Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A3 CA (składak)


Recommended Posts

Witam,

 

Postanowiłem złożyć na coś na CQB - niskim kosztem, ale zachowując optymalną jakość.

Posłużyłem się M15A3 od CA, znalezionym u kumpla w piwnicy. (Kto trzyma zapomnianą emkę Classic'a w piwnicy? :icon_neutral: ).

 

Wsadziłem do środka części, która zapuszczały korzenie w szufladzie i teraz wygląda to tak:

 

- szkielet GB: [G&P] stock,

- zębatki: środkowa i tłokowa [G&P] stock, silnikowa [CA] stock,

- tłok i głowica: nowe [G&P] stock,

- cylinder i głowica: nowe [G&P] stock,

- prowadnica: nowa, łożyskowana, stalowa [Guarder],

- sprężyna: będzie M100,

- popychacz i dysza: [G&P] stock,

- silnik: jakiś chinol [nołnejm] - wieloletni G&P M120 ruszył jedynie na LiPo 11,1V przy jakimś lewym springu,

generującym prędkość wylotową 220 fps.

- łożyska: nowe, 8mm kulowe [Kanzen].

 

Chciałbym etapowo stworzyć z tego kosiareczkę do czyszczenia budynków.

Stawię na chińskie części, choć nigdy nie miałem z nimi większego kontaktu, więc proszę Was o pomoc w wyborze potrzebnych części.

 

Silnik: JBU High Speed, SHS High Speed, Element MAX speed?

Zębatki: Biorę pod uwagę SHS, ale o jakim przełożeniu?

Sprężyna: M100. Bardzo stracę, kupując np. Ultimate zamiast Guardera?

 

Kable mogą być już zużyte, więc biorę pod uwagę ich wymianę.

Mosfetu, póki co, brak.

 

Aku, na jakim jeszcze przez najbliższy czas ma to śmigać, to weteran NiMh 9,6V 3300mAh.

Zakładam wymianę na LiPo 7,4V.

 

Wysłucham każdej rady i propozycji.

 

Pozdrawiam!

Edited by Marnus
Link to post
Share on other sites

To bierz zęby 13:1 i silnik HT ( Element, SHS, Tornado F1 ). Zmień też głowicę tłoka na pomową SHS'a albo Ultimate i tłok na SHSa z full metal listwą. Przy Lipolku 7.4V spokojnie takiego rofa wyciągniesz.

 

Nie podłączaj tylko 11.1V bo zmielisz ząbki albo tłok. Przy M100 i > 30 rps tłok może mieć problemy z powrotem do pkt. 0 i zazębić się za wcześnie powodując małą demolkę w środku. Jak chcesz tego uniknąć to kupuj M120 i rób short stroke ze 3-4 ząbki. FPSów będzie ~350, rof na 7.4V jak przy M100 a i 11.1V możesz spokojnie podłączyć i mieć prawdziwą kosiarę.

Link to post
Share on other sites

Za chwilę zahaczę o SpecShop i zakupię tłok z głowicą i springa M100.

 

Jest różnica który tłok wezmę?

 

1. http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_140&products_id=11306&name=SHS_-_Tlok_Wzmocniony_-_14_Stalowych_Zebow_-_Full_Teeth_-_TT0031

 

2. http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_140&products_id=11307&name=SHS_-_Tlok_Wzmocniony_-_15_Stalowych_Zebow_-_Half_Teeth_-_TT0038

 

Warto dokładać 2 dyszki do M100 Guardera, czy Ultimate spisze się równie dobrze?

Link to post
Share on other sites

Pogrzebałem i efekty są takie:

- ładniej mówi z nowym tłokiem i głowicą,

- 245-250 fps na kulkach 0,28, czyli praaawie 300 fps. Szczelność chyba kuleje, brakuje tych 30 fps.

Podejrzewam nieszczelność na hopku, bo komora to jakiś chiński cop i nie mam nic, co dodatkowo dociśnie ją do GB. Drugie podejrzenie kieruję w stronę dyszy. Wrzuciłem M100 Guardera.

Edited by Marnus
Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować.

Zapomniałem dodać, że przez przypadek popsułem sobie ogień pojedynczy i na SEMI strzela mi ciągłym :icon_lol:

Dokręciłem tylko mocniej przerywacz, bo śrubka dość luźno się obracała. Czy to może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...