Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uwaga na podróbki ESS Crossbow


Recommended Posts

Rozwiązaniem problemu byłaby ustawa, która wprowadziłaby wysokie kary pieniężne, za obrót podróbkami oraz ich sprzedaż, tak jak ma to miejsce bodaj w Stanach Zjednoczonych, a przynajmniej w kilku z nich.

 

Pozdrowionka

W średniowieczu złodziei karano obcinaniem uszu i dłoni, pomogło :icon_question: :icon_confused:

Dziś pijani kierowcy są karani zatrzymaniem prawa jazdy, pomaga :icon_question: :icon_confused:

 

Jedynym rozsądnym wyjściem jest kupowanie w renomowanych sklepach producenta, lub u oficjalnych dystrybutorów.

Wybór należy do nabywcy, chce kupuje kał/tanio, chce kupuje oryginał/drożej...

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Widzę, że lobby sprzedawców nie śpi. Ja kupiłem te okulary jako "nietrafiony prezent" aukcja jakich wiele. Fakt gość mógł sie i nie znać. Ale zaraz po zakupie było pełno tych okularów sprzedawanych jako nówki sztuki. Epidemia czy co?

Owszem nie każdy musi się znać, ale sprzedawca jeśli chce być profesjonalistą musi.

Przez neta kupilem już dużo koszernych militariów za ułamek ich ceny, więc z tymi oficjalnymi dystrybutorami bym się tak nie podniecał.

 

W każdym bądź razie następne okulary będę kupował używane. Ot taki trefny segment.

Link to post
Share on other sites

Nie każdy sprzedawca zna się na sprzedawanym towarze - widzą towar to ściągają i sprzedają. Nie każdy musi się znać na cenach okularów ochronnych, replik itd. A biorąc pod uwagę Twój post (#3) i idąc Twoim tokiem rozumowania można powiedzieć, że Ty też byłeś świadom kupienia podróbki - w końcu jak się kupuje towar za połowę ceny sklepowej...

 

Powiem Ci z doświadczenia, że każdy sprzedawca, a szczególnie taki na Allegro, co ma kilka tysięcy transakcji zna się (bo musi)* na tym co sprzedaje, inaczej długo nie pociągnie. Myślisz, że ściągając z Chin okulary po 15$ przez portal ogólnie znany z chińskimi shit-podróbkami nie wiedział, że sprzedaje podóbki z napisem Made in USA po 100$ normalnie na rynku? No chyba, że to o Tobie artykuł i się próbujesz bronić :icon_wink:

 

*Pisząc, że się zna nie mam na myśli tego, że jest specem od balistyki/militariów/innej dziedziny i wie, że te crossbow są wygodniejsze od modelu ICE, i wytrzymalsze od XXX. Za to musi wiedzieć (i właściwie to wie) co dokładnie i skąd sprzedaje i ile warty jest sprzedawany produkt ogólnie na rynku.

Edited by DariuszT
Link to post
Share on other sites

Czyli tak: uważasz, że jak ktoś ściąga okulary za 15$ to wie, że są podróbki i nie dopuszczasz (ponoć z doświadczenia) innej możliwości? To dlaczego je kupiłeś skoro aż tak znasz rynek? Jeżeli tak znasz rynek to chyba miałeś świadomość, że kupujesz podróby.

Ja nadal uważam, że sprzedawca nie musi się znać - może po prostu kalkulować - "towar jest w Polsce popularny i tu kosztuje (dane przykładowe) 300zł. Sprowadzę go z Azji co wyniesie mnie 100zł od sztuki (wliczone cła, przesyłki i inne VATy), dowalę 100% marży - sprzedam za 200. Wszyscy się na to rzucą bo i tak będzie taniej niż w innych miejscach i będę milionerem." Między innymi na tym polega bycie lepszym jako przedsiębiorca, że znajduje się tańszych dostawców (obniżka kosztów) i dzięki temu można obniżyć cenę i pokonać w ten sposób konkurencję (popyt na moje tanie towary będzie wyższy niż na Twoje takie same towary, ale droższe).

