Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w wyborze Karabinu Szturmowego =)


Recommended Posts

Siemanko !

Od razu przejdę do konkretów ... Szukam karabinu szturmowego od NIE chińskich producentów... ale nie potrafię się odnaleźć w tych wszystkich sklepach i wydaje mi się jakby można było znaleźć coś lepszego :icon_smile:A więc zwracam się do was z prośbą o skrytykowanie tych replik co zaraz udostępnię i ew. podpowiedzenie mi co byłoby lepszym rozwiązaniem :icon_smile: Mój fundusz chciałbym aby się zamknął w jak najmniejszym przedziale ... jest to moja 1 replika na strzelankę ... Ale ja nie toleruję chińszczyzny dlatego wolę dać więcej i mieć spokój z serwisem. A więc tak karabin :

- Jak najwięcej metalu(znal :/) i stali a jak najmniej ABS'u

- Nie musi mieć dodatków typu kolimatory etc etc...

- Chciałbym aby było to M4 lub SR5/7/10 itd lub coś emko podobnego lub jakikolwiek inny szturmoch od Kałasznikova ... nie chcę AK :icon_smile:

- Najlepiej od G&P, KWA, EA, ICS, i innych ważne aby NIE była to chińszczyzna bo raz kupiłem cymke za 800 zł i wyciągnąłem z pudełka, i odpadła kolba więc jeszcze raz NIE chcę chińszczyzny !

Tutaj to co ja znalazłem :icon_smile:

http://www.milcord.p...p-b-czarny.html

http://www.milcord.p...-cxp08-qd4.html

http://www.milcord.p...-carabine-.html

http://www.milcord.p...2-commando.html

Edited by OFF
kolor czerwony zastrzeżony dla administracji
Link to post
Share on other sites

Jak już pewnie czytałeś KWA ma świetne osiągi i świetny potencjał tuningowy, ale nie ma oznaczeń etc. Ja, osobiście wziąłbym G&P tylko jeśli chciałbym jakiegoś customa typu sopmod block II itp. Jeśli to ma być proste m4 ze zwykłym risem to KWA będzie pewnie lepszym wyborem :)

 

ICSa nigdy na oczy nie widziałem, ale wydaje mi sie, że poza swietnym silnikiem to oni nic specjalnego i wyróżniającego się nie oferują, do tego cena wysoka

Link to post
Share on other sites

A z ciekawości co to była za replika i skąd była kupowana?

Była to CYMA 048 lub 048M tego nei pamiętam, lecz było to ak-74 i kupione w gunfire

To nie wiem, czy to KWA

http://www.milcord.pl/na-zamowienie/1153-kwa-m4a1-carabine-.html

http://www.milcord.pl/karabiny-szturmowe/1192-gp-14inch-tmr-ball-ball-typ-b-czarny.html

Lub może macie coś lepszego ? Szczerze to nie chciałbym karabinu CQB bo myślałem bardziej o rozgrywkach w lesie, a coś pomiędzy ?

Link to post
Share on other sites

Bierz emke KWA lub G&P i żałować nie będziesz. Ewentualnie P90 KA lub G36 od Aresa. Napisz jaki masz budżet na replikę i jakie preferencje to pomogę w wyborze :-)

No chciałbym wydać jak najmniej ... Preferencje dałem na górze :)
Link to post
Share on other sites

ICSa nigdy na oczy nie widziałem, ale wydaje mi sie, że poza swietnym silnikiem to oni nic specjalnego i wyróżniającego się nie oferują, do tego cena wysoka

 

Akurat ICS jest jedną z najbardziej wyróżniających się emkowych propozycji. Dwudzielny gb i bodaj jedyne metalowe body, które rozkłada się jak w ostrym odpowiedniku (pomijam twory takie jak ptw - inna półka).

Ale co ja tam wiem...

Ty to zauważyłem lubisz się wypowiadać na tematy, o których zbyt dużego pojęcia nie masz. No offence - takie luźne spostrzeżenie

 

Osobiście jeśli miałbym kupować emkę to rozważałbym to w takiej kolejności:

1. EA/G&P/ICS

2. KWA/SA

 

Oczywiście wszystko zależnie od tego, czy chcemy z repliki wyciskać super moc, czy zależy nam raczej na wykonaniu.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Akurat ICS jest jedną z najbardziej wyróżniających się emkowych propozycji. Dwudzielny gb i bodaj jedyne metalowe body, które rozkłada się jak w ostrym odpowiedniku (pomijam twory takie jak ptw - inna półka).

Ale co ja tam wiem...

