Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ultra-tani boczniak (GG)


Recommended Posts

Czy coś tak taniego jak poniżej zalinkowana replika w ogóle się do czegoś nadaje?

 

http://gunfire.pl/pr...letu-GG105.html

 

Mam już MP5 od Cymy ale dużo czytałem że warto mieć jakkiegoś taniego boczniaka na wszelki wypadek. Sprężynowy pistolet już co prawda posiadam ale oferuje on tak niewielką siłę ognia, że sprawdza się praktycznie jedynie jako broń ostatniej szansy i to na dystansie nie większym niż 10-15m.

 

Chcę zatem kupić (dosłownie za grosze) jakiś zapasowy pistolet na wszelki wypadek. Czy ten GG105 w ogóle nadaje się do strzelania i będzie on w stanie pomóc mi w przypadku awarii głównej repliki lub skończenia się kulek, czy w ogóle nie ma co sobie zawracać głowy i lepiej dozbierać na coś lepszego? Jak już mówiłem - nie spodziewam się cudów i dorównywania AEGom za 600zł, po prostu chcę coś na wszelki wypadek, co jest mimo wszystko lepsze od sprężynówki.

 

Edit: Na ile (około) kulek wystarczy mi taki pojemniczek z GG?

http://gunfire.pl/product-pol-1152204168-Smart-Gas-TM-400ml.html

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To jest najtanszy oplacajacy sie gaziak. Jest od zawalenia o nim na forum. Napewno o wiele lepiej się sprawdzi od spreżyny i napewno gorzej od aeg'a. Jak nie chcesz wydawać większej kasy to bierz ;) Magazynki są wymienne (można włożyć i magazynek GG i CO2) i tanie. Poszukaj na forum bo jest dużo o nim także znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania ;) Możesz też poszukać używanych jeśli trochę się znasz na budowie replik, bo czasem można wyrwać coś naprawdę tanio ;)

Link to post
Share on other sites

Ja również polecę CM 030, gaziaków z niskiej/średniej półki miałem kilka i wszystkie sprzedałem dość szybko, awaryjne to, syfonuje no i trzeba nabijać gazem, natomiast glock sprawdza się świetnie zwłaszcza dzięki opcji strzelania serią. Można wyrwać takie na komisie za 150 zł z dodatkowym magazynkiem lub konwersją na baterie lipo, które znacznie poprawiają szybkostrzelność.

Link to post
Share on other sites

Jestem w pełni świadomy kosztów eksploatacji - mam trzy wiatrówki na CO2. Przyznam że CM.030 to całkiem fajna replika, ale po pierwsze ma trochę mały fps, a po drugie przypominam że służyłaby mi jako totalny boczniak, czyli możliwe że bym jej używał raz na dwa tygodnie albo i rzadziej. Poza tym mógłbym takiego gaziaka pożyczyć koledze który się dopiero zastanawia nad kupnem repliki (kupił dopiero okulary). Ponawiam pytanie: Na ile kulek średnio wystarcza pojemnik z GG o pojemności 400ml? Nie chodzi mi o jakieś dokładne dane tylko +/- kilkaset, żebym chociaż wiedział czy na 400 czy może 4000.

Link to post
Share on other sites

Ta klamka jest jak wyżej Buniek napisał niezniszczalna prawie. Także jak nie mieliście z tym modelem nic wspólnego to nie odradzajcie.

Klamka bardzo ekonomiczna. Jedno nabicie starcza na wiele magazynków. Wyciągam go tylko jak jestem zmuszony, czyli w takich sytuacjach o których mówi autor. Pół butli gazu około poszło mi w 1.5 roku, przy czym miałem sytuacje, że pożyczałem znajomym butle, żeby sobie magi nabili. Od listopada ubiegłego roku mam drugą butlę firmy Pro Techa kupioną. Do dzisiaj jest ledwo napoczęta. Nie strzelam maniakalnie wiele z tego pistoletu i nie wychodzę na podwórze aby pstrykać kulkami co raz.

 

Nie jest to szczyt marzeń airsoftowca, ale jako zwykły boczniak jest mi nie zastąpiony. Dla mnie brak blow-backu i mała waga to same plusy. Nie ciąży mi na pasie i jest cichy. Glock to też spoko opcja, jak masz chęć kupić później do niego lipolka małego.

 

Jak masz zamiar równie rzadko co ja strzelać z klamki, to gaz ci starczy na baaaaaardzo długo. Strzelałem z niego przy -5 stopniach. Nie było większego problemu. Kumplom droższe(tanie) gaziaki siadają przy 15 stopniach nawet.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Lepiej dozbieraj i kup CM 030 (lub pochodne) bo widać, że groszem nie śmierdzisz, a strzelanie z gaziaka kosztuje - w ciągu miesiąca czy dwóch wydasz na gaz kolejne 60zł czyli tyle, co na pistolet.

