Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Classic Army] KAC Stoner LMG


Recommended Posts

Witam

Od ostatniej niedzieli mam w domu replikę Stonera LMG wyprodukowaną przez Classic Army.

Jest to mój pierwszy karabin wsparcia, pierwszy karabin zasilany z magazynka podełkowego i pierwsza replika CA.

 

Niestety nie mogę napisać że stałem się szczęśliwym posiadaczem [CA] KAC Stoner LMG, bo replika ma swoje wady i wymaga trochę uwagi i pracy, ale mam nadzieję że z waszą pomocą szybko uda mi się stworzyć skuteczną broń wsparcia.

 

przejdę od razu do wad:

 

Magazynek nie chce kręcić na auto gdy są w nim kulki. Kręci na pusto bardzo ładnie, gdy zatrzymam trybo palcem naciąga sprężynę i zatrzymuje się, gdy poszczę trybo i złapię ponownie podkręca trochę i staje. niestety gdy kulki są w magazynku nie podkręca na auto chyba że przełączę na stałe podkręcanie i znowu na auto. gdy zatrzymam wysypujące się kulki to stanie i już nie ruszy.

 

Replika nie strzela, a raczej wypluwa kulki. wygląda to jak miks podwójnych i pustych strzałów co jakiś czas słychać zgrzyt zębatek.

 

Zalety:

Replika jest solidna, dobrze wygląda, ma oznaczenia KAC'a jakość wykonania dobra (jestem przyzwyczajony do KING ARMS'a) minusy wyglądu to ślady formy odlewniczej (np widoczne na mocowaniu kolby), i uproszczenia odwzorowania jak imitacja dużego pinu nad spustem jest poprostu odlana.

 

Trochę zdjęć, żeby pokazać jak wszystko wygląda:

 

 

IMG_2134_zpse1b7bc5c.jpg

IMG_2140_zps1f891f97.jpg

IMG_2135_zpsb682b5f8.jpg

IMG_2136_zps02c422df.jpg

IMG_2137_zpse6dc7db2.jpg

IMG_2138_zpsf7547a63.jpg

IMG_2139_zps2d2054c5.jpg

IMG_2146_zpse272b8f6.jpg

 

Pozdrawiam

PoLi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakie kulki?

Jaka bateria?

 

Box wygląda na typowy mały box CA, trzeba by do niego zerknąć.

Problem ze strzelaniem repliki może wynikać z pracy boxa i jakości kulek.

 

Na lufie wewnętrznej nie ma pierścienia,obecnego przy m249, który pomaga dociskać lufę do komory. Sprawdź czy lufa wewn. i komora nie mają za dużo luzu przód-tył.

 

No i chyba najważniejsze pytanie,

Jaki tam w końcu siedzi gearbox? :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

1. Kulki to 0.2 Blastery i jakieś inne ale nie wiem jakie.

2. Baterie to lipo 7.4V i 11.1V.

3. Sprężyna widoczna na lufie dociska ją z komorą hopup do gearboksa, nie lata, można pokonać opór sprężyny i przesunąć komorę do przodu.

4. Magazynek rozbierałem, odpadł ten 'mały ciężarek' nieosiowy musiałem go przykleić. Trochę też było tam wiórek styropianu.

5. Strzelając używałem ciągłego podkręcania zmieniając tryb manualnie bo tryb automatyczny nie działał.

6. Gearboks jest niestandardowy [CA] nazwało go 'LMG Gearboks' w instrukcji. Wygląda na bardzo solidny. Nie potwierdzona informacja że wewnętrzne elementy są standardowe dla v.2 i v.3.

 

Jutro sprawdzę z innymi kulkami i nową baterią 9V do magazynka któremu przyjrzę się jeszcze raz, może dam jakiś smar na tryba, ale wolałbym tego uniknąć bo tryba mają bezpośredni kontakt z kulkami.

Link to post
Share on other sites

Przyjrzałem się trochę karabinkowi i wydaje się ze całkiem łatwo dam radę go rozłożyć i zobaczyć gearbox. :zastanawia:

Dwie śrubki i udało się :teeth:

 

IMG_2148_zpsfac78b63.jpg

IMG_2153_zpsc11ac420.jpg

IMG_2150_zps6e2ea7c2.jpg

 

Czy gumka hopup'u powinna być widoczna w otworze podawania kulek :icon_question:

Utrudnia trochę wejście kulkom do komory nie jest to jakiś wielki opór ale nie popchnięte niewejdą.

