Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Już od dłuższego czasu nad tym myślałem. Teraz postanowiłem podzielić się tym z Wami. ;-)

 

Obecnie (przynajmniej według mojej wiedzy) nie ma w PL portalu i forum skupiającego grupy reko i sympatyków współczesnego WP. Osobiście liczyłem że PJS się odrodzi, stało się jednak inaczej... ;-(

Dlatego chciałbym abyśmy wspólnymi siłami stworzyli portal, oraz forum poświęcone współczesnemu WP. Oczywiście nie jest to prosta sprawa i wymagać ona będzie pracy i poświęcenia wielu osób. Sami na pewno nie damy radę, dlatego będę też występował o wsparcie do innych grup (np. odtwarzającymi Jednostki Specjalne). Jeśli znacie osoby, które były by w stanie pomóc to zapoznajcie je z tym tematem.

 

Póki co wszystko jest do obgadania. Moja wizja jest taka:

 

Tworzymy portal i forum poświęcone współczesnemu WP. Na portalu umieszczamy artykuły i recenzje dotyczące sprzętu, aktualności dotyczące WP, itd. Generalnie wszystko co jest związane z WP i może się przydać zarówno pasjonatom jak i innym grupą reko. Chodzi coś na wzór PJS, z tym że dotyczące zarówno jednostek regularnych jaki specjalnych. Zakres jest strasznie szeroki, ale myślę że to będzie klucz. Głównie z tego powodu że nie ma właśnie w Polsce portalu poświęconemu reko WP.

Z drugiej strony w Polsce działa sporo grup i osób robiących Polskie Wojska Specjalne, jak i jednostki regularne. Więc jeśli się postaramy, wspólnymi siłami mamy szanse coś osiągnąć. ;-)

 

Portal i forum będzie działać niezależnie od formacji. Niemniej jednak przewiduję dział poświęcony na prezentacje grup i ekip.

 

Co sądzicie o tym pomyśle? Wszelka dyskusja w temacie mile widziana. :-D

Link to post
Share on other sites

Świetna sprawa i szczytny cel....można i by wtedy dopisać dział giełdy lub komis by każdy siedzący w tym samym fachu znalazł odpowiedni sprzęt czasem ciężki do dostania.

 

Zakładam temat na naszym forum i będę zdawał relacje z jego omawiania.....myślę że pomysł jak najbardziej trafiony będziemy was wspierać B3 Łódź

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem świetny pomysł, szczególnie, że będzie to miała szansę się rozwijać, tylko mam teraz pytanie, jak chcemy prowadzić portal, znaczy czy będziemy wykupować jakąś domenę, czy też coś będziemy inaczej z tym kombinować, a jak będzie wyglądała sprawa ogólnie z jakimiś działami, pisanie artykułów i innymi takimi pierdołami, znaczy czy będziemy układali plan dokładny, kto co może pisać, czy wolność? a i czy byśmy wtedy sami robili tę stronę na zasadzie, że ktoś od nas z formacji by napisał do niej kod i prowadził wrzucanie zawartości, czy też byśmy zlecili zrobienie stronki zewnętrznej firmie?

Link to post
Share on other sites

Myślę że najpierw ruszymy na darmowym serwerze. Jak projekt się rozwinie będzie można dokupić domenę *.pl. I jeśli będziemy dalej się rozwijać zaczniemy myśleć nad przenosinami na jakiś przyzwoity płatny serwer. Uważam że tak będzie najrozsądniej ;-)

Jeśli chodzi o kod to początkowo możemy skorzystać z jakiegoś gotowego szablonu. Najlepiej w Php, aby łatwo można było dodawać newsy i treści. Później moglibyśmy zlecić wykonanie strony profesjonalnej firmie. I z kodem, i z serwerem chodzi o to żeby nie generować na początku niepotrzebnych kosztów. Gdy projekt się rozwinie i znajdziemy sponsorów, pomyślimy o bardziej efektownym wyglądzie. :-P

 

Co do tego, kto co może pisać to przewiduje wolność, aby trochę zapełnić treścią stronę. Zależało by mi jednak aby artykuły były przede wszystkim rzetelne i wiarygodne. Poza tym każdy ma jakiś okres który go bardziej interesuje.

Link to post
Share on other sites

Inicjatywa zacna. Od siebie mogę zagwarantować dwie osoby z wiedzą na temat Jednostek i sprzętu oