Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet - broń boczna - ok 300zł


Recommended Posts

Witam, planuję zakup pistoletu jako broni bocznej wykorzystywanej głównie podczas walki w pomieszczeniach i na krótki dystans. Wydaje mi się, że z AEP mniej zachodu niż z gaziakami i nie wiem czy za ok 300 zł jakie planuję przeznaczyć na pistolet dostanę jakiegoś wartego uwagi. Wstępnie podjąłem decyzję i będzie to raczej CM.125

 

http://gunfire.pl/pr...letu-CM125.html

 

chociaż natknąłem się również na

 

http://gunfire.pl/pr...etta-92A1.html.

 

Czy miał ktoś do czynienia z Berettą od Umarex'u?

 

I Najważniejsze pytanie, czy na te ok 10m strzał z klamki ok 200 fps kulkami 0,2 będzie odczuwalny dla kogoś w mundurze?

 

Jeżeli ma ktoś jakieś sprawdzone propozycje to z chęcią rozpatrzę :icon_smile:

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Jak trafisz w kamizelkę, lub ochraniacze to nie ma mowy aby był odczuwalny. Jeżeli trafisz w plecy/klatkę to na 100% będzie odczuwalny.

 

Mam CM121 i bardzo ją polecam. Zasięg na kulkach 0.20 wręcz niewiarygodny patrząc na moc posiadanej repliki.

Link to post
Share on other sites

Też mam Deserta, używam kulek 0,23 i powiem Ci, że z 20 metrów powtarzalność ekstra. Zasięg do 30. Baterii od 9 miesięcy używam stockowej - w zimę nie było problemów, więc uznałem, że nie ma sensu zmieniać póki działa. A i tak - Desert to wielki i ciężki skurczybyk, ale ja go kocham. Polecę tylko fanatykowi, dla reszty raczej USP (normalne rozmiary a też ma metalowy zamek i RIS).

 

Co do odczuwalności... Na pewno boleć nie będzie (z dziesięciu metrów to i 400 FPS w kamizelkę nie boli), ale gracz odczuje, że został trafiony. Chyba że trafisz na terminatora :)

 

Podsumowując: jak najbardziej polecam AEPa od Cymy - mniejsza awaryjność niż gaziaki, dużo tańsze magazynki, działa w zimę, ma opcję full auto, na "bezpiecznych" FPS'ach ma dobry zasięg i celność.

Link to post
Share on other sites

Wielki i ciężki i nie pasują standardowe kabury :icon_evil:

Strzelam z 0.20 w lesie i 0.25 w budynkach. 0.20 lecą dalej, do 35~m, 0.25 lecą stabilniej ale o 5m~krócej. Znalowy zamek jest podatny na zarysowania, to chyba jedyna wada repliki. No i magazynki są droższe niż do glocków itp itd. Ciężko też kupić używany.

 

Odnośnie baterii, moja starcza na grubo ponad 2 000 kulek, dlatego używam stockowej.

Link to post
Share on other sites

Do Deserta można sobie coś innego wykorzystać jako kaburę. Na przykład ja z powodzeniem używam zupełnie innej ładownicy, bodajże z taiwanguna czy cytadeli "Duża ładownicy na radio" czy coś takiego. Ptrzeba matką wynalazków :D

 

Magazynki do niego są na taiwangunie za niecałe 30 złotych (a przynajmniej po tyle były jak ostatnio kupowałem), więc tragedii nie ma - szczególnie w porównaniu z magazynkami gazowymi.

 

Zamek rzeczywiście można porysować (w zasadzie to jednej wyraźnej rysy się tylko dorobiłem), ale dostałem w niego z ~460 FPS z bliska i śladu brak, więc nie ma co się obawiać, że coś pęknie :)

 

Potwierdzam też to, co pisze sanex - bateria naprawdę długo trzyma a to raptem 500mAh.

Edited by Foley11
Link to post
Share on other sites

No to skoro opinie posiadaczy są na tak to chyba zdecyduję się na Cymke i raczej USP :) W środku raczej powinno siedzieć to samo co w Desert Eagle więc dobrze. Zamówię z Gunfire bo dorwać można teraz za 174 zł a do tego kuleczki 0,2 i powinno być ok :)

 

Wielkie dzięki za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

W zasadzie ta różnica w zasięgu w pomieszczeniach nie będzie odczuwalna :) To będzie tylko boczniak na bliskie odległości gdzie głównej już użyć nie mogę z racji fps a niektóre miejscówki przeplatają teren z budynkami itp. więc mam nadzieję, że w grze sobie poradzi bo to będzie główne przeznaczenie :)

Link to post
Share on other sites

Czy zdajecie sobie sprawę że pistolet jest mało przydatny jako broń dla początkującego? Aby skutecznie posłużyć się pistoletem w ruchu w dodatku strzelając do ruchomych celów potrzeba wielu godzin praktyki.

