Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Classic Army] KAC Stoner LMG


Recommended Posts

10705325_10203498311472238_1411628005_n.jpg?oh=daceb31e265053ae120d693c2171683a&oe=5417A60E&__gda__=1410825887_032ff4eb1acad625960bb0150e4f618e

 

Rof bardzo przyjemny na baterii 7,4v( padający już power bean 2200mah), skupienie i zasięg ok przy 400fps i kulkach 0,25.

 

Maluszek już ma kilkanaście ubić na koncie i wysypanie 3 boxów bo ognia zaporowego też nie szczędził :icon_wink:

 

Po testach dzisiaj stwierdzam ze smutkiem że boxy od LMG nie lubią się m249.

O ile podaje , niestety nie zapina się w gnieździe , blaszka z zębem nie łapie zaczepu w sawie.

Box poleciał mi dziś na beton.

Poszły 2 z 6 zaczepów w boxie, postaram się je skleić w tym tygodniu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi również pękła sprężyna, niestety automatyczne podawanie przestało działać.

Musiałem rozwiązać to tak aby naciskając spust magazynek zaczynał podawać w trybie on. Pomysł podsuneli mi koledzy z inżynierii, poza przelutowaniem kilku kabli nie ma żadnej głębszej ingerencji w replikę. Temat przetestowałem dzisiaj i uważam że stokowe rozwiązanie może się schować.

Mianowicie montuje się konektor lub jakoś tak, jest to szklana rurka średnicy 2 mm, w niej umieszczone są dwie blaszki z magnesami na końcu. Rurkę owija się miedzianym drutem. I tak drut montujemy szeregowo w lini zasilania repliki, a do blaszek podpinamy zasilanie magazynka.(trzeba wyprowadzić kabelki z maga ale to niedużo roboty). I tyle. Zasada działania jest banalnie prosta, naciskamy spust, przez kable od baterii repliki zaczyna płynąć prąd, drut owinięty wokoło konektora działa jak cewka i generuje pole magnetyczne, dzięki temu blaszki się stykają i zamykamy obwód magazynka, czytaj dalej -- magazynek podaje jak strzelamy.

Są zastosowane zabezpieczenia aby nie przekręcić sprężyny i takie tam(rozbieżność w ilości podawanych i wystrzeliwanych kulek).

Jak ktoś jest zainteresowany to mogę podać szczegóły i zrobić zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Można to prosto rozwiązać w sumie tryb auto zrobić trybem do nakręcania natomiast, tryb on przerobić na kontaktron powinno się sprawdzić. Generalnie sprężyna w boksie to jakaś porażka dociśnięta skrócona wytrzymała jedno naciągnięcie. Śrubek nie trzeba luzować ino poprawić lekko środek i wtedy wszystko leciutko pracuje tak jak powinno.

Edited by miaziol
Link to post
Share on other sites

Magazynek ma 3 tryby pracy jak w orginale.

Idąc od lewej,

-off -wiadomo

-Auto - tu jest podpięty konektor

-on - po załączeniu podaje niezależnie czy strzelam czy nie, i tym nakręcam kulki przed przełączeniem na auto. ( tak było też w orginale nic się nie zmieniło)

 

Druga sprawa jest taka że można wyłączyć maga, dzięki temu nie przekręcimy springa w trybie auto jak za szybko podaje względem wystrzeliwanych kulek.

Link to post
Share on other sites

Nowych w temacie boxów podkręcanych informuję :

Każdy (KAŻDY) box można uszkodzić mechanicznie jeśli włączone jest podkręcanie i kręcimy sprężynę do oporu. Przerabiałem kilka boxów różnych firm, w każdym jest zastosowany mechanizm hicapa m4.

Box CA jest bardzo wydajny jeśli chodzi o ilość kulek w ciągu sekundy i jest duża szansa że box na ON da więcej kulek niż replika jest w stanie wypluć

Link to post
Share on other sites

Axel to jest oczywista oczywistość :).Jak za pewno wiesz małe boxy CA zniknęły z rynku jakiś czas temu.Ten wypust jest jakiś felerny po prostu.Wiem jak się obsługuje boxy, bo w życiu miałem dwie świnki:).Przypadkiem chyba nie jest, że uległy uszkodzeniu aż cztery sztuki na tym forum...

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie natury technicznej :icon_biggrin:. Czy oryginalnie w tym kółku ze stykami wewnątrz znajdują się jakieś sprężynki czy nic tam nie ma?