Ba, zobacz sobie to:

Z naszej strony nie było to w żadnym wypadku zamierzone. Współpracujemy z różnymi firmami i jedną z podstawowych zasad jest zaufanie. Dotyczy to między innymi oznaczeń produktów i ich pochodzenia. Nie możemy wiedzieć jak wygląda każdy produkt z oferty producenta i czy jeżeli ma jakiś tam odcień to ma oznaczać podróbkę a już inny to oryginał- tu musimy czasami zaufać dystrybutorowi. Wiadomo- podróbkę repliki G&G, G&P czy innej poznali byśmy od ręki- ale w innych kwestiach nie jesteśmy już tacy obcykani.

Azteko o podróbkach ładowarek Imax B6.

Co więcej, ludzie których tu się nazywa oszustami przynajmniej w jednym przypadku (opisanym przez Ciebie, Dariuszu) zwrócili bez problemów pieniądze. Jest więc oszustem bo zwrócił kasę, tak? A mógł się na Ciebie wypiąć, a wiesz dlaczego? Bo samo ESS Polska nie umie powiedzieć czy to oryginały czy nie.

My dzwoniliśmy do ESS polska. I tam nie byli w stanie potwierdzić czy te które kupił mój kolega to oryginały czy nie. Pan powiedział że inaczej oznaczone są te dla armii z dużych przetargów a inaczej te na rynek cywilny. Do tego sam firma wprowadza lekkie zmiany w kolejnych partiach okularów. Sam tak miałem bo już kupiłem kilka par ze względu że najszybciej zużywała mi się białą szybka a jej do tej pory nie dawało sie kupić osobno.

 

Dla przykładu moja szybka kupiona w 2009 jest 0,2mm cieńsza od tej kupionej w tym roku.

A jako, że to Ty byś oskarżał kogoś o oszustwo na Tobie ciążyłby obowiązek udowodnienia, że zostałeś oszukany i dostałeś podróbkę, a jakbyś to zrobił skoro producent (czy też jego krajowe przedstawicielstwo) sam nie potrafi orzec czy masz do czynienia z podróbkami?

 

Widzę, że lobby sprzedawców nie śpi.

To nie lobby sprzedawców, a logiczne myślenie - nie każdy musi się znać, a zakazy i kary odstraszają, ale nie eliminują problemów. Przykłady można mnożyć.

Link to post
Share on other sites

Z Twojej strony to zwykłe lanie wody. To czy kupiłem to moja sprawa - może chciałem obejrzeć podróbki i porównać do oryginałów - czepiasz się teraz :icon_wink: Tak, znam rynek, dlatego zanim powstał ten artykuł już dawno byłem po dokonaniu zwrotu, bo potrafiłem je rozpoznać jako kupujący. W tej chwili wsadzasz w jeden worek sprzedawce, który ściąga towar z Chin i ukrywa ten fakt oraz kupujących, których sprzedawca świadomie (bo nie przyznał, że okulary produkowane w USA ściągnął z Chin - więc jest to celowe zachowania wg prawa) wprowadza w błąd. Sprzedawca oddał kasę, bo tylko by sobie większych problemów narobił, szczególnie, że puścił w obieg kilka par. Fakt, że w zestawie były akcesoria, których producent nie dodaje, po raz kolejny powtarzam- źródło, oraz to, że nie pasują do oryginalnych akcesoriów daje już konkrety, że to podróby. Nie zdziwiłbym się, że ESS tak odpisało, aby tylko się odturlać od nich, bo w ich interesie jest sprzedawanie oryginałów z ich magazynów, a nie dochodzenie czy Kowalski na alledrogo kupił podróbkę, czy też nie. Może kontakt bezpośrednio z ESS w USA (czy tam UK, czy gdzie mają siedziby, ale nie resellerów/dystrybutorów) coś by zmienił, bo oni to już muszą wiedzieć co wypuszczają na rynek. Swoją drogą, jeśli oficjalny dystrybutor na prawdę nie jest w stanie tego rozpoznać, to to jest dupa a nie oficjalny dystrybutor.

 

Co do sprzedawcy nie interesuje mnie "ogólnie". Interesuje mnie ten konkretny. Który ściągał od źródeł z podróbkami. To już jest oczywiste, że świadomie kupuje podróbki (na litość Boską produkt Made in USA sprowadzany z Chin musi być oryginalny ale tańszy , to przecież takie oczywiste!) To jest tak proste jak budowa cepa i nie wiem czego tu nie rozumiesz.

