Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w rozpoczęciu przygody (900-1000zł)


Recommended Posts

Szczerze mówiąc jeśli mamy dobrą (mikroprocesorową), a prostą ładowarkę to ładowanie LiPo zasadniczo niewiele różni się od ładowania NiMha - podpinamy i nawet czasu pilnować nie musimy bo mikroprocesor sam to zrobi. Najważniejsze to nie rozładować zbytnio batki - nie powinno się schodzić poniżej 3V na cele bo to może zabić batkę.(...)

Te różnice właśnie miałem na myśli, więc uczenie się ładowania LiPo na przykladzie baterii NiMh jest bezsensowne.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

*Większość ładowarek mikroprocesorowych jakie widziałem kosztują grubo ponad 150 zł.

Znalazłoby się coś warte polecenia za mniejsze pieniądze, czy to normalna cena?

 

*Myślałem nad zakupem okularków (Uvex), ale naczytałem się na forum o ich pękaniu i kilku przypadkach, kiedy kulka wpadła pod okulary i zrobiła komuś krzywdę.

Doszedłem do wniosku, że chyba będę czuł się bezpieczniejszy używając maski "Ventus v2 italy digital" + jakiś gogli. Znajdę jakieś ess'y, albo produkt dorównujący za nie więcej niż 150zł?

 

*Znajdę coś podobnego z ładownicami pod g36?

http://www.taiwangun.com/chest-rigg-01-olive-8fields

Edited by Deathu
Link to post
Share on other sites

1. Jeśli szukasz ładowarki do LiPo (i tylko do LiPo) to polecam takie coś.

2. Nie wiem po ile chodzą ESSy, ale Bolle robi dobre gogle, które można wyrwać za mniej niż 100zł.

3. Podobnego pewnie coś się znajdzie, ale jeśli chcesz coś DOBREGO to odpuść sobie 8fields. Możesz pomyśleć nad brytyjskim chestem - wchodzą do niego magi do G36, ale co i jak to sobie poczytaj na podlinkowanej stronie. Można taki kontraktowy (czyli dla wojska :maniak_OK:) wyrwać za circa 80zł.

Link to post
Share on other sites

Oficjalny dystrybutor ESS:

http://www.ess-polsk...x.php?cPath=546

lepiej kupować stąd bo ostatnio coś dużo podróbek ESSów było.

Najtańsze tejże to firmy okulary (ESS ice) kosztują podajże 119zł, a najtańsze gogle219zł

A odnośnie magów od giety proponuje takie oto cudeńko. Magi od emek są zawsze i wszędzie dostępne, z regóły tańsze (bo jest ich więcej), mniejsze (wchodzą po dwa do ładownicy). Wymiana jest banalna:

1 wybijasz pin

2 wyjmujesz jedno gniazdo,

3 wkładasz drugie

4 wkładasz pin

Edited by pawlusos
Link to post
Share on other sites

Tyle, że tamta jest aktualnie niedostępna.

Pasuje mi zamawiać na gunfire, bo aktualnie jest promocja i przy okazji zamówiłbym sobie midy oraz maskę.

 

http://gunfire.pl/pr...A-PIONEER-.html

http://gunfire.pl/pr...10-PIONEER.html

 

Może któraś z tych jest jeszcze warta uwagi?

 

@edit

Z gogli jakie właśnie brałem pod uwagę:

ess tactical xt black 219zł

bolle x800 210zł

bolle x1000 219zł

Edited by Deathu
Link to post
Share on other sites

- jak zwolnić sprężynę, tak aby ta się nie "ubijała"?

1. Oddaj strzał na semi (ogień pojedyńczy),

 

Z mojego doświadczenia, w 90% przypadków strzał na semi nie uwalnia sprężyny w 100%. Czasem zatrzymuje się w 1/5, czasem w połowie, a czasem nawet pod sam koniec cyklu. Czynników, które na to wpływają jest mnóstwo, od napięcia baterii, przez silnik, mosfety/ascu itp.

 

Kiedy sprężyna zwania się w 100% jest to słyszalne. Oczywiście większość laików tego nie wychwyci, jednak wystarczy trochę postrzelać, posłuchać i to wyczuć. Z reguły słychać wtedy coś w rodzaju delikatnego "brzdęk".

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Ale X800 nie parują.(Przynajmniej mi)

 

Wieczorkiem zamówię x1000 w kolorze piaskowym. Lipo i ładowarkę póki co odpuszczę, wolę wydać więcej na ochronę oczu i twarzy.

 

Następnym krokiem będzie zakup 3 midów i jakiegoś chest riga ( strasznie denerwuje mnie grzechotka i mus podkręcania maga) , później będziemy się martwić batką ;)

 

Dzięki wszystkim udzielającym się :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

LiPO najlepiej 8.4v 1800mAh.Mam ten zestaw i polecam.

Mnie to odpowiada (w sklepie modelarskim taniej) :icon_mrgreen:

Jeżeli masz baterie o napięciu 8,4V to to nie jest LiPo. Nigdy nie widziałem, a nawet nie wiem czy jest fizycznie możliwe zrobić LiPo o napięciu 8,4V. Takie napięcie mają przykładowo batki NiMH. Jeśli w modelarskim wcisnęli Ci "LiPo o napięciu 8,4V" to zrobili Cie w bambuko.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Zależy o jakim napięciu mówicie. Jeżeli o nominalnym, to faktycznie nie ma takiego li-po, ale jeżeli o napięciu maksymalnym (pełne naładowanie) to wszystkie pakiety 2S mają napięcie 8,4V. Więc najpierw ustalmy o jakim napięciu kto mówi, a potem zastanawiajmy się kto ma rację.

Link to post
Share on other sites

Najczęściej tak, ale nie możesz komuś powiedzieć, że bzdury pisze mówiąc o li-po 8.4V jeżeli nie napisze o które napięcie mu chodzi,

bo to, że 99% ludzi ma na myśli napięcie nominalne, nie znaczy, że on też. Najpierw więc niech powie o jakie napięcie mu chodziło.

Bo ja np. w niektórych sytuacjach traktuję li-po 7.4V jako li-po 8V, i też jest to stwierdzenie poprawne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Póki nie będziesz miał kasy na coś pożądnego możesz wykombinować coś domowymi sposobami. Kumpel nosi replikę na zawieszeniu zrobionym z paska naramiennego od torby podróżnej. Takiego jak tu leży obok torby. Taki pasek jest dość wytrzymały, ale jeśli jest możliwość to warto znaleźći z metalowymi zaczepami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...