzień na CQB i 1-3razy w miesiącu w lesie. Komuś może przyda się rozpiska części do EVO http://www.actionsportgames.com/files/asg/products/exploded-drawings/17831_Exploded.pdf Szczerze polecam replikę :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Jakby ktoś chciał kupić lipo 11,1 to ostatnio koledze dałem do przymierzania http://gunfire.pl/pr...-11-1V-20C.html. weszła idealnie.

 

Jak wyście to tam wcisnęli? :teethh: Od 15 minut walczę z chwytem przednim żeby go założyć z tym cholerstwem, a kabelki mam przycięte prawie że co do milimetra.

 

[edit]

 

ku potomnym - przeszlifować gdzieś o około milimetr wnętrze chwytu przedniego scorpiona, kable z repliki przyciąć tak, żeby minimalnie wychodziły z miejsca obok suwadła, analogicznie z baterii - ma minimalnie wystawać. Trikas polega na tym, żeby na lufie znajdowała się sama bateria, a wtyczki były wciśnięte do okienka z suwadłem. Po tych modyfikacjach wchodzi ideolo na styk, ale w przypadku awarii lipolki może być śmiechowo :teethh:.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pytanie do właścicieli. :) Jak oceniacie EVO, jak awaryjność, trwałość, dostęp do cześci itd. Czy kolejne rewizje zmieniły coś wiecej niż prowadnicę (i zdaje się wadliwą część elektroniki odpowiedzialną za wystrzały repliki na safe gdy w pobliżu znajdowało sie mocne radio)?

Link to post
Share on other sites

Wrzucę swoje pięć groszy.

 

Posiadam EVO od 3 miesięcy. Przemieliło dobre 10k kulek i przetrwalo ulewny deszcz na tegorocznym BorderWar9. Kto był ten wie jaka aura panowała w pierwszy dzień.

 

Awaryjności w sumie brak. Jedynie co to miałem problem z wyskakująca sprężyną od bolt catcha (ta odpowiedzialna za powrót wymienionej rzeczy do pozycji wyjściowej), ale 15 minut serwisowania w prywatnym warsztacie pomogło. Dodatkowo miałem raz problem z dźwigienką magazynka do blokowania strzału na pustym magu, ale rozłożenie i ponowne złożenie magazynka pomogło.

 

Mojemu znajomemu pękł mikro-styk od blokady strzału przy pustym magazynku (ten w gearbox) po krótkim czasie użytkowania, ale u mnie działa bez zarzutu. Pojderzewamy, że to była po prostu wada fabryczna.

 

Zawsze gdy mnie ktoś pyta o wrażenia ze strzelania evo (po zmianie gumki i lufy) to odpowiadam wprost. Nie kupuj tej repliki. Istnieje duża szansa, że reszta Twoich replik pójdzie w niepamięć na kilka kolejnych strzelanek. Reakcja na spust, praca gearboxa czy działający bolt catch po ostatniej kulce sprawiają wiele frajdy. Porównywalnie tyle ile mam ze strzelania ze swojego Hk416 od TM. Jedynie do czego mogę się przyczepić to 18mm giwnt na lufie oraz mała ilość miejsca na baterię. Zdaję sobie sprawę, że inaczej się nie dało, ale mimo wszystko jest to mega irytujące.

 

Przypominam. To tylko moja opinia. Na temat mojego EVO. Nie każdy miał tyle szczęścia i może Duńczyk, który składał mój egzemplarz dostał więcej sera za zrobienie repliki ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki Groszq :) , tak właściwie to szukam swojej pierwszej repliki , niestety wybór na rynku jest ogromny.

No i mam spory problem z podjęciem decyzji. Scorpion jest jedną z opcji (obok HK specny , M4a1 E&L albo innego VFC :) i kilku innych :P).

Trzymałem go już w łapskach i robi zajebi... wrażenie, dodatkowo przewaliłem w sieci wszyskto co było do przeczytania, obejrzenia itd.

Większośc chwali zasięg i ergonomie oraz kulture pracy. Pytanie czy to dobry wybór na pierwszą "giwerke".

 

Używasz może kulek bio ??

 

No i na dniach wersja "carabine" ehh decyzje decyzje :P

Link to post
Share on other sites

Zamiast Hk od VFC sprowadź sobie Hk od Marui. Cena ta sama, wygląd gorszy, ale te magiczne osiągi, które są prawdziwe.

 

Używałem kulek BIO, ale Biovali (tych zwykłych, których nikt nie zakazał) i latają tak samo jak G&G. Nawet lepiej. Madbull BIO nie tykaj. Szajs jakich mało.

Link to post
Share on other sites

Hk od TM ma kilka minusów :icon_wink: (cena repliki, magów itd.), wracając do scorpiona jaką precke i gumke ??

 

Cena repliki jest mniejsza od VFC ;)

 

W swoim skorpionie mam preckę Prometheus 260mm (zrobiłem sobie tłumik dźwięku na gwint 18mm) oraz gumkę prometheus.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...