(...) Przyznam że CM.030 to całkiem fajna replika, ale po pierwsze ma trochę mały fps, a po drugie przypominam że służyłaby mi jako totalny boczniak, czyli możliwe że bym jej używał raz na dwa tygodnie albo i rzadziej. (...)

Popieram zdanie Marka, ten Glock 18C ma w zupełności wystarczającą moc, żeby spełnić Twoje warunki zasięgu 10-15 m, a będziesz miałpewność, że nie zawiedzie w żadnych warunkach pogodowych. Są również do niego dostępne magazynki zapasowe.

Link to post
Share on other sites

Popieram zdanie Marka, ten Glock 18C ma w zupełności wystarczającą moc, żeby spełnić Twoje warunki zasięgu 10-15 m, a będziesz miałpewność, że nie zawiedzie w żadnych warunkach pogodowych. Są również do niego dostępne magazynki zapasowe.

 

Póki co chciałem po prostu zaoszczędzić, bo wydawanie 200zł na coś czego użyję raz na miesiąc a poza tym będzie tylko dla lansu nie ma chyba sensu :icon_biggrin:

 

edit:

Czy nie lepiej zamiast zapasowego maga dokupić drugi pistolet? Tylko 30zł więcej, a przeładowywać nie trzeba, zawsze komuś można pożyczyć no i LANS (akimbo FTW)

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

A ja ze swojej strony , na backup polecić chce krótkiego AGM'a. Tanie to to , a zdaje się nieźle. Problem jest tylko z kaburą/kołczanem albo innym montażem pozwalającym ci go szybko dobyć. Ja już od jakiegoś czasu próbuję znaelść opcje , która mi będzie odpowiadać.

Link to post
Share on other sites

A ja ze swojej strony , na backup polecić chce krótkiego AGM'a. Tanie to to , a zdaje się nieźle. Problem jest tylko z kaburą/kołczanem albo innym montażem pozwalającym ci go szybko dobyć. Ja już od jakiegoś czasu próbuję znaelść opcje , która mi będzie odpowiadać.

 

Tak tak, nad też myślałem, i właśnie też nie wiem jak go szybko dobyć. Można nosić na pasie na plecach albo z boku ale wtedy jednak o wiele dłużej się coś takiego wyjmuje niż pistolet. Już nie wspominam o tym że sporej wielkości replika zawieszona na pasku się (prawie) zawsze obija o użytkownika i jest to o wiele mniej wygodne niż mały pistolet w kaburze albo za paskiem.

Link to post
Share on other sites

Testowałeś może kołczan na plecy? Mają w azteko po 50+ zł. Kiedyś sam zastanawiałem się nad tą opcją do CQB. Ale, że mało mam możliwości do postrzelania w warunkach CQB to pomysł upadł.

 

Myślę że to bardzo dobry pomysł, ale ja też nie planuję uczestniczyć w CQB więc pewnie również mi się to nie przyda. Widziałem, że jeden mój kolega lata z CM.028 luzem w rekach oraz z krótkim AGM 003 na pasie.. Też niby jakiś pomysł ale używa tego może raz na 5 strzelanek, a przez większość czasu shotgun tylko dynda mu z boku. Jak kiedyś mu się skończyła amunicja we wszystkich (dwóch) magazynkach do 028 to odrzucił ją byle gdzie i dalej używał 003. Nie dość że i tak go ktoś ustrzelił to jeszcze rozbił sobie kolimator :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Póki co chciałem po prostu zaoszczędzić, bo wydawanie 200zł na coś czego użyję raz na miesiąc a poza tym będzie tylko dla lansu nie ma chyba sensu :icon_biggrin:

 

 

 

Też tak kiedyś myślałem. Skąpy dwa razy traci.

Edited by Said
Link to post
Share on other sites

Póki co chciałem po prostu zaoszczędzić, bo wydawanie 200zł na coś czego użyję raz na miesiąc a poza tym będzie tylko dla lansu nie ma chyba sensu :icon_biggrin:

 

edit:

Czy nie lepiej zamiast zapasowego maga dokupić drugi pistolet? Tylko 30zł więcej, a przeładowywać nie trzeba, zawsze komuś można pożyczyć no i LANS (akimbo FTW)

i to nazywam zdrowym podejściem. Zwłaszcza, że gnat jest na poziomie 003 i nie rozumiem czemu nagle lepiej dozbierywać. Gaz nie jest tani, ale z ta wydajnością i z faktem ze z boczniaka korzysta się rzadziej niż częściej to i tak jest to prawie must have, jak AGM

:icon_razz:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

BTW "akimbo" jest fajne w COD ale w rzeczywistości to jakaś katorga, nigdy nie zgrasz przyrządów celowniczych na obu pistoletach więc strzelasz i tak albo z jednego albo z drugiego - a przeładowanie jest już totalnie niewygodne. Chyba, że chodzi wyłącznie o lansowanie się, przy znikomej skuteczności, ale to już co kto lubi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...