Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gaziak - Spring - Elektryk


Recommended Posts

Zgadzam się, ale nie zaprzeczysz, że "długość ma znaczenie"... :icon_wink:

Gdyby tak było to Arabowie i murzyni rządzili by światem... Na forum jest sporo info o micie długiej lufy.

 

Swoją drogą, pamiętam replikę kumpla, AUGa bodajże TM, który przy 360fps i lufie fantom (czy jakoś tak) na kulkach marushin 0,25 miał skuteczny zasięg 80m w sylwetkę. Kulkę można już wtedy było w palce łapać, ale niemniej jednak zasięg był, Nie ma to jak czarodziejski hop. W skorpionku przy 230fps i kulkach 0,25g (197fps) mam zasięg w sylwetkę do 60m, czyli jak przeciętne chińskie ak z 430fps.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze dodam o kulkach - szare guardery są polecane, bo obecnie jest lipa z kulkami i ciężko o lepsze. Są dobre ale wciąż wiele im brak do kulek jakie były kiedyś. Ogólnie to w krainie ślepców jednooki królem:).

 

Jak dla mnie tylko spring lub mancraft, a w budżecie kolegi to tylko SWD.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Fajnie posłuchać tych teorii.

1. Wytrzymałość. Moja sr25 daje radę już kilka lat, a nie oszczędzam jej. Ma 585 fps. Co do mancrafta to kolega który się nim posługiwał klął co nie miara.

2. Moja srka25 ma rozstrzał kilka fps w górę albo w dół. Mancraft miewa kilkanaście. Mam rację?

3. Przez te kilka godzin łażenia po lesie nie miałem okazji strzelać na odległość 90 metrów. Szczerze mówiąc bałem się, że ktoś mi wylezie na kilka metrów. Zasięg jest przereklamowany. Liczy się zasięg skuteczny. Z jakiego jesteś w stanie trafić kogoś kto przebiega między drzewem a drzewem. Albo właśnie wyczołgał się z trawy. 90 metrów dobre jest dla statycznie stojacych ludzi na otwartej przestrzeni.

4. Jak łazisz sam to ważna jest dla Ciebie szybkostrzelność i maskowanie. Elektryk z dobrą baterią i silnikiem pozwala strzelić kilka kulek w kilka sekund nawet gdy masz na stałe ustawione singiel. Z drugiej strony jest głośny. Ale ja włócząc się samemu wolę mieć coś co nie wymaga przeładowania po każdym strzale. Jeśli jesteś strzelcem wyborowym to odwrotnie. Twoi koledzy maja broń o rofie wystarczającym i osłonią Ciebie przed szturmowcami przeciwnika. Jako strzelec wyborowy masz specjalizację: "ubić tego faceta który jest zakampiony tam daleko i blokuje nam drogę". I do tego właśnie potrzebujesz wykręconego w kosmos mancrafta. By ogarniać dla drużyny takie problemy. Jak dla mnie właśnie elektryk dla typowego snajpera, mancraft dla strzelca wyborowego i sprężyna dla ludzi, dla których "styl" jest ważniejszy od wyników.

Link to post
Share on other sites

AEG

+ szybkostrzelność (single - auto odpada),

+ dostępność magów,

+ dostępność części,

- trudniejszy tuning powyżej 600fps,

- koszty,

- hałas,

 

Spring

+ magazynki podają do ostatniej kulki,

+ łatwość tuningu,

+ precyzyjne komory HU- PDI, lub te w VSR...

+ ciche,

+ względna łatwość tuningu (1- do 550-600fps ok. 70zł, powyżej ok. 700zł i więcej (w zależności od części).

+ łatwość naprawy w trakcie akcji (w większości rozłożymy cylinder na miejscu w 5-10min),

- niektóre części są ciężko osiągalne,

- wymagają dużej wprawy w strzelaniu,

- wolne przeładowanie,

- mały wybór replik,

 

Mancraft

+ magazynki do springów,

+ precyzyjne komory HU,

+ regulowana moc,

+ ciche,

+ dobre osiągi,

- cena,

 

Co najgorsze jest w snajperkach?

- Właściwie brak kulek.

 

Po lataniu ze snajperkami AEG wróciłem do springów przez "fun" jaki niesie ich używanie, cichość i łatwe zwiększanie fps jak się ma części.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tuning snajperki sprężynowej doo 550-600 fps za 70 złotych? powyżej ok 700? Kolego... Tyle razy na forum było. snajperka poniżej 2500/3000 nie istnieje!

 

A żeby nie było offtopu:

 

Tak się składa, że miałem każdy rodzaj replik snajperskich (oprócz mancrafta i AR-a) i moimi faworytami są sprężyny.

Moja odczucia co do sprężyn:

*Może i ciężko się naciąga, ale to kwestia przyzwyczajenia.

*Odgłos wystrzału jest kompromisem pomiędzy głośnością aega a cichymi pierdami gaziaków

*Niezawodność i pancerność przy dobrych tuningach

*Brak potrzeby wysyłania na serwisy, bo to proste jak konstrukcja cepa. Parę patentów i da się wycisnąć dużo samemu.

*Niestety najwolniejszy tryb prowadzenia ognia (gaziaki chodzą gładziutko, no a aegi wiadomo)

*Wolę czterotakty. :)

*Niewrażliwość na temperatury (gaziakiem postrzelamy w lecie (mówię o GG) a gearboxy w aegach nie lubią srogich zim)

*"Ograniczenie mocowe". Zakładam, że przy sprężynie m210 trzeba naciągać jak kuszę. Chociaż uważam, że nie jest potrzebna aż tak mocna sprężyna skoro z m170 można wyciągnąć 650 fps i więcej a naciąga się optymalnie wygodnie.

 

Miałem do czynienia z trzema różnie tuningowanymi przeze mnie m24 CA, jedną VSR TM i Warriorem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...