 

Przykład Azteko* jest bez sensu w tej dyskusji, bo co mieli się przyznać, "że ściągali za ułamek ceny i nie zapaliła im się lampka, że coś jest nie tak. Obecnie liczy się hajs, hajs hajs"**. Jakby napisali, że "Oh myśleliśmy, że nikt się nie skapnie" to na drugi dzień mogliby zamknąć interes. A Azteko akurat są wporzo chłopaki.

 

A jako, że to Ty byś oskarżał kogoś o oszustwo na Tobie ciążyłby obowiązek udowodnienia, że zostałeś oszukany i dostałeś podróbkę, a jakbyś to zrobił skoro producent (czy też jego krajowe przedstawicielstwo) sam nie potrafi orzec czy masz do czynienia z podróbkami?

Zgłaszasz takie coś do odpowiednich instytucji i one już się tym zajmują.

 

 

Ty nie wiem czemu bronisz sprzedawcy i uważasz, że "oh chciałem przyrobić hajsu, bo tylko to się liczy i nie interesuje mnie czy to oryginał czy podróbka, bo to już nie mój problem". Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo każdy stoi po swojej stronie i to się nie zmieni.

 

 

*Szacunek dla Azteko i super ludzi tam pracujących - sam robię tam zakupy i uważam ich za pewne źródło.

** Z palca tekst wymyślony na potrzeby jakże żywej dyskusji :icon_wink:

 

 

Zdaje sobie sprawę, że momentami pisałem ostro/agresywnie, jednak w najmniejszym stopniu nie miałem na celu obrazę Twojej osoby. Żyjemy w kraju, gdzie podobno każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy i je bronić :icon_razz: Jedynie co mam do Twojej osoby to to, że możemy się na piwo umówić :icon_wink:

Edited by DariuszT
Link to post
Share on other sites

Ty nie wiem czemu bronisz sprzedawcy i uważasz, że "oh chciałem przyrobić hajsu, bo tylko to się liczy i nie interesuje mnie czy to oryginał czy podróbka, bo to już nie mój problem". Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo każdy stoi po swojej stronie i to się nie zmieni.

Nigdzie nie napisałem tak jak wyżej objąłeś cudzyslowiem i w ogóle nie uważam tak jak napisałeś, że uważam. Nie bronie sprzedawcy dlatego, że chciał dorobić tylko dlatego, że póki nie ma się niezbitych dowodów na to, że on wiedział, że handluje podróbkami to nie można go nazywać oszustem.

Skąd wiesz skąd ściągał facet? Masz pewność, że ściągał z Chin czy tylko domniemywasz? W takim razie ja domniemywam, że jesteś brudasem i masz małego - nie mam żadnych dowodów, ale domniemywam i co? Walić to, że mogę takimi tekstami zniszczyć Ci opinie. Ty możesz to ja też! Oczywiście to był tylko przykład.

Powtórzę to co napisałem pod artykułem na głównej - niska cena niekoniecznie musi oznaczać podróbkę. Zakładając nawet, że sprzedawca w Polsce rzeczywiście kupił towar w Chinach to może akurat jakiś Chiński sklep upadał i sprzedawał cały towar za bezcen? A może to sprzedawca w Polsce upada i próbuje wyciągnąć z towaru taki zwrot jak tylko może?

Oczywiście należy o takich rzeczach informować, należy ostrzegać itd., ale z oskarżeniami i nazywaniem kogoś oszustem bym poczekał - zwróciłeś facetowi uwagę, że to podróbka, nadal je sprzedaje jako oryginały? Jeśli tak to wtedy jest oszustem bo ktoś już mu zwrócił uwagę, a on będąc świadomym posiadania podróbek nadal je sprzedaje. Tylko co jeśli Ty mu zwróciłeś uwagę, a on cały towar cofnął do Chin albo wywalił, oddał dla sierocińców żeby dzieci miały fajne okularki do lansu czy na rower? Nikt z Was nie napisał, że to sprawdził, ale już osądziliście - oni wszyscy to oszuści.

