Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania odnośnie Corcoranów


Recommended Posts

Witam

 

Mam nadzieję że w dobrym miejscu zakładam temat. Biłem się między tym zakątkiem forum a umundurowaniem odnośnie butów ale mam nadzieję że się jako tako wstrzeliłem.

Wracając do meritum...

 

Panowie mam parę pytań odnośnie tych że butów:

http://www.paragraf22.com.pl/paragraf22/umundurowanie-dla-grup-rekonstru/609-buty-us-wwii-para-boots-corcoran.html

 

Mam zamiar powoli kompletować sprzęt pod stylizacje (jak na razie) spadaka i chciałbym usłyszeć opinie użytkowników odnośnie tych bucików.

Nie mam raczej zamiaru iść drogą bucików od Sturma ponieważ troszkę się naczytałem o nich opinii i jakoś nie zamierzam ryzykować. Wychodzę z założenia że odnośnie butów nie stać mnie na przygody.

 

Co do pytań.

- Nadadzą się pod stylizację spadaka i delikatny zalążek w przyszłości na reko?

- Interesuje mnie rozmiar 9EE lub 9.5. Cóż to ten skrót EE? Normalnie działam w Bellkach 9.5R jak to jest z rozmiarówką Corcoranów? Czyżby to rozmiar oscylujący w numerach EU 43? Dobrze było by znać długość wkładki.

- Czy to ten sam model butów który jest dostępny w anpolu?

- Oczywiście jeszcze pytanko odnośnie uniknięcia bądź zminimalizowania ran stopy przy rozchodzeniu. Spotkałem się z metodą moczenie ich i chodzenia w nich aż do wyschnięcia. Troszkę inwazyjna metoda którą nigdy nie stosowałem może stąd moje zdziwienie i ciekawość jak to zastosować w praktyce z tymi butami. Czy użyć bądź zrobić coś więcej oprócz namaczania.

 

Tak na początek chyba dość tych pytań. Pewnie wyjdzie coś z czasem.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Corcorany, które przedstawiłeś w linku są modelem oryginalnym z USA ( stąd ta cena niestety ) i są tymi samymi co w Ampolu. Choć spotkałem się już z informacją, że oryginały są sprzedawane w kartonach o dwóch kolorach: czarnym i pomarańczowym ale znaczącej różnicy nie ma. Odpowiadając natomiast na pytanie czy te buty nadadzą się na reko... no cóż, nie ma innych :icon_wink: To ponoć przez cały czas jest ten sam wzór.

Co do rozmiaru - najlepiej zmierzyć stopę i wysłać informację do sprzedawcy. Doradzi i pomoże. Ja tego nie zrobiłem i musiałem płacić za odesłanie, bo zamówiłem za duże. Za ponowną przesyłkę sklep wziął koszty na siebie.

Zanim zaczniesz je na dobre używać warto kupić wosk ( w sklepie Deich...an ) i sukcesywnie wcierać. Rozmiękczy skórę. Ja tak robiłem przez ok. dwa tygodnie co 3 dni.

Warto kupić sobie jeszcze rzemienie, które z powodzeniem zastąpią te trochę cyrkowe sznurowadła. Rzemienie są jasne ale niesamowicie mocne. Po pół roku używania ściemnieją i staną się koszerne. Na wszelki wypadek 2 razy przeciągnąłem je pastą do butów ale nie jest to konieczne.

Warto kupić sobie jakieś dobre wkładki. Ja zawsze mam na wymianę: na zimę oraz na długie marsze w okresie aktywności ASH.

No i na koniec pasta do butów ( wieczorkiem podam kolor ). Żeby ich nie zajechać trzeba o nie dbać a posłużą naprawdę długo. Ja mam je drugi rok i chucham, dmucham. Wyglądają bardzo dobrze a największy wycisk dostały na Hill 400 na Śląsku i w nocnej imprezie na Słowacji gdzie mi przemokły w mokrej trawie. Ważnym jest również aby je woskować co jakiś czas żeby nie było z tym kłopotu. Myślałem, że wystarczy je zabezpieczyć na początku i będzie ok. - nie.

Link to post
Share on other sites

Tak słyszałem o tych różnokolorowych pudełkach czarnych i pomarańczowych. Ale z tego co przeczytałem na forum 101 to różnice są wręcz kosmetyczne. Nie powiem jest tam dość obszerny temat o tych bucikach ale wolałem zapytać.

Z wielką przyjemnością będę chłoną o nich wiedze przed zakupem by o nie zadbać.

