Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ultra-tani boczniak (GG)


Recommended Posts

Niektórzy nie mają oporów z większą mocą pakować serię nie tylko w brzuch z takiej odległości. Rozsądek zabrania takiego zachowania, adrenalina często 'mówi' co innego.

Aha, czyli z tego co rozumiem to z takiej odległości mogę i walić i raczej nikogo tym nie skrzywdzę, ale jak mam czas i możliwość to lepiej wyjąć pistolet i potraktować kogoś stoma fps'ami mniej.

Po pierwsze - należę do tych, którzy nie mają oporów przed strzałem z bliskiej odległości. Dlaczego? Bo na moich strzelankach wolno tak robić - zasady tego nie ograniczają więc wychodzę z założenia, że kto wejdzie na teren strzelania świadomie (czyli pomijamy tzw. "cywili") ten wie czym to grozi (bo ufam, że ludzie z którymi strzelam to nie debile). To oczywiście nie oznacza, że dążę do walki w bliskiej odległości i, że nakazuje strzelanie do siebie z bliskiej odległości. Chcesz to powiedz "umarłeś", ale miej na uwadze, że ja w tym samym momencie mogę strzelić.

Po drugie - zasady są tu najważniejsze - jeśli zabraniają strzelania z odległości X metrów lub mniejszej to musimy to respektować (albo się nie strzelać), ale jeśli pozwalają to każdy strzelający musi akceptować ryzyko, że dostanie nawet z metra.

Po trzecie - jeżeli chcesz należeć do tzw. "pluszowego airsoftu" (czyli tego złagodzonego - z zakazem strzelania z bliska, z limitami fps itd.) to, proszę Cie - nie bądź debilem i nie zabraniaj mi strzelać się w moim małym lasku tak jak ja chce.

Po czwarte - zęby polecą nawet przy strzale z 20-30m z nietuningowanej CM 028.

Po piate - piszę to tylko dlatego, że jesteś Zielony - nie kontynuuj tu tego tematu bo kłótni o limity fps i strzały z bliska było wiele - chcesz to znajdź taki temat albo pisz na PW.

 

Jeśli zaś chodzi o tani, a dobry komplet mundurowy to należy szukać np. kontraktów dla BW: Spodnie, kurtka, bluza, czapka, kapelusz.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wow, odpowiedź eskalowała szybko :D. 2 pierwsze punkty rozumiem, 'twoje' podwórko twoje zasady. Na moim są inne i według nich piszę swoje 'zachowania'.

 

punkt numer trzy zachowaj dla siebie. Nikt nie zaatakował twojego pomysłu na strzelanie i twojego środowiska, a nową osobę nazwałeś 'debilem'. Ja wiem, że to zdanie brzmi "profilaktycznie", ale jest nie na miejscu.

 

czwarty punkt pomijam bo jest zwykle informacyjny i ma się nijak do omawianych 'zasad' zachowania.

 

z piątym się zgadzam, nie mniej jednak kolega zadał pytanie, które mało kiedy słyszę od nowych osób, a akurat mnie cieszy, że pyta a nie uczy się w polu.

 

Prawda jest taka, że zasady zależą od 'podwórka'. Pytania dotyczące zasad zadawaj w swoim środowisku, bo na forum znajdziesz tyle opinii co użytkowników.

 

Używając słowa rozsądek miałem na myśli moje rozumowanie w 'stresującej' sytuacji.

Link to post
Share on other sites

No to bardzo dziękuję za wypowiedź, bo mi się przydała.

Zgaduję też, że im grubsze ubranie, tym mniejsze opory przed strzelaniem w kogoś z takiej i takiej odległości (kulka z 30m w koszulkę/gołe ciało boli o wiele bardziej niż seria z 2m w kurtkę i wszystko co jest pod nią).

W każdym razie dzięki za komplet mundurowy - mam rozumieć, że ta kurtka nadaje się na zimowe zmagania i nie będzie mi w niej zimno?

Link to post
Share on other sites

Nikt nie zaatakował twojego pomysłu na strzelanie i twojego środowiska, a nową osobę nazwałeś 'debilem'. Ja wiem, że to zdanie brzmi "profilaktycznie", ale jest nie na miejscu.

Gdzie ja kogoś nazwałem debilem? Gdyby zaczął zabraniać mi czy innemu dorosłemu strzelania w sposób, który temu komuś pasuje (i nie łamie zasad) to wtedy byłby debilem.

Zgaduję też, że im grubsze ubranie, tym mniejsze opory przed strzelaniem w kogoś z takiej i takiej odległości (kulka z 30m w koszulkę/gołe ciało boli o wiele bardziej niż seria z 2m w kurtkę i wszystko co jest pod nią).

W każdym razie dzięki za komplet mundurowy - mam rozumieć, że ta kurtka nadaje się na zimowe zmagania i nie będzie mi w niej zimno?

Jeśli chodzi o ból to zależy od tego jaka kurtka i co jest pod nią. Ta która podlinkowałem nie jest gruba (jej "kurtkowatość" polega na tym, że ma kaptur, jest dłuższa od bluzy i ma dodatkowe kieszenie) i ani specjalnie nie chroni przed postrzałem ani też sama w sobie nie jest wystarczająca na zimę (zdaje się, że można dokupić podpinki).

Link to post
Share on other sites

Widzę, że całość rozumowania opiera się o "rozumowanie". Czepiłeś się jednej małej rzeczy, a nie zrozumiałeś całego 'paragrafu' odnośnie punktu numer 3.

Krótko podsumowując. Doznałeś jakiegoś olśnienia i zacząłeś pisać o zakazywaniu jeden drugiemu czegokolwiek, gdzie nikt o niczym takim nie mówił. Zapachniało bólem dolnej partii pleców.

 

Z zapytania o odległość odpowiednia do strzelenia serii po korpusie wysnułeś wnioski nie na temat <- o to mi chodziło.

Link to post
Share on other sites

punkt numer trzy zachowaj dla siebie. Nikt nie zaatakował twojego pomysłu na strzelanie i twojego środowiska, a nową osobę nazwałeś 'debilem'. Ja wiem, że to zdanie brzmi "profilaktycznie", ale jest nie na miejscu.

Cały Twój "paragraf" odnoszący się do mojego punktu trzeciego. WIęc po kolei:

punkt numer trzy zachowaj dla siebie

Nie.

Nikt nie zaatakował twojego pomysłu na strzelanie i twojego środowiska...

Pozwoliłem sobie rozbić zdanie złożone. Mój pomysł na strzelanie był atakowany na tym forum przynajmniej w trzech tematach i w komentarzach pod jednym artykułem (tyle pamiętam, ale mogę się mylić). W tym temacie jeszcze nie, ale wiem, że ten atak czaił się za rogiem. Wiele osób w Polsce (nie wiem jak w innych częściach świata) wyznaje zasadę "myślisz/bawisz się inaczej więc jest zły i "gupi". Bardzo lubią go ludzie, którzy lubią zakazywać, nakazywać, ograniczać, koncesjonować itd. Wiedząc, że atak może nastąpić chciałem uciąć dyskusje (i jednocześnie troszkę edukować) pisząc by nie zachowywać się jak debil potępiając mój sposób zabawy, który ma wływ tylko na mnie i moich znajomych, którzy ten sposób akceptują.

 

... a nową osobę nazwałeś 'debilem'.

Nikogo tutaj nie nazwałem debilem.

 

Ja wiem, że to zdanie brzmi "profilaktycznie", ale jest nie na miejscu.

Gdybyś wiedział to nie oskarżałbyś mnie o nazywanie kogokolwiek debilem.

 

Z zapytania o odległość odpowiednia do strzelenia serii po korpusie wysnułeś wnioski nie na temat <- o to mi chodziło.

Nie, nie odnosiłem się do pytania o którym piszesz.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Wow. Czyli przede mną wiele lekcji czytania ze zrozumieniem.

Napisz jeszcze ze 3 razy, że nikt nikogo debilem nie nazywał.

 

Do zrozumienia mojego punktu widzenia i bezsensowności twojego wpisu nie dojdziemy. Więcej nie mam co dodawać, skoro nie patrzymy w tą samą stronę.