Ty to zauważyłem lubisz się wypowiadać na tematy, o których zbyt dużego pojęcia nie masz. No offence - takie luźne spostrzeżenie

 

Osobiście jeśli miałbym kupować emkę to rozważałbym to w takiej kolejności:

1. EA/G&P/ICS

2. KWA/SA

 

Oczywiście wszystko zależnie od tego, czy chcemy z repliki wyciskać super moc, czy zależy nam raczej na wykonaniu.

 

Dokładnie. Jeszcze dopowiem, że jeśli chodzi o super moc - KWA, a jeśli chodzi u super wykonanie EA (chyba najładniej wykonane emki ever), później G&P (bo ma parę niestandardowych nakrętek i czasem zmiana frontu kończy się lekkim kombinowaniem).

Jak chcesz mieć świetny system dwudzielnego gearboxa, co by to dobierać sobie górną połówkę gearboxa w zależności od akcji - ICS :).

Link to post
Share on other sites

SIGa bym odpuścił bo nie wiem jak jest z dostępnością magazynków - do eMek jest masa. Odpuściłbym też eMkę ICS bo raz, że brzydka (znaczy dużo brzydsza niż wszystkie M4), a dwa kumpel miał ICSa i coś tam narzekał, w końcu sprzedał i kupił KWA.

Wziąłbym KWA bo prędzej zrobiłbym tuning mocowy niż podniecał się ładniejszym wykonaniem jakie daje G&P.

Edytuj: w stocku w strzelaniu wielkich różnic nie zobaczysz.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

No właśnie zastanawiam się najbardziej nad KWA i G&P co do tuningu to tam można zrobić upgrade lvl 1 i przyjdzie karabinek gotowy ... A co do tuningowania karabinu własnoręcznie to wolałbym się za to nie brać ... czy taki KWa/G&P z tunem lv 1 będzie akurat ? Czy coś jeszcze dokładnie mam zmieniać ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Akurat ICS jest jedną z najbardziej wyróżniających się emkowych propozycji. Dwudzielny gb i bodaj jedyne metalowe body, które rozkłada się jak w ostrym odpowiedniku (pomijam twory takie jak ptw - inna półka).

Ale co ja tam wiem...

Ty to zauważyłem lubisz się wypowiadać na tematy, o których zbyt dużego pojęcia nie masz. No offence - takie luźne spostrzeżenie

 

Osobiście jeśli miałbym kupować emkę to rozważałbym to w takiej kolejności:

1. EA/G&P/ICS

2. KWA/SA

 

Oczywiście wszystko zależnie od tego, czy chcemy z repliki wyciskać super moc, czy zależy nam raczej na wykonaniu.

Może inaczej powinienem napisać :P ICSy strasznie się wyróżniają ze względu oczywiście 2dzielnego gearboxa. Raczej miałem na myśli, że ani wykonaniem ani mocą nie powalają w stosunku do g&p/kwa. G&P są piękne i mają zwykle, typowe jak na markową replike wnętrze. KWA jest super spasowane i ma najlepszy stockowy gb, ale nie ma oznaczeń. Do tego jest bardzo bardzo szczelne. A ICS? :P Nie powiesz przecież, ze jakiś element mają niezniszczalny ani są genialnie wykonane. Tuningi są drogie, bo po pierwsze zaczyna sie od kupna nowego górnego szkieletu, a sam ICS ma np. w stocku plastikowa prowadnice sprezyny. Po prostu fajna propozycja dla kogoś kto chce mieć replike do cqb/lasu w jednym i tyle ;)

 

@up Co do tuningu g&p się nie wypowiadam bo nie wiem co u nich leży, ale patrząc na koszty i rzeczy dla KWA to kompletnie bezsensowne i przepłacone części. Zespół cylindra i zębatki to ostatnia rzecz ktorą bym tam zmienił. Może dla G&P wygląda to inaczej, bo to ich flagowa firma której jakieś repliki mają zawsze i sprzedają od dawna.

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Dobra ... nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie XD Ale powiem tak, chcę aby ten karabinek był do lasu ... czy g&p jest dobre tylko pod względem wyglądu czy zadowala swoimi osiągami ? Chodzi mi konkretnie o ten podany model

Link to post
Share on other sites

Prześlij mi kasę to jeszcze za Ciebie zamówie.

Podaliśmy Ci co ma jakie wady i zalety. Nie umiesz SAMEMU podjąć decyzji? To ja ją podejme za Ciebie. Bierz CM 028 (zdaje się, że na GF jest promocja).

Jak już pisałem (a nikt mnie nie poprawił więc chyba dobrze napisałem), że w stocku (czyli z pudełka) oba (G&P i KWA) strzelają podobnie. Skoro nie umiesz podjąć decyzji czy bardziej zależy Ci na tuningu (KWA) czy na wyglądzie (G&P) to przykro mi bardzo.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...