Edited by Sneakazzz
Link to post
Share on other sites

Do solidnej sylwetki spadaka nie ma lepszej alternatywy od tych butów. Jesli trafiłes na forum 101 to tam masz wszystko raczej dobrze opisane, w tematach udzielają się zazwyczaj solidni rekonstruktorzy z naszego kraju.

Że o buty trzeba dbać, regularnie konserwować i pielęgnowąc to nie żadna nowość. Ja osobiście co jakiś czas dorzucam do butów jeszcze smalec, czasami do Corcoranów a do Service Shoees i Overshoes regularnie.

Edited by mjr_nicpon
Link to post
Share on other sites

Jak one wyglądają wewnątrz od strony tylnej części pięty? Mam nadzieję że nie jak Jungle w których nagle pojawiała się wewnątrz twarda ostra guma przy łączeniu materiału z resztą buta która właśnie była z tej utwardzanej gumy...niestety wewnątrz również.

W Corcoranach jest łagodniejsze przejście?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Kupiłem niekoszerne szyte w Niemczech firmy Sturm (nie było w paragrafie mojego rozmiaru w oryginale a musiałem mieć na JUŻ ;) )

Przepraszam że odzywam się z tym nie koszernym produktem, ale chciałem się podzielić kilkoma spostrzeżeniami.

Też jak kolega naczytałem się i nasłuchałem jaki to straszny badziew, że się rozlecą po roku. Kolega uświadomił mnie, że mam 2 lata gwarancji i w razie niemca ;) mogę je reklamować. No dobra pomyślałem, jest to jakiś argument.

Problem drugi, to przecież jakieś podróby. Okazuje się jednak, że firma STURM ma licencje Corcorana na szycie tych butów i buty są szyte w z zachowaniem norm Corcorana, żeby odróżnić je od amerykańskich mają inny kolor.

No właśnie kolejny problem, kolor butów. Przeczytałem na tutejszym forum, że niczym nie można zmienić koloru tych butów :( trudno pomyślałem może da się je po jakimś czasie zapastować. Jakież było moje zdziwienie kiedy po drugim pastowaniu buty nabrały pięknego ciemno brązowego koloru. Użyłem do tego, o zgrozo! pasty KIWI kolor DARK TAN. Sposobem jaki znają koledzy, którzy byli w wojsku ;)

Na koniec co do użytkowania, but kupiłem przez internet bez przymierzania, z wielkim strachem, bo to jak kupowanie kota w worku. Zastosowałem się do wskazówek sprzedawcy "proszę wyciągnąć wkładkę z najwygodniejszego pańskiego buta i zmierzyć, porównać wynik z naszą tabelką i taki numer zamówić" Jak powiedział tak zrobiłem. Paczka przyszła na drugi dzień, pomyślałem trzeba pochodzić po domu bo jak piją, obcierają to podeszwy nie zajadę i będę mógł wymienić. Po założeniu byłem zdziwiony że są takie lekkie i wygodne jak kapcie, po 6h łażenia buty nadal nie chciały robić krzywdy moim nogom. Na następny dzień zaryzykowałem wyjście w z domu w tych butach, po 12-13h noszenia byłem zachwycony nimi. Noga się nie męczy, nie poci i czułem się w nich jak w normalnym bucie w którym idzie się do biura.

I tak już prawie rok ;) Butów używam do codziennego chodzenia, czasem przejdę się w terenie (największe dystanse to 15-19km) i do jeżdżenia na motocyklu.

Nie wiem zatem, skąd się wzięła taka zła opinia tych butów, być może trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno?

Chciałem dodać, że nie jestem sprzedawcą tych butów, ani ich dystrybutorem ;) Po prostu byłem ZMUSZONY je kupić i jako zaskoczony użytkownik chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami.

Link to post
Share on other sites

Skoro używasz ich tylko do chodzenia lub tym bardziej do jeżdżenia motocyklem, to nie martw się - wytrzymają :icon_wink: Jak zaczniesz je eksploatować w sposób do jakiego są przeznaczone, to zrozumiesz różnicę.

Ja na spotkaniach ASH mam w zwyczaju biegać, skakać, czołgać się i kulać jeśli taka potrzeba chwili istnieje. Wówczas moje buty dostają mocno w kość. Nie tylko nacisk stopy na podeszwę od wewnątrz ale również w różnych punktach od zewnątrz. Dochodzą do tego mocne obtarcia i czasem głębsze rysy.

Z moimi Corcoranami oryginalnymi nic się nie dzieje. Oczywiście zawsze po spotkaniu regeneruję je. Raz na jakiś czas dodatkowo wcieram wosk pszczeli.

