Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet AEP na początek


Recommended Posts

Witam

 

Chciał bym kupić pistolet cena max 600 zł. Myślałem nad gazowym ale słyszałem ze o nie trzeba strasznie dbać i magi sa drogie wiec zastanawiam sie nad pistoletem AEP jaki mogli byscie mi polecić ? Chodzi głównie o dosyć dobre wykonanie i niezawodność.

 

Moje sugestie:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152201984-Replika-elektryczna-pistoletu-HECKLER-KOCH-USP.html

 

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=21_28&products_id=303

Link to post
Share on other sites

Fakt cm.030 to dobry pomysł ale osobiście kupiłbym mp5 galaxy bez kolby albo m4 amoeba. Może są większe, ale w nich bez problemu przeprowadzisz tuning aby uzyskać większy rof. Aepy mają to do siebie, że jak się zepsują to już ich nie naprawisz. Kolejnym plusem takiej repliki jest to, że w razie awarii repliki głównej śmiało możesz latać z taką mp5. Warto wspomnieć o tym, że cm.030 ma ledwo 200 fps, nawet nie możesz pomarzyć o nowej komorze czy gumce bo ich nie ma :P

Link to post
Share on other sites

AEPy od Cymy są naprawdę świetne jako broń boczna - tanie magazynki, działają w zimie, mają możliwość strzelania ogniem ciągłym, można strzelać z bliskich odległości bez strachu, że zrobi się komuś krzywdę... Sam posiadam i bardzo sobie cenię. Jeśli chcesz coś niezawodnego (a raczej jak najmniej zawodnego) to AEPy są doskonałym wyborem. Jeśli natomiast nie musi to być koniecznie pistolet, to warto rozważyć propozycje kolegów wyżej - jak na przykład MP5k ;)

Link to post
Share on other sites

Osobiście wolałbym jednak kupić na początek pistolet AEP jak właśnie glock czy usp, niż mp5.

Jeśli as Cię wciągnie to i tak docelowo kupisz coś większego w przyszłości, a wtedy taki aep będzie świetną repliką boczną.

 

Mając 600zł do dyspozycji kupiłbym glocka 18c TM. Ma ~30 fps więcej niż cyma i świetny HU, co przy takich prędkościach wylotowych ma znaczenie i przekłada się na lepszy zasięg. Przede wszystkim jednak Glock tm ma dużo wyższą celność i powtarzalność strzału.

Cyma nie jest zła, a szczególnie w przypadku tego glocka bo wyszedł on całkiem przyzwoicie w stosunku do tego ile kosztuje. Powiem więcej... robiąc zestawienie jeśli chodzi o stosunek cena/jakość, prawdopodobnie powiem, że Cyma wygrywa. Ale jeśli chodzi o samą jakość bezapelacyjnie wygrywa TM. Nie tylko jeśli chodzi o osiągi bo zewnętrznie ma dużo lepsze materiały i oznaczenia ostrego odpowiednika.

 

Imho: jeśli zadowolą Cię biedne wykonanie zewnętrzne i osiągi, które na dobrą sprawę, mogą co najwyżej uratować Cię w przypadku strzelania na kilkanaście metrów jak skończy się ammo w głównej to bierz Cymę.

Jeśli interesuje Cię jednak dużo lepsze wykonanie zewnętrzne oraz osiągi, które ostatecznie pozwolą nawiązać Ci jakąkolwiek sensowną walkę, to bierz TM.

 

Wiem o czym mówię, bo dokładnie w tym tygodniu odebrałem swojego glocka TM i zaraz po przestrzeleniu sprzedałem Cymę, którą miałem od jakiegoś czasu.

