Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prośba o pomoc w doborze hełmu


Recommended Posts

Panowie, pomóżcie proszę dobrać hełm.

 

Kolega ostanio w pracy przydzwonił w coś głową (służbowy kask oszczędził mu poważniejszych nieprzyjemności), i uznał, że w airsofcie też by warto czymś łepetynę chronić. Jak z tego wynika - kask ma być do chronienia głowy, a nie do wyglądania.

 

Budżet to 100zł, raczej do wydania w Polsce, niż w celu sprowadzenia czegoś z Dalekiego Wschodu.

 

Kolega napalił się na "ultralekkiego" 8fields'a od Krakmanów, ale osobiście nie mam do tego wynalazku zaufania. Może i wygląda, ale wątpię, czy po grzmotnięciu w coś łbem cokolwiek pomoże...

Ja sugeruję mu klon Proteca Classic Half-Cut, czyli klasyczny kask typu orzech.

 

Co Wy poradzicie?

Link to post
Share on other sites

Proponuję przyjrzeć się czemuś co nazywa się:

czapka antyskalpowa, lekki kask, bump cap.

 

Zanim zaopatrzyłem się w bardzo wygodną replikę typu Fast, używałem czegoś takiego na budynkach i parę razy przydało się przy kontakcie z niskim sufitem lub framugą.

Edited by Pol_
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Slaba regulacja, z zewnatrz tez nedza. Fasty to albo fma albo emerson z tej drozszej serii (z regulacja), do wyrwania na dalekim wschodzie za 50-70 usd z wliczona wysylka.

 

Jesli kask ma bardziej chronic, ale wciaz pr0elodelta wygladac to lepiej doinwestowac w pro tec wake ace.

 

Tapniete z Wildka wiec brak ogonkow.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam,

 

poszukuję kasku który był by dobrym kompromisem pomiędzy bezpieczeństwem kasków wspinaczkowych np. Petzl a funkcjonalnością prze-mega-ultra-bajeżonych hełmów specjalsełów.

 

Reasumując, żądane cechy to:

- montaż NVG (tak używam NVG)

- boczne szyny montażowe

- wywietrzniki

- względna ochrona

- kompatybilność z ochronnikami słychu

- opcjonalnie oliwkowy kolor

 

EDYTA:

Niejaki FAST PJ wydaje się spełniać wszystkie wymagania, aczkolwiek wszystko co spotykam to repliki więc raczej jest to marna jakość. Proszę o pomoc w określeniu które z replik są najlepsze i czy stanowią one rozsądną jakość. Czy można zdobyć oryginał?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

Poszukuję hełmu który miałby dwie cechy:

-był w normalnych cenach (powiedzmy do 250PLN)

-był na moją głowę

 

Problem leży w tym, iż ta głowa jest raczej sporych rozmiarów - obwód to 62.5 cm. Może ktoś coś doradzić? Czy też może muszę porzucić nadzieje?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...