IMG_2154_zps7152c316.jpg

Link to post
Share on other sites

Gumka jest za głęboko w komorze i nie współgra z otworem w lufie, tak nie może być. Jedyne co powinno stać na przeszkodzie kulkom gdy wchodzą do komory to dysza. Kulki były wpychane do komory, gumka się zadzierała, dysza to jeszcze dopychała i replika pluła kulkami - tak bym to widział.

Link to post
Share on other sites

@ST1CH

Gumka z otworem w lufie wspógra dobrze, regulacja hopup działa dobrze. Miałeś na myśli z otworem w komorze? Jak to zauwarzyłem to pomyslałem że to może być problem. Próbowałem dwuch gumek, zawsze to wygląda tak samo. Lufa siędzi prawidłowo w komorze.

 

@Axel

Na pierwszym zdięciu (10-ty post) jest widoczna niestandardowa prowadnica sprężyny, można zmienić sprężynę. Tłok nie wyjdzie z gearboksa.

 

Panowie to co można zrobić?

Kombinować z lufą i komorą?

Czy usunąć z gumki ten kołnierz?

Link to post
Share on other sites

Komora i gumka ogarnięte, KAC LMG puścił ładną serię bez pustych strzałów i zacięć, już się miałem ucieszyć gdy mój kól(k)ochwyt nie przyjął żadnej kulki wszystko odbijając.

 

ERGO: bardzo kiepsko z FPSami. Dodam, że pneumatyka jest bardzo dobra i ładnie trzyma, robi szczykawk z dyszą i z komorą i lufą.

 

Nie zwróciłem uwagi wcześniej, ale ta sprężynka tam jest naprawdę krótka (mniej niż 15cm) . Dziwne.

Mam na myśli sprężynę główną.

 

Zostało jeszcze ogarnąć magazynek, ale szykuje się na wakacyjny wyjazd więc przed urlopem już raczej nie dam rady :(

Edited by PoLi
Link to post
Share on other sites

A teraz żeby trochę podgrzać atmosferę...

 

Ta nieszczęsna gumka wcale nie była strasznie źle założona. Śmiem twierdzić, że CA wreszcie wykonało otwór podający kulki do komory w dobrym miejscu, tzn trochę bliżej lufy wewnętrznej. Ja swoje komory CA w M249 musiałem piłować właśnie do tego stopnia, ze było praktycznie widać kołnież gumki. Dlaczego? Ano dlatego, że teoretycznie w M249 powinna siedzieć dysza od M4, czyli jakieś 20,9 mm długa. Z reguły jednak trzeba założyc ciut dłuższą, 21,1 lub 21,2 mm, żeby otrzymać dobrą szczelność. Wtedy zdaża się, choć nie zawsze, że replika przestaje pobierać kulki i trzeba trochę pobawić się z kształtem i rozmiarem tego otworu.

 

Wracająć do kielskiej mocy repliki. Pewnie dysza jest za krótka i się nie uszczelnia z gumką. Proponuję założyć dyszę od M16A1 (lub A1) produkcji CA. Któraś jest dłuższa, nie pamiętam dokładnie. O odrobinkę ale zawsze. FPSy powinny wskoczyć na odpowiedni poziom. Warto jeszcze zwrócić uwagę na kształt zakończenia dyszy. Jak dobrze pamiętam, to powinna być zaogrąglona a nie ścięta.

 

Magazynek CA mały ma taką opcję, że sam podkręca kulki. Polega to na tym, że jak się przełączy na auto to przez chwilę podkręca, łapie opór i wtedy się zatrzymuje. W momencie strzału, czyli zwolnienia oporu kulek, box zaczyna kręcić do chwili aż znów złapie opór. I tak dalej.

Link to post
Share on other sites

Więc to normalne że CA w stocku mają takie słabe sprężyny?

 

Wszystko tam jest ładnie szczelne brak osiągów to wina sprężyny z AEPa :teeth:

 

Mój mały magazynek na auto łapie opór zanim poda kulki do repliki albo od razu ma opór i nie włącza się na auto, chyba że jest otwarty na stolę i łapę trybo palcem wtedy ładnie naciągnie sprężynę i się zatrzyma. Ale z kulkami tryb auto się nie lubi.

 

Muszę go jeszcze raz rozebrać i obejrzeć bo zauważyłem że jak go ścisnę w jednym miejscy to zaczyna nabierać chęci do pracy i kręci.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...