 

Tak powinny być dwie sprężynki. Jak ich nie ma to może nie działać jak powinien.

 

Boxy CA nie są jakieś mocno felerne. Miałem kiedyś trupa który zaliczył spotkanie z drzewem. No trochę się połamał ale i tak po reanimacji działał. Jak ktoś nie wie jak to ma wyglądać w środku, albo rozkłada na pałę i nie patrzy gdzie co idzie to nie dziwota, że potem nie działa.

 

Sprężyna pękła to pękła. Kupić sobie dobrego Hi capa np. TM, podmienić sprężynę i dalej jazda. Tylko przy rozkładaniu trzeba uważać na to co się rozkłada i gdzie potem ma trafić.

 

Za 8 hr wrócę do domu to sprawdzę boxy MAG w LMG

Wiem że box LMG nie zaczepia mi się w sawie, jutro sprawdzę czy to wina skrzydeł montażu czy po prostu brak chemii między nimi.

 

Nie zaczepia się pewnie bo trzeba blachę w replice dogiąć co robi za gniazdo. Jak się kupi ostrego boxa to też czasami tak jest. Albo się nie zapina i lata luźno, albo w ogóle nie chce wejść na miejsce.

Edited by seger
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po kilkukrotnych rozbiórkach wydaje mi się ,że uzyskałem najlepszy setup dla mojego egzemplarza.

 

Dysza SHS AK krótka- testowałem kilka dysz i zdecydowanie ta dała najwyższe FPS

 

Gumka G&G zielona+dystanser z wkładu do długopisu

 

Głowica cylindra stock , dodałem trochę teflonu i sorbopad dla v.2

 

tłok SHS 14 stalowych zębów -odchudzony na maxa jak się dało

 

głowica tłoka Retro Arms POM wentylowana i łożyskowana

 

Cylinder typ 2 SHS (ten z łezkami)

 

 

Na lufę wewnętrzną nałożyłem 4 oringi + ząb zapinający lufę zewnętrzną okleiłem taśmą - dało to zero luzów na lufie zewnętrznej i wewnętrznej i bardzo mocno docisnęło komorę do szkieletu GB.Z oringami na lufie nie można przesadzić , bo spadną fps i nie podaje kulek.

 

Dzisiaj dołożyłem układ procesorowy basic od jefftrona -reakcja na spust rewelacyjna +zabawa z burstem i regulacją ROFu daje duże możliwości.Mieści się na luzie w miejscu bezpiecznika.

 

Spring SHS 130 z przebiegiem 6 boxów daje 450 fps max odchyłka 2 fps.Skupienie rewelacja na guarderze 6.02.

 

Dzisiaj pomęczę odpowiednie osoby o dorobienie mi adaptera do kolb m4 ,ktoś byłby zainteresowany stalowymi? :icon_smile:

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 8 months later...

Witam! tez jestem posiadaczem lmg od CA.

to mial byc projekt na saw-a dla naszego teamu. wzialem sie za upgrade:

zebatki army force 100:200

glowica cylindra i tloka typ silent(grzybek)

cylinder standard

popychacz standard

dysza standard

motor HT Element

tlok 14.5 stalowe zeby

sprezyna m110 aip

lufa 407 mm guardera 6.02

gumka stock

poskladalem do kupy i teraz taka sytuacja, karabin na sucho strzela swietnie , zadnego zgrzytania ,nic. wkoncu z airsoftem mam do czynienia od lat wiem co robie :P. na baterii lipo 11.1v kreci 370 fps przy 0,25 g&g i ROF 21 rps-ow ,

ale gearbox i system inny od v2 czy v3 wiec musze wiedzy wsiaknac od was koledzy w temacie swinek.

problem pojawia sie gdy podpinam maga . nakrecam go do oporu na ON, potem przelaczam na AUTO ale pieronstwo przerywa (puste strzaly) jakies sporadyczne double feedy sie pojawiaja...

pytanie: czy te magi tak maja ? jakis fix lub zamiennik? ktos uzywa boxa firmy mag na 2500 kulek?

po kilku magach sprezyna strzelila w magu wymienilem i smiga . lecz problem jest z feedem . za duzy rof czy co?

pomozcie, dzieki

Link to post
Share on other sites

Kluczem do rozwiązania twojego problemu jest najprawdopodobniej poluzowanie śrubki klocka, który jest "prowadnicą" komory. Jeśli położyłeś trochę inaczej kable to pchają one ten klocek powodując nieosiowość na linii komora / GB.

 

Magi MAG działają bez przeróbek.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...