Link to post
Share on other sites

Czyli tak: odniosłem się do Twojej wypowiedzi. Ty (w poście #52) zgodziłeś się z pierwszymi dwoma punktami mojej wypowiedzi, czwarty uznałeś za nieistotny, z piątym się zgodziłeś, a czepiłeś się trzeciego punktu mojej wypowiedzi. Jak się odniosłem do Twojego przyczepienia się to nagle nie mówimy o tym samym? Chcesz podyskutować o tym co nieistotne (wg Ciebie punkt czwarty) czy o tym w czym się zgadzamy (pkt. 1, 2 i 5)? Bo jak próbuję sprostować to, czego chyba nie zrozumiałeś w jedynym punkcie którego się czepiłeś to piszesz, że mój post jest bezsensowny.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Następnym razem skończ edytować wypowiedź zanim ją wyślesz. Chyba nie byłeś ze mną na bieżąco bo ja widziałem tylko 3 odnośniki do mojej wypowiedzi, a najważniejszy został dodany po moim poście pod nim.

Tłumaczą to daty postów i edycji. Jakbyś raczył zauważyć, pełny post odczytałem dopiero teraz. Ten post, w którym trafnie tłumaczysz mi genezę punktu numer trzy.

 

Na przyszłość, nie pisz na "zapas", bo jak ktoś nie jest w temacie, to czuje się skonfundowany tonem wypowiedzi. Kilkukrotnie czytałem pierwszą wypowiedź, żeby ją zrozumieć i dopiero teraz jestem w stanie zrozumieć o co ci chodziło.

 

 

drobna edytka. Debilem nazwałeś z góry te osoby, które atakują twoje podejście do Airsoftu. Brzmiało to jak wyzwanie skoro zakładałeś, że zaraz się ktoś przyczepi do twojej wizji.

Odniosłem wrażenie nawet zaczepki, po finalnym zrozumieniu o co tu w ogóle chodzi.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Musiałeś widocznie trafić w bardzo zły moment. Napisałem post - zerknąłem na niego i zobaczyłem, że przypadkiem usunąłem najważniejszy fragment - edytowałem go więc na szybko dodając stosowną informację o tym, że post jest w trakcie edycji (teraz jej już nie ma bo usunąłem ją gdy wrzucałem finalną wersję). Widocznie zobaczyłeś post zanim zdążyłem dodać tą informacje.

Link to post
Share on other sites

Strzel sobie serię w brzuch z 3-4 metrów nawet przy 350FPS, a potem możesz pokazać jak ładnie kulki wydłubywałeś z ciała.

 

Serio jest aż tak źle? Nie wydaje mi się, żeby przy 350fps kulka była w stanie wbić się w ciało, a szczególnie kiedy jest się w mundurze.

 

Poleci mi ktoś jakiś w miarę dobry kolimator (i szynę/montaż do niego) do 150zł? Wiem, że za tą cenę nie znajdę może niczego mega, ale to chyba i tak lepsze niż zwykłe przyrządy celownicze.

 

Do MP5 lepszy będzie kolimator zamknięty czy otwarty? (jak do lasu to raczej stawiam na zamknięty)

Link to post
Share on other sites

snapback.pngUżytkownik sanex dnia 16 sierpień 2014 - 10:51 napisał

 

Strzel sobie serię w brzuch z 3-4 metrów nawet przy 350FPS, a potem możesz pokazać jak ładnie kulki wydłubywałeś z ciała.

 

Serio jest aż tak źle? Nie wydaje mi się, żeby przy 350fps kulka była w stanie wbić się w ciało, a szczególnie kiedy jest się w mundurze.

Bzdura, ale pęcherz w miejscu postrzału może się zrobić.

 

Na początek daruj sobie kolimator , to nie jest rzecz niezbędna. Dodatkowe wyposażenie będziesz dokupował z czasem.

 

Ja mam na mojej MP5SD6 kolimator otwarty i nie narzekam, choć jego funkcjonalność w silnym słońcu jest słabsza niż zamkniętego, ale to też nie problem, bo w zasadzie używam go wyłącznie w CQB.

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli kolimator na razie sobie odpuszczę i lepiej wydam tę kasę na mundur. Myślicie, że jest sens oszczędzać i kupować używaneo flectarna, czy może lepiej kupić nowy mundur?

 

edit: Czyli kurtka bundeswehry różni się od bluzy tym, że ma kaptur i więcej kieszeni, ale nie jest grubsza ani cieplejsza, tak?

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

A poleci mi ktoś jakiś dobry jednopunktowy pas na Taiwangun.pl? Początkowo chciałem kupić pas na Gunfire, za punkty naliczone mi za kupno repliki, ale nikt jeszcze nawet mojego zamówienie oficjalnie nie zatwierdził więc chyba kupię w Taiwangunie a punkty na Gunfire wykorzystam na coś innego.