Zdecydowanie sensowniej będzie dozbierać do MP5K/PDW albo do cymy 028/031 lub kupić którąś z polecanych strzelb pompek. Broń długa jest łatwiejsza w opanowaniu przez początkującego.

Powinniście też zdać sobie sprawę że zasięg skuteczny tych replik to 10 max 15m. Potem kulki lecą tak wolno że da się je omijać.

Link to post
Share on other sites

Kolega pytał o pistolet, więc ograniczyłem się do pistoletów. Ponadto, jeśli ma być do CQB, to klamka będzie stokroć wygodniejsza niż długa pompka czy AK! Nie wiem skąd wyciągnąłeś ten "zasięg", bo jak żyję nie zdarzyło mi się, żeby ktoś sobie omijał kulki jak do niego strzelałem :D A trochę ich z tej klamki wystrzeliłem.

 

Ponadto, byłbyś łaskaw dbać o polską pisownię? To już któryś Twój post, gdzie zjadasz masę przecinków... W zasadzie to nie użyłeś żadnego...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd wyciągnąłeś ten "zasięg", bo jak żyję nie zdarzyło mi się, żeby ktoś sobie omijał kulki jak do niego strzelałem :icon_biggrin: A trochę ich z tej klamki wystrzeliłem.

Ja może i mam małe doświadczenia w strzelankach bo raptem kilka rocznie (w tym roku do tej pory trzy), ale niejedokrotnie omijałem kulki, gdy byłem na granicy zasięgu. Ba! Zdarzało się, że widziałem, że jak się cofnę trzy metry do tyłu to będę mógł stać spokojnie bo widziałem, że kulki ledwo do mnie dolatywały i cofnięcie się spowoduje, że nie dolecą. I unikałem w ten sposób kulek z AEGów mających po ponad 400 fps, a klameczki z rodziny CM 030 mają ile? Mniej niż 300? Zgadzam się z Arendem - po 15 metrach kulki lecą tak wolno (i tak, miałem w łapkach CM 030 i strzelałem), że nie będzie problemu z ich uniknięciem.

Nie wiem jak bardzo Ty doświadczony jesteś, ale skoro nie wiesz, że kulki mogą lecieć tak wolno, że da się robić skuteczne uniki to śmiem twierdzić, że strzelałeś tylko do tarcz, które uników (jakoby z definicji) robić nie mogą.

Ponadto, byłbyś łaskaw dbać o polską pisownię? To już któryś Twój post, gdzie zjadasz masę przecinków... W zasadzie to nie użyłeś żadnego...

Może i masz rację czepiając się o przecinki tylko, że komu jak komu, ale Arendowi można wybaczyć. Pisze lepiej niż połowa Polaków, a sam chyba rodowitym Polakiem nie jest (przynajmniej tak wnioskuję z jego niektórych postów).

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Podpowiem Ci, że strzelam się z częstotliwością conajmniej jednej strzelanki na tydzień a nawet częściej. I fakt, kulki można uniknąć jak ktoś strzela z dużej odległości (granicy zasięgu). Jeśli ktoś ma 400 FPS to też można się uchylić, jeśli zareagujesz na dźwięk strzału (nie jak zauważysz lecącą kulkę). Tak, teorytycznie da się uniknąć kulki! W praktyce, jeśli umiesz celować, to trafisz - jeśli Wam ciągle "uciekali" przeciwnicy, może należałoby się zastanowić nad treningiem?

 

Poza tym, możliwość "ucieknięcia" dotyczy każdej repliki i wypisywanie tego jako minus AEP'a jest zwyczajnie śmieszne.

 

Używam tych 209 FPS (tyle ostatnio miał mój Desert na chrono) i nie widzę żadnej różnicy w "uchylaniu się" przeciwników niż jak używam repliki głównej (370 FPS i preclufa).

 

Podsumowując: szukacie dziury w całym, AEP jest najlepszy na takie wymagania, jakie ma autor tematu.

 

PS: A co do pisowni... Jak już kolega wyżej zauważył, regulamin jest ten sam. Poza tym, arend notorycznie czepia się pisowni u innych a sam zjada przecinki. Takie zachowanie jest nie na miejscu i ktoś musi mu to uświadomić.

Link to post
Share on other sites

Kabura do Deserta i nie tylko.

 

Ps

Bombazaur i Foley, może tak zerknęlibyście na swoją liczbę postów i Arenda, porównali Jego doświadczenie ze swoim i dopiero później zabierali się za krytykę.

"Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem."

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powinniście też zdać sobie sprawę że zasięg skuteczny tych replik to 10 max 15m. Potem kulki lecą tak wolno że da się je omijać.

Jak żyję pierwszy raz słyszę, aby ktoś posiadał zdolności niczym Neo z matrixa :icon_mrgreen:

No i proponuję przeczytać nazwę tematu, broń boczna, a kałach na 100% takową nie jest.

