Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mauser Kar98 i luneta w perspektywie


Recommended Posts

Witajcie,

 

Zastanawiam się nad kupnem repliki wspomnianej broni. Dużego wyboru nie ma, ale raczej kierował bym się w stronę repliki na gaz. O chociażby taka:

http://gunfire.pl/pr...KAR98K-GAS.html

 

Powiedzmy że taki budżet by mnie na początek interesował. Nie jestem i nie zamierzam w najbliższym czasie zostać takim maniakiem żeby wydawać 1700zł na replikę..

 

Tym bardziej że nie szukam repliki na strzelanki, a raczej do reko, przy czym nie zależy mi również na 100% poprawności historycznej, a raczej na dobrym wypoziomowaniem jakości do ceny.

 

Proszę o sugestie, może jest jakiś model do którego warto dołożyć.. Jest też kwestia łusek. Są dosyć drogie (ok 65zł). Nic nie da się w tym temacie zrobić?

 

W perspektywie pół roku po zakupie repliki miałbym kupno lunety. Ale tu jest kiepsko. Znalazłem ten artykuł:

http://wmasg.pl/pl/news/show/19874

Problem jest że nie znalazłem tego do kupna nigdzie w Polsce. Jest jakaś szansa żeby w cenie do 500zł łatwo zamontować do tej repliki lunetę?

 

Z góry dzięki za wszelki rady i opinie.

Five! :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie jesteś cierpliwy i nie chcesz szukać odpowiedzi na twoje pytanie, które już zostało tu kilkakrotnie omawiane, to broń z fają nie jest dla ciebie.

 

 

Wbrew pozorom, w dziale "II Wojna Światowa i wcześniej" na WMASG nie ma dużo wątków, a już poświęconym w/w modelowi Maus`a i optyki do niego jeszcze mniej. Jeżeli chcesz jeszcze łatwiej, możesz poszukać w moich postach(dużo tego nie ma, gdyż najczęściej udzielam się w sprawach dotyczących "mausowni" i FJ, mimo że nie uważam się za "debeściaka" w tych tematach).

Jeżeli szukasz repliki do "reko(-koko)" to budżet 500 PLN ci wystarczy - Maus Boyi`a, plus luneta Tasco na szynie RIS

Na temat linków wrzuconych przez ciebie było już pisane kilka razy.

Jeśli miałeś na myśli Rekonstrukcję to raczej zapomnij o takiej kwocie. Obecnie nie jest już tak, jak np. na przełomie lat 2005/2006, kiedy ja zacząłem się bawić w Reneacting. Wtedy można było sobie pozwolić na "wolną amerykankę" ze względu na braki w dostępności majdanu na rynku. Dziś już tak się nie da.

Czy już należysz do jakiejś Grupy, która wyznaczyła tobie funkcję strzelca wyborowego(specjalnie użyłem tego terminu, zamiast snajpera)? Służyłeś może w wojsku, jesteś myśliwym, czy w ogóle miałeś styczność z ostrą bronią? Dlaczego pytam? Ponieważ ten rodzaj broni wymaga lepszego przyłożenia się do tematu. Jeżeli ktoś liczy, że szanująca się Grupa przyjmie kogoś tylko dlatego, że ma faję na kiju po najmniejszej linii oporu, a dodatkowo nie posiada odpowiedniego, oraz kompletnego umundurowania i wyposażenia, to jest w błędzie.

Moja odpowiedź nie służy nabijaniu się z nowego kolegi, który zaczyna swą przygodę z Rekonstrukcją, a jedynie uchronienie go przed szykanami w przyszłości.

 

Pozdrawiam. Sepp.

 

 

 

 

P.S. powoli zaczyna to już być nudne. Nie jestem adminem, ale chyba przydałoby się przykleić post napisany dużymi czerwonymi literami dotyczący tego problemu i od razu zamykać nowe wątki:

 

Jeżeli tylko chcesz się lansować z Kar 98k(i nie tylko) z optyką, to kup sobie plastikowego Boyi`a i przyczep lunetkę za 20 PLN.

Jeśli chcesz zabrać się na poważnie do tematu, przejrzyj uważnie dział "II Wojna Światowa i wcześniej"

Link to post
Share on other sites

Seep w słowie "reneacting" masz błąd, ale żeś enigmatyczny był w poście to nie wiem, czy celowo :D

 

Wracając do pytania kolegi, to jest ono pozbawione sensu. Nie chcesz wydawać 1700,00 zł i nie chcesz, żeby był dobrze odwzorowane ale ma być do "reko" > jedno wyklucza drugie niestety.

Idąc dalej tym tropem, łuski może i są drogie ale nie są tak drogie jak dziadowskie, replika z nimi jest totalnie nieszczelna i nie nadaje się na nic więcej ka prucie do puszek z 10m :D

I jeszcze dalej, z 10m nie potrzeba lunety :D

Link to post
Share on other sites

To nie będzie prawdziwa rekonstrukcja. Bardziej "reko(-koko)". Dzięki Panowie za uwagi i opinie. Też wolałbym kupić porządny sprzęt, ale niestety budżet jaki jest taki jest. Może po prostu zacznę oszczędzać długofalowo :icon_wink:

 

Też w międzyczasie trafiłem na opinię, że łuski są strasznie kiepskie. A szkoda, bo pomysł jest ciekawy.

 

No nic, jeszcze raz dzięki.

Czołem!

Link to post
Share on other sites

Seep w słowie "reneacting" masz błąd, ale żeś enigmatyczny był w poście to nie wiem, czy celowo :icon_biggrin:

 

Jak ci będzie czteroletni szkrab po głowie latał, kiedy piszesz posta i zapomnisz go sprawdzić, to ci wyjdzie podobny efekt - człowiek myśli o jednym, a pisze o drugim. :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...