 

P.S. Tm'ke też sprzedaję, ale tylko dlatego, że nie wiem kiedy kolano pozwoli mi wrócić na strzelanki, a w razie czego ściagnę sobie następną sztukę z WGC - jedyny minus taki, że troszkę to trwa.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

A jak jest z zasięgiem u cymy czytałem wiele opinii i wszyscy pisza ze jest to 20 m ale czy jest to prawdziwa informacja ? Dzisiaj słyszałem ze lepiej by było kupić pistolet na co2 (podobno działa w zime ) i ma lepszy zasięg bo cyma strzela na 10 m. A i jeszcze ze jak aep sie zepsuje nie ma zbyt dużej szansy na naprawę ale w końcu to nie sa ogromne pieniądze. Mógł by mi ktoś polecić ew. jakiś pistolet dobrze wykonany i w miarę niezawodny na Co2

Link to post
Share on other sites

CO2 jest bez sensu, bo z reguły takie giwery mają dużo mocy, ale zupełnie nieproporcjonalną do tej mocy celność.

W praktyce w cymie masz ~180fps i 15-20 metrów zasięgu, gdzie przy CO2 masz przykładowo 400fps i 20-25 metrów zasięgu(cały czas mówię o zasięgu skutecznym. Podane wartości przykładowe, żeby zobrazować różnicę).

Koszty strzelania z pistoletu elektrycznego też są dużo niższe.

 

Moje doświadczenia pokazują mi, że strzelanie z glocka cymy przypomina raczej strzelanie z bazarowej zabawki, ale mamy do tego HU i ogień automatyczny. Inna sprawa, jak ktoś sobie fajnie takiego glocka poskłada...

Strzelanie z glocka TM bardziej przypomina strzelanie z przyzwoitej gazówki, czyli przynajmniej poziom wyżej.

 

Aep'a można naprawić jak każdą inną replikę, ot niektóre części trochę trudniej dostać, co nie znaczy, że się nie da. Kupując przykładowo replikę TM nie masz się o co martwić, że cokolwiek się zepsuje, bo TM z tego słynie, że się nie psuje. Osobiście mam od ponad 6ciu lat jedną giwerę TM z bardzo dużym przemiałem i psuć się nie chce. Glocki cymy też do psujnych raczej nie należą.

 

Pistolety z założenia nie służą do wymiany ognia na dużym dystansie, więc tego od nich nie oczekuj, bo się zawiedziesz.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

A pistolet TM jaki byś mógł polecic ? Nie chodzi mi o strzelanie na dużą odległość max 25-30 m ale bardziej cqb bo prawdopodobnie niedługo zaczniemy strzelać w budynkach ale tez w lesie wiec od czasu do czasu będe musiał pewnie do tego budynku wejsc a replika główna nie nadaje sie do tego.

Link to post
Share on other sites

A to już jak lubisz :D wiekszosc klamek tm stoi na wysokim poziomie. Te 2 IMO najpopularniejsze to pistolety na bazie 1911 i glocki. Te na bazie 1911 jakby nie mowić mocniej kopią, mają więcej fpsow, zazwyczaj mają wiecej kulek w magazynku i jest do nich ogrom części zamiennych, szczególnie dotyczy to hi-capy. Glocki z kolei są mniejsze i jest do nich mnóstwo kabur.

 

Co do tmek.. wiadomo :) głównie z plastiku i bez miliarda wzmacnianych części. To po prostu repliki ze świetną kultura pracy, idealna szczelnością i spasowaniem. przygotowane tak żeby w stocku mogly działać latami :)

 

http://uncompany.com/pageproduct.asp?L3catid=363

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Wkurzając Foleya brakiem przecinków zacytuję sam siebie ;D .

 

Czy zdajecie sobie sprawę że pistolet jest mało przydatny jako broń dla początkującego? Aby skutecznie posłużyć się pistoletem w ruchu w dodatku strzelając do ruchomych celów potrzeba wielu godzin praktyki.

Zdecydowanie sensowniej będzie dozbierać do MP5K/PDW albo do cymy 028/031 lub kupić którąś z polecanych strzelb pompek. Broń długa jest łatwiejsza w opanowaniu przez początkującego.

Powinniście też zdać sobie sprawę że zasięg skuteczny tych replik to 10 max 15m. Potem kulki lecą tak wolno że da się je omijać.