 

 

ps. Powała, to że ktoś ma dużo postów nie oznacza, że ma większą wiedzę lub doświadczenie od kogoś, kto ma tych postów mniej

Edited by sanex
Link to post
Share on other sites

Liczba postów nie jest miarą doświadczenia, ale to tak btw.

 

Nie wiem tylko, co uznajesz, za krytykę z mojej strony. Jeśli chodzi o AEP - bronię swojego zdania na podstawie własnych doświadczeń. Jeśli chodzi o pisownię - zwracam jedynie uwagę, że jeśli ktoś notorycznie upomina innych, sam powinien stosować się do swoich rad. Gdyby chodziło o kogokolwiek innego z tego forum, to nie przyszłoby mi do głowy zwracać mu uwagę, że nie używa przecinków :icon_smile:

 

EDIT: Poza tym, wolę mieć mało postów... Jak patrzę na użytkowników, którzy w tym dziale w kółko powtarzają to, co gdzieś słyszeli, bądź polecają repliki, których nawet nie używali. Tylko nie odbieraj tego, Powała, jako atak na Ciebie - chodzi mi o zdecydowanie inne osoby ;)

Edited by Foley11
Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie czepiam się Waszego oburzenia dotyczącego rodzaju repliki, czego wyrazem było wskazanie kabury.

 

(...) Gdyby chodziło o kogokolwiek innego z tego forum, to nie przyszłoby mi do głowy zwracać mu uwagi, że nie używa przecinków :icon_smile:

... a Ty nie używasz kropek, "emotikony" nie są znakiem przestankowym kończącym zdanie. :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

... a Ty nie używasz kropek, "emotikony" nie są znakiem przestankowym kończącym zdanie. :icon_confused:

 

Tak, ale nie do końca. Większość kropek w postach mam. Poza tym, różnica jest taka, że ja nie latam po połowie tematów, nazywając innych "ćwierćpiśmiennymi", stąd też moje oburzenie na kolejny post arenda ograbiony z przecinków.

 

EDIT: @up: Nie zauważyłem Twojego posta. Doszedł kiedy pisałem swój. Od tej pory już kończę.

Edited by Foley11
Link to post
Share on other sites

@Bombazaur - Jacek przestań się ośmieszać ok? Bo to już się ludziom nudzi.

 

Tej no, okaż chłopakowi trochę współczucia, co? Kobinuje ile wlezie, żeby pisać na forum, które ma niby w takiej pogardzie. Nawet zdecydował zmienić płeć w pewnym momencie. A jak wiadomo, pewne rzeczy raz wyrwane - nigdy nie odrastają...

Link to post
Share on other sites

Podpowiem Ci, że strzelam się z częstotliwością conajmniej jednej strzelanki na tydzień a nawet częściej. I fakt, kulki można uniknąć jak ktoś strzela z dużej odległości (granicy zasięgu).

I właśnie o to chodzi, że ta granica zasięgu w pistoletach z rodziny Cm 030 to jakieś 15 metrów. Tak, kulka poleci dalej, ale będzie lecieć na tyle wolno, że można ją zobaczyć i jej uniknąć. A te 15 metrów to czasem nawet CQB jest na tyle duża odległość, że ludzie zdążą się schować. Kulkę widać nawet jak leci szybko (dlatego niektórzy nie używają białych kulek) tylko, że przed szybko lecącą kulką szanse ucieczki są nikłe (można uniknąć jeśli zareagujemy na dźwięk strzału). Natomiast kulki z CM 030 i pochodnych lecą wolno (200fps wg m.in. TaiwangGun) już w momencie wystrzału, a potem jeszcze zwalniają.

 

Tak, teorytycznie da się uniknąć kulki! W praktyce, jeśli umiesz celować, to trafisz - jeśli Wam ciągle "uciekali" przeciwnicy, może należałoby się zastanowić nad treningiem?

Czy mi uciekali to nie wiem, ja im uciekałem. Twoje twierdzenie można też obrócić w drugą stronę - skoro Ty nie umiesz uciec przed kulką to może warto zastanowić się nad treningiem?

Link to post
Share on other sites

1. Ta "granica" zależy zawsze od sytuacji. AEP'ami od Cymy można według mnie skutecznie walczyć na odległości przynajmniej 20-25 metrów.

2. Czy napisałem, że nie umiem "uciekać przed kulkami"? :icon_biggrin: Chociaż śmiesznie byłoby trenować takie "uciekanie".

 

Myślę, że w tej chwili już nikt nikogo nie przekona, więc spokojnie można tą dyskusję zakończyć. Ja dalej będę strzelał na 25 metrów, Wy dalej będziecie unikali kulek. Autor tematu zrobi jak będzie uważał.

Edited by Foley11
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...