Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimatory PWS


Recommended Posts

Tak, chodzi o dobranie montażu do kolimatora bo ten w zestawie ma tylko niski montaż z tego co pamiętam.

M.in. dlatego kolega brał ode mnie wysoki montaż od Vortex'a aby PWS'a założyć na AR'a.

 

Nie jestem teraz pewien bo chyba nie sprawdzałem wszystkich dostępnych z moim kolimatorem montaży, ale takowy o odpowiedniej wysokości musiałbyś mieć raczej dorobiony.

 

Tego typu magnifire'y są dedykowane do konkretnych celowników o odpowiedniej wysokości montażu więc może być ciężko.

Sam szukam czegoś odpowiednio niskiego i odchylanego na bok, aby nie musieć dokręcać doubler'a do SPARC'a...

Link to post
Share on other sites

Mam ten magnifire http://www.aliexpres...2242826982.html i z T1 na typowym chińskim, wysokim montażu poziom trzyma idealnie. Ten z taiwana to nie wiem, montaż powiększacza niemal identyczny, tylko jakoś pod kątem jest ten tubus.

Napisz proszę coś więcej o nim (jakość obrazu, stabilność montażu, regulacja ostrości, itp), bo zastanawiam się nad jego zakupem do M2 G&P na montażu wysokim "Wilcox".

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jakość na +

Obraz w samym powiększaczu jest nieprzyciemniony, jednak zależnie od tego co zamontujemy przed nim, fotony 'uciekajo' :icon_smile: Przy M2 G&P różnica jest raczej znikoma, a kiedy nie jest przystawiony niemal na styk, to wręcz pomijalna. Gorzej przy kopii T1 ta przepuszcza mniej światła i pojawia się niebieskawy nalot na obrazie. W sumie, no big deal, dzisiaj po 20 wywijałem sobie takim kompletem i problemów z celowaniem nie miałem, chociaż przyciemnienia nie sposób było nie zauważyć.

Najmilszą rzeczą jest szczere, nieoszukane, stałe powiększenie 4x, a nie to chińskie '4x' prezentujące się zazwyczaj tak jak w tym specterze:

4x_side_by_side.jpg

 

Regulacji ostrości brak, ustawiona na nieskończoność, łapie po około 3m. Trzeba uważać z regulacją kropki, bo przy jaśniejszych ustawieniach pojawia się duch na powiększeniu i nie da się go wyeliminować odsuwając kolimator. Ze złapaniem ostrości na kropce są pewne problemy, ale jak mówię, nie szaleć z jasnością, pobawić się kolimatorem na szynie i regulacją kolby. W końcu znajdzie się ten punkt.

Montaż magnifiera do repliki jest mocny. Ten do odskakiwania, jest luźny. Nie lata, tym bardziej sam nie puszcza, chodzi o to, że nie trzeba specjalnie mocno przyciskać. Ruch paluchem załatwi sprawę, nie trzeba się przykładać, w sumie tak powinno być. Minus to ten srebrny element zatrzasku. Odlany z gównolitu i szybko się ściera. Ja go sobie zwymiaruję i dorobię w zakładzie coś mocniejszego.

Regulacja lewo-prawo faktycznie jest. Góra-dół to półprawda. Po prostu sprężyna katapultująca magnifier podważa go i zależnie od tego jak mocno skręcimy go z podstawą, podbija mniej lub bardziej. Raczej przypadek, niż zamierzone działanie.

No i rozmiar mnie nieco zaskoczył. Na replice wydaje mi się trochę większy niż sugerowały to zdjęcia w aukcji :)

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Powinno się udać. Jeśli ta regulacja z przypadku nie da rady, to zawsze można przekosić magnifier naklejając na przód montażu kilka plastrów izolki. Pierwotnie sam miałem zamontowane M2 GP, co prawda na standardowym wysokim montażu w spadku po trupie ACMa. Przy pierwszym odpaleniu, bez poprawek kropka była nisko w obiektywie powiększacza, więc i na Wilcoxie powinno się udać to zgrać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam wersje kz-03, w porównaniu do kolimatorów które macałem w taiwangunie czuć różnice, fajna mała kropka. Mam nadzieje ze uda sie go zgrać z magiem..

 

Infiriel dzwoniłeś w tej sprawie do producenta? kontakt telefoniczny czy @ z nimi jest bdb. U mnie śruba chodzi bez zarzutów, może trafiłeś akurat na jakaś felerną sztukę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Odpowiem sobie sam - właśnie przyszło do mnie coś, dzięki czemu mogę w końcu używać PWSa na strzelankach, tj osłonka Guns Modify:

58BV3gt.png

Siedzi na kolimatorze bardzo ciasno, nie spadnie samo z siebie. Obraz bardzo ładny, zdjęcia robione na maksymalnym zoomie cyfraka, powychodziło przyciemnienie na krawędziach, normalnie tego nie widać aż tak bardzo, o ile w ogóle.

tv7qC8E.png

99ylfwe.png

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Niestety jest jakaś nowsza seria. Trochę innaczej logo nadrukowane, zwiększony zakres regulacji jasności plamki (nadal jest 11 nastaw, ale słabiej świeci na 1 i mocniej na 11) obraz znacznie bardziej pływa w obiektywie oraz... zwiększona jest średnica zewnętrzna tubusa - z 28 na 29mm. Powoduje to, że nie mogę założyć osłonki GM... Szlifuję osłonkę i zobaczymy co z tego będzie.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Hej, 

Zauważyłem, że kolimatory PWS-a poszły mocno w górę i zbliżają się cenowo to Vortexów i Holosunów (np  na allego po 700 zł chodzą).
Czy faktycznie jakość poszła w górę, czy to są abstrakcyjne ceny ? Ktoś się orientuje?  

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...