Link to post
Share on other sites

W profilu gościa widzę, że ma RK-02 od boyia, więc nie wiem po co mu do tego "MP5K/PDW albo do cymy 028/031"

Co do tego, że kulki z takiego pistoletu da się uniknąć na 15 metrach...niby się da, ale zgodnie z tym założeniem, kulki wystrzelonej z repliki długiej ~400fps można unikać na dystansie ~35 metrów więc takie repliki też są bez sensu. Poza tym... przed jedną kulką się uchylisz, ale przed serią 10-20 kulek, już raczej nie bardzo.

 

Pistolet z założenia nigdy nie będzie bronią główną i nie kupuje się go po to, żeby miał zasięg broni głównej. Pistolet w as ma za zadanie uratować dupę w krytycznej sytuacji, zwłaszcza, gdy przeciwnik jest blisko i nie ma czasu na ładowanie magazynków. I do tego się takie pistolety nadają. I ja np. wolę do tego celu nosić glocka niż mp5, no ale co kto lubi.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co się z tym forum stało, ale wytworzył się tu taki beton że hej... Każdy temat w dziale "jak zacząć" kończy się odprawieniem nowego z Galaxiakiem, a bardziej bogatego z AK boyia. Niezależnie od tego czy chce AEPa, gaziaka, szturmocha czy co tam sobie wymyśli :/ Cały czas klepie się jeden schemat, a większość osób sama nie wie dlaczego te repliki wciska. Po prostu kopiują schemat starszych użytkowników. Takim sposobem w 2014 roku kiedy to chinole rozwinęli się bardzo mocno, rynek powiększył się o kilkadziesiąd procent, jak nie ponad dwukrotnie, nadal polecane są rozwiązania z przed lat.

Do 300zł najepszym wyborwm będą Cymowskie wyroby, chyba najprzyjemniejszy byłby glock, bo najmocniej oklepany i dostępna pełna gama rozwiązań, od przeróbki na lipo, do propozycji zastępnika stockowego silnika. W takim budżeciebodajże są jeszcze te potworki TM zasilane z paluszków AA, z blow backiem... Ale to nie jest zbytnio udany wynalazek :D

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o AEP jest Glock 18C. Można do niego dokupić bez problemów zapasowe magazynki. Poza tym, to co napisał MrMCENT

(...)Do 300zł najepszym wyborwm będą Cymowskie wyroby, chyba najprzyjemniejszy byłby glock, bo najmocniej oklepany i dostępna pełna gama rozwiązań, od przeróbki na lipo, do propozycji zastępnika stockowego silnika.
.

 

Na drugim miejscu postawiłbym USP, bebeszki takie same, magazynki też, ale jest większy gabarytowo, więc nie każdemu odpowiada. Jest dobrym wyborem dla osób naśladujących Bundeswehrę.

 

Jest też do wyboru Desert Eagle, wielka "armata" dla zakompleksionych frustratów, też są do niego zapasowe magazynki, ale standardowa kabura już nie wystarcza, trzeba kupić większą.

Link to post
Share on other sites

Na drugim miejscu postawiłbym USP, bebeszki takie same, magazynki też, ale jest większy gabarytowo, więc nie każdemu odpowiada. Jest dobrym wyborem dla osób naśladujących Bundeswehrę.

 

 

Zwrócę uwagę iż magazynki od Glocka 18c nie pasują do USP M81 DE . Owszem wchodzą w komorę magazynka lecz się nie zapina i wypada , blokada magazynka jest w innym miejscu ,byc' może da się to przerobic' ale ceny magazynków są podobne z tym że do USP trudniej dostac'

Link to post
Share on other sites

Można w jakiś sposób podnieść ich moc do 230 fps czy lepiej nie kombinowac i zostać przy 190 ?

 

 

Owszem można. W momencie strzału należy energicznie rzucić repliką w wybranego przeciwnika. Jest szansa że dociągnie wtedy do 200fps.

