Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Ostra" Podstawa Szczerbinki AK w Replice Standardu VFC Poradnik


Recommended Posts

Ostatnio postanowiłem do mojego RK02 firmy DBoys dokupić stalową podstawę szczerbinki, gdyż stockowa część mocno się "chybotała". Jako że nie znalazłem airsoft'owego zamiennika, postanowiłem zakupić część od ostrego kałacha. Chciałem uzyskać wymiary ostrej podstawy aby w ogóle mieć pojęcie czy będzie możliwość dostosowania jej pod lufę RK02. Napisałem do użytkownika allegro który podał mi wymiary, jako że różniły się o dziesiętne i setne milimetra, postanowiłem zaryzykować. Część doszła dość szybko i jak to oryginalna cześć była pokryta smarem. Po oczyszczeniu założyłem podstawę na ówcześnie przygotowaną lufę (zdjęta muszka i kolanko gazowe oraz oryginalna podstawa szczerbinki). Ku mojemu zaskoczeniu podstawa z łatwością dała się zamontować na lufie oraz bez problemu udało mi się lufę złączyć z body. Udało mi się to bez jakiejkolwiek ingerencji pilnikiem. Jednak przy zakupie i instalacji trzeba pamiętać o poniższych:

 

1. Musicie zakupić Podstawę Szczerbiny z karabinka AK (NIE AKM) ponieważ w Polsce od AK74 nie uświadczycie a podstawa AKM nie posiada kołka do montażu na lufie który przechodzi na wylot.

 

2. Przed zamontowaniem zdejmijcie sprężynę szczerbiny gdyż potem mogą wystąpić trudności z przykręceniem śrubki stabilizującej lufę.

 

3. Dokręćcie śrubę znajdującą się pod podstawą szczerbiny (ta która stabilizuje lufę) z lufą jak najbliżej body, tak aby pokrywa zamka nie odpadała.

 

Podstawa też pasuje na moim drugim karabinku VFC. Nie mam pojęcia czy to samo da się odtworzyć na serii CM.04xx

Link to post
Share on other sites

1. Musicie zakupić Podstawę Szczerbiny z karabinka AK (NIE AKM) ponieważ w Polsce od AK74 nie uświadczycie a podstawa AKM nie posiada kołka do montażu na lufie który przechodzi na wylot.

 

.

 

Podstawa też pasuje na moim drugim karabinku VFC. Nie mam pojęcia czy to samo da się odtworzyć na serii CM.04xx

 

takie sprostowanie co do pkt 1

 

Oczywiście, że oryginał z AKMu podejdzie, a nie ma dziurki bo trzeba ją sobie samemu wywiercić, z jednej strony jest otwór ustalający zobiony gdzie po nabiciu na lufę i ułożeniu wszystkiego prosto trzeba przez ten otwór się przewiercić. Inna sprawa jest z używkami bo wtedy te otwory już są, jednym słowem - brak otworu= nówka sztuka

Po prostu kupiłeś używaną podstawę z ak47, bo nówki raczej nie uświadczysz, dlatego mają już dziurę zrobioną :icon_smile:

 

Tak samo jest z podstawami do beryla, identyczna historia.

 

 

Tak samo podstawy z ostrej podchodzą we wszystkich akaczach w systemie VFC (Boyie, nowe cymy, vfc i inne podobne)

 

Czasem trzeba troszkę podszlifować albo lufę albo obsade LUB Wbić na lufę na ostro tak jak się to robi z ostrymi. Wtedy najpewniej się trzyma na lufie i nie ma bata aby gdzieś ta podstawa latała.

Edited by Znachor
Link to post
Share on other sites

Z tym że lipo jak wciśniesz to podejrzewam że wejdzie tylko 2S. Jakbys chciał 3S ktore bez problemowo mieści sie pod deklem to trzeba tylko wymienic okablowanie tak aby wtyczka pakietu wchodził w rurę gazową . Dłuższe kable do rury i wtyczka wychodząca z rury gazowej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...