Link to post
Share on other sites

Chyba nie przeczytałeś uważnie pierwszego posta. W TYM KONKRETNYM zestawie jest 1 woreczek, za to wkładka do szkieł korekcyjnych. Producent daje 2 woreczki, ale nie daje wkładki - to już jest ewidentny dowód, że to podróbki. Dokładnie takie same co do naklejki są w Chinach i tylko tam. Ten konkretny sprzedawca, oddał mi pieniążki, bo po prostu odesłałem na podstawie 10 dni przez neta bla bla bla. Problem polegał w tym, że po kilku dniach pojawiły się od niego jeszcze raz. Gdy wysłałem wiadomość zostałem zignorowany - dopiero zgłoszenie faktu na allegro pomogło.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 months later...

http://allegro.pl/us...5488237678.html Podejrzanie niska cena. Podróbki?

 

Ooo, teraz doczytałem:

 

3.Przedmiotem aukcji jest usługa zamówienia produktu oferowanego w serwisie Allegro u producenta za granicą w imieniu kupującego.Nie jesteśmy importerami ani bezpośrednim sprzedawcą tego produktu.JESTEŚY POŚREDNIKIEM.KUPUJĄCYM JEST KLIENT ALLEGRO,SPRZEDAJĄCYM JEST ZAGRANICZNY DYSTRYBUTOR/PRODUCENT

 

Więc tu jest haczyk.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Dzięki OFF.

 

O co można spytać sprzedawcę na allegro w celu weryfikacji (nie)oryginalności?

 

A ogólnie gdzie należy szukać oryginalnych okularów ESS Crossbow w okazyjnej cenie? Najmilej widziany cały zestaw.

 

Ja zdaję sobie sprawę, że cudów nie ma i za śmieszną kasę ich nie dostanę, ale żebym chociaż te kilkadziesiąt złociszy w porównaniu do ceny detalicznej zaoszczędził.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Szkoda że tak późno znalazłem ten temat, bo okazało się że też kupiłem kopie(znalazłem używany zestaw na licytacji, bez oprawek na szkła korekcyjne). Nie ukrywam bardzo się zdenerwowałem i postanowiłem przetestować jeden z wizjerów moją wiatrówką(wiatrówka hatsan "łamana" śrut diabolo 4,5mm). Efekt widać na zdjęciu. Najbardziej wizjerowi zaszkodziło moje zginanie go, co doprowadziło do połamania.

 

http://i.imgur.com/8XpGLL3.jpg

 

 

Tak czy inaczej, kopie z przyciemnianym wizjerem zostają do samochodu i na rower, a do ochrony na strzelaniach jadą do mnie oryginały ze specshopu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

A jak jest z wytrzymałościa tych ess z alieexpres?

Bo prawde mówiąc cena kusi a jeżeli wytrzymują jakieś 600 fps to wcale by takie złe nie były.

 

Za 50 zł (te podróbki kosztują mniej więcej tyle) kupisz już coś sprawdzonego. Tutaj jedna para może wytrzyma, ale nikt nie daje gwarancji, że kolejna zamówiona też da radę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Widzę panowie, że potraficie po samej aukcji odróżnić podróbki od oryginału. Dzisiaj przyszła do mnie paczka z AliExpress, m.in. z Ess Ice. Okulary z TEJ AUKCJI. Jak myślicie, oryginał? Bo mi to średnio wygląda, ale nigdy nie widziałem żadnych z polskiej dystrybucji. Kupowałem w takiej cenie jak jest teraz, ale z tego co się dowiedziałem, to na AliExpress ogólnie pod koniec aukcji się robią promocje tego typu. Po zakończeniu aukcji i rozpoczęciu następnej normalnie kosztowały te 60 dolarów. Na oprawkach znaleźć można takie znaczki jak (lecę od lewej do prawej): 10, L, Z87+, ess, L12 oraz ICE, potem na drugiej części oprawek ICE, R11, ess, R, to takie dziwne CE, Z87+ oraz 12. Na szybkach to takie CE, 03-2014, ESSZ87+L3, F4.

Mogę wrzucić zdjęcia. Pozdrawiam :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...