Link to post
Share on other sites

Kolego to są dwa różne buty, odsyłam do mojego posta http://forum.wmasg.p...a/#entry1904272 nawet po zdjęciu widać że są inne i nie tylko względem koloru ale i kształtu, kroju i jakości wykonania. Miałem jedne i drugie dodam nawet coś czego na zdjęciu nie zobaczysz. Materiał jest inny. Szkoda że moje szturmy rozlazły się lata temu bo zrobił bym Ci teraz porównawcze fotki jak bardzo szturm odbiega od Corcoranów na które rzekomo ma licencje. Jeśli Ci się w nich dobrze chodzi w sensie że jeszcze wytrzymały to jesteś prawdziwym 'szczesliwym posiadaczem" i oby jeszcze długo posłużyły.

Tak zapobiegawczo od siebie, szturmy to nie jakiś kat na stopy, czy niewygodny but. Tylko nieudolna niepoprawna kopia w dodatku czesto nietrwała na warunki do kturych powinna byc przeznaczona. W dodatku z niekorzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Ale może być też tak że trafiło Ci się, tak jak mi z service shoes szturma które uzywam codziennie od roku i stały się moimi ulubionymi butami. Jest to jednak całkiem inny but niż corcoram szturma. O dziwo np trzewiki dla wh z tej firmy jako nowe od razu nadaja się na przerubki u szewca.

Edited by mjr_nicpon
Link to post
Share on other sites

Dzięki Majorze teraz mam jasność. O licencji powiedział mi sprzedawca. Jak się rozlecą po gwarancji to trudno, jak w trakcie gwarancji to moje szczęście ;) Jak skończę kurs spadochronowy to kupie wtedy oryginały ;) Buty nie kupiłem do tyrania czy reko, tylko przede wszystkim na motocykl, który jest klasykiem i te nadają się idealnie, co najważniejsze nie przemakają podczas deszczu.

Przepraszam więcej się nie wymądrzam ;)

Chciałem uzyskać jeszcze jedną informację od Ciebie. W związku z tym, że posiadałeś jedne i drugie masz porównanie, czy oryginały muszą najpierw zdewastować nogę, czy są wygodne od razu ja podróby?

Link to post
Share on other sites

Dzięki, moje pytanie wynikało z tego, że w tych podróbkach czuję się jak w indiańskich mokasynach albo kapciach :D i myślałem, że to kwestia rodzaju skóry i szycia. Obawiałem się, że oryginalny Corcoran jest z twardszej skóry i musi się ułożyć i powalczyć z nogą podobnie, jak Martensy.

Miejmy nadzieję, że moje wytrzymają tak długo, jak twojego kolegi Ahmeda ;)

Jeszcze raz dzięki

Swoją drogą mając takie doświadczenie może pokusił byś się na zrobienie uczciwego testu porównującego oba modele?

Ze zdjęciami (mogę Ci wysłać zdjęcia swoich butów, bo jak piszesz twoje odeszły w niebyt ;) ) różnicami w szyciu itd.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście Historian,o to link http://nestof.pl/tow...ut-buty-replika własnie te brałem chość swierze sa jeszcze jasniejsze niż na sklepowych fotkach.

Powiem tak, z tymi butami to straszny totolotek, czasem wystarczy przy rozklejaniu użyć odrobine superglue a czasem pół Castoramy.

Najlepiej na bierzaco monitorować co się z butami dzieje i od razu reagowac na drobne rozklejenia. Ja przed rozchodzeniem , buty wysmarowałem solidna warstwa smalcu i regularnie je smaruje smalcem gdy widzę że but traci warstwę ochronna. Wada to oczywiście twarda podeszwa, ale to w końcu trzewiki piechoty.

Po niżej dorzucam grafikę, po jednym ze smalcowań bucików zrobione jakiś czas temu. Można zauważyć że te szturmowe buty od smalcu i brudu koszernie ciemnieja. Dziś sa jeszcze ciemniejsze.1487914_757593694279101_2466679758058159683_o.jpg

Od lewej na fotce servisy Szturm 6 miesiecy w reko, corcorany Corcorana 4 lata w reko, m43 Szturma 2 razy na reko, Overshoes WPG 2 zimy w reko.

Edited by mjr_nicpon
Link to post
Share on other sites

Co by nie śmiecić Sepp posłałem na priv informacje a żeby nie było spamu to w kwestii formalnej ;)

 

Majorze jak będziesz gotowy, daj sygnał znak to pogadamy o zdjęciach, jak mają być butki skadrowane jakie oświetlenie itd

Bo zapewne, jak sam wiesz, można zrobić takie zdjęci,a odpowiednio świecąc, ze każdy rekonstruktor zapragnął by twoich service boots ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...