Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ess advancer v12 problem z szybkami


Recommended Posts

Witam, kupiłem na allegro "oryginalne", używane gogle ess advancer v12 z "angielskiej armii", wraz z 2 zestawami dodatkowych szyb/wkładów.

 

W oryginalnym pokrowcu dostałem 2 czarne pudełka z oznaczaniami, w środku czarne i żółte "wkłady", na szybkach oznaczenia ESS/V12, a na ramce wytłoczony napis ESS Z87+.

 

Założone żółte szybki na goglach natomiast nie mają żadnych napisów, można je zarysować bez problemu paznokciem i ogólnie wyglądają bardzo chińsko. Pomyślałem, "pal to licho te jedne szkła, założę oryginały."

 

No i ZONK. Oryginalne szkła nie pasują do tej ramki :icon_confused: .

Zacząłem oglądać ramki, przód, góra, spód-żadnych oznaczeń! No to google>szukajka>zdjęcia i na internetowych fotach też nie znalazłem napisow/wytłoczonych norm itp itd do ramek...

 

I tutaj mam do Was pytanie, miał ktoś kiedyś problem z niepasującymi szkłami V12? Dałem się nabić w butelkę, czy może ESS wypuścił kilka modeli, które nie współgrają ze sobą?

 

Poniżej umieszczam kilka zdjęć z opisem:

Ramka:

gogle-1_zpsa4b9fccd.jpg

Plastik z którego wykonane są gogle, wydaje się nie być produktem za 300zł~, posiada kilka nadlewów i wykończenia są na niskim poziomie.

 

gogle-2_zps49fdc727.jpg

Faktura plastiku jest matowa, materiał jest giętki i elastyczny.

 

gogle-3_zps18e7bc45.jpg

Wywiewy posiadają szarą gąbkę po drugiej stronie, są zrobione z twardego tworzywa sztucznego.

 

 

Szkła:

gogle-4_zpsfa4958b7.jpg

Oryginalny ESS ma biały napis, wytłoczony napis, oraz napis ESS/V12 na szkłach.

Niestety na zaczepach też są delikatne nadlewki, ale materiał ramki wygląda na znacznie wytrzymalszy od "podróbek"

 

gogle-5_zps892dfdeb.jpg

"Podróbki". Zarysować je można powietrzem, ramka jest z tandetnego tworzywa sztucznego. Posiadają większe nadlewki od tych z oznaczeniami.

 

gogle-6_zps622271be.jpg

Zaczepy szkieł różnią się wielkością oraz kształtem. Oryginały są szersze o jakieś 1-2mm, do tego podróbki można "ścisnąć", oryginałów nie.

 

gogle-7_zps6e271048.jpg

Z drugiej strony zaczepy też się różnią. Oryginalne są dużo ciaśniejsze, przez co nie wchodzą na oprawki.

Edited by sanex
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu popróbowałbym jeszcze raz na spokojnie - zakładanie tych szkiełek to istna katorga, przynajmniej dla mnie.

 

Ja w swoich, raczej oryginalnych (nówki ze Speca) również spotkałem się z problemem rysowania się - zewnętrzna warstwa schodziła nawet przy zadrapaniu paznokciem. Po zareklamowaniu towaru dostałem nowe szkła, w których ten problem już nie występuje, więc może jest to jakaś słaba partia. Z tym, że były to szkła przeźroczyste. Spojrzałem teraz na zaczepy tych starych szkieł - nie różnią się od przedstawionych przez Ciebie jako oryginały.

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo to ESS nie robi kilku różnych produktów z tą samą nazwą . Jeśli to v12 to szkła oryginalne v12 muszą pasować.

 

Instalacja szkieł w ESS v12 nie jest odwrotnym procesem do wyjmowania szkieł. Najpierw wkłada się zewnętrzne zaczepy a potem dociska od strony nosa. Upewnij się że nie pasują w ten sposób.

 

Co to za sprzedawca?

Link to post
Share on other sites

justysia19761, napisałem do sprzedawcy, zaproponował zwrot albo, że zejdzie z ceny.

 

Z tego co czytałem na zagranicznych portalach, przeglądając ebay'a to ESS wypuścił kilka partii szkieł, z tym, że ta pierwsza miała troszeczkę inny zaczep. Chińczyków do tej pory nie znalazłem żadnych.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja mam podobny problem z białymi szybkami, całość oryginalna kupiona w zestawie, a te białe szybki dokupione później. Jakoś tam działały, ale nie działał za bardzo zaczep (ten zewnętrzny, odchylanie żeby nie zaparowały). Zaczęły się tworzyć takie jakby bąbelki po powłoką. Jak je przemyłem to powłoka zaczęła się łuszczyć i zeszła całkiem. Nie jestem pewny czy to może być inna wersja, ale myślę, że to podróbki, bo nie mają żadnych oznaczeń.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...