 

Post nad twoim pisałem że nie ma na rynku żadnych części zapasowych czy tuningowych.

Jedyna szansa na walidację zestawu to mosfet i pakiet LiPo w miejsce standardowej baterii.

Link to post
Share on other sites

LL robi dobre części do AEPów TM. Mamy na wyprzedaży akurat prowadnicę (ładnie, tanio) i sprężynę. Niestety, nie opisali jaką (sklerotycy czy co? :D) ale zapewne jest to okolica M80 (popularna).

 

Dostępne są również tłoki, lufy precyzyjne, gumki HU, głowice tłoka z dampą (amortyzacją dla oszczędzenia szkieletu GB), łozyska itp.

Parę z tych części jest na RWA, kilka na WGC (mało) a sporo na Ehobbyasia, w tym zapasowy GB cymy, kompletny za jakieś grosze (na zapas). SHS robi też zębatki do tego modelu.

Arend chyba pomylił tą replikę z jakąś inną...

Link to post
Share on other sites

W profilu gościa widzę, że ma RK-02 od boyia, więc nie wiem po co mu do tego "MP5K/PDW albo do cymy 028/031"

Nie wiem co się z tym forum stało, ale wytworzył się tu taki beton że hej... Każdy temat w dziale "jak zacząć" kończy się odprawieniem nowego z Galaxiakiem, a bardziej bogatego z AK boyia. Niezależnie od tego czy chce AEPa, gaziaka, szturmocha czy co tam sobie wymyśli :/ Cały czas klepie się jeden schemat, a większość osób sama nie wie dlaczego te repliki wciska. Po prostu kopiują schemat starszych użytkowników. Takim sposobem w 2014 roku kiedy to chinole rozwinęli się bardzo mocno, rynek powiększył się o kilkadziesiąd procent, jak nie ponad dwukrotnie, nadal polecane są rozwiązania z przed lat.

To nie beton. Pytający nie napisał, że ma inną replikę (a nie każdy ma czas i ochotę sprawdzać czy gość coś ma w profilu tym bardziej, że wiele osób mimo posiadania kilku replik nic tam nie wpisuje). Napisał za to (patrz temat) "AEP na początek" to mogło zasugerować (mi zasugerowało), że chce kupić pistolet na pierwszą replikę. A chyba wszyscy się zgadzamy, że pistolet na pierwszą nie zbyt się nadaje i dużo lepiej będzie się człowiek bawił z Galaxiakiem czy słynną 028.

Link to post
Share on other sites

Jestem na tym forum troszkę dłużej niż Ty i zauważyłem, że wiele nowych osób myśli błędnie. Na przykład, że snajperka za 400zł jest snajperką o zasięgiu i celności pozwalającej strącić pchłe z psiego tyłka ze 100 metrów. Wystarczy dokupić lunetę i strzelać. Ludzie myślą też, że pistolet jest dobrym wyborem na początek, a nie jest.

Gdybyśmy nie wyprowadzali ludzi z błędu traktując bardziej dosłownie to, co ludzie piszą to 20-30% nowych biegałoby z badziewnymi snajperkami albo (absolutny hit) elektrykami za 120zł (najczęściej eMkami DBoys). Nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem aż taką świnią by robić ludziom krzywdę, a nie wyprowadzenie ich z błędu jest krzywdzeniem ich.

Nie zawsze mam czas (inni zapewne też) by skakać po profilu czy innych tematach*, które piszący założył by sprawdzić czy on chce mieć pistolet na początek na replikę boczną czy główną. Czytam tylko temat. Gość nic nie napisał, że to ma być boczniak, jest zielony, temat nazwał "pistolet AEP na początek" - zakładam, że to ma być jego pierwsza replika. I pomylę się może w co 10 czy co 20 temacie. Tak uczy doświadczenie.

* niektórzy zieloni potrafią założyć ich 20 - jeden temat na jeden element ubioru. Jakie rękawiczki? Jaki lewy but? A prawy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...