 

Taki pas się do MP5 nada? http://www.taiwangun.com/jednopunktowe-zawieszenie-typu-bungee-01-black-8fields?from=listing&campaign-id=19

Link to post
Share on other sites

Pas jednopunktowy do MP5 przeklniesz. Jednopunktowe nadają się do krótkich replik MP5K, Uzi, Raka.

Do pełnowymiarowej MP5 kup pas dwupunktowy.

Jeśli Twoje zamówienie na replikę w Gunfire nie jest jeszcze wysłane, złóż drugie, to Ci połączą i poniesiesz tylko jeden raz koszty przesyłki, a przy okazji zwiększysz sobie portfel punktów.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Pas jednopunktowy do MP5 przeklniesz. Jednopunktowe nadają się do krótkich replik MP5K, Uzi, Raka.

Do pełnowymiarowej MP5 kup pas dwupunktowy.

 

To dzięki za poradę.

 

.

.

.

 

Ale już kupiłem :icon_confused:

eh, niemądry ja. Na filmie o pasach autorstwa sklepu Taniemilitaria.pl widziałem że jednopunktowy przyczepiali właśnie do MP5, więc pomyślałem że to na pewno dobre rozwiązanie.

 

Z drugiej strony to pasa i tak będę używał w większości pomiędzy walkami (10-minutowe nawalanki "my tu, wy tam"), więc w tym czasie mogę sobie kolbę złożyć, a jak się zacznie strzelanie to pewnie i tak przez większość czasu będę trzymał replikę w rękach. Wątpię że będzie bardzo tragicznie.. Co najwyżej sprzedam komuś za marne grosze, tudzież wymienię na magazynek lub szybkoładowarkę...

 

Muszę przyznać że z tego tematu o replice bocznej zrobił się niezły bajzel, bo po pierwsze zadaję pytania które daleko wybiegają poza tematy broni bocznej, a po drugie koledzy powyżej trochę mi ten temat zapchali swoimi słownymi sprzeczkami dotyczącymi poprawnego pisania, składni zdań, czytania ze zrozumieniem itp... Bardzo dziękuję za zakopywanie moich pytań! :icon_mrgreen:

 

Czy do tego

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

wejdą mi te

http://www.taiwangun...&campaign-id=14

magazynki?

 

(zgaduję, że na 99% nie)

 

a te?

http://www.taiwangun.com/magazynek-mid-cap-do-mp5-cm?from=listing&campaign-id=14

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

Pas jednopunktowy do MP5 przeklniesz. Jednopunktowe nadają się do krótkich replik MP5K, Uzi, Raka.

Do pełnowymiarowej MP5 kup pas dwupunktowy.

 

Taaa... Dlatego masa ludzi biega z emkami, które są podobnej długości do MP5 albo i dłuższe z jednopunktem. Sam biegam z klasycznym zawieszeniem MP5/G3 przerobionym na jednopunkta, umożliwia ono bardzo szybkie wypięcie repliki pozwalające na strzelanie z drugiej ręki - chyba że wymyśli się ucho zawieszenia na wzór emkowych (http://gungearusablog.files.wordpress.com/2012/09/tapco-adapter.png) - wtedy nie potrzeba nawet repliki odpinać.

Sam musisz autorze dojść, jakie zawieszenie będzie dla Ciebie dobre. Jeżeli przez większość czasu będziesz replikę trzymał w rękach, to tym bardziej sprawdzi Ci się jednopunktowe - podczas biegania nie "majta" Ci się dwupunkt przyczepiony do PM-u, a jak schodzisz do respa to zaczepiasz replikę o pas, który wisi cały czas na Tobie.

Link to post
Share on other sites
(...) podczas biegania nie "majta" Ci się dwupunkt przyczepiony do PM-u, a jak schodzisz do respa to zaczepiasz replikę o pas, który wisi cały czas na Tobie.

No cóż bywają pokraki i niezguły, którym "majta"...

Dziwne, jeśli pas jednopunktowy jest taki "super", to czemu zdecydowana większość ASGejów biega z dwu-, albo trzypunktowymi. :icon_eek:

 

Ps

Masa ludzi z eMkami biega w kamizelka balistycznych z płytami w środku, to znaczy, że to jest :icon_cool: i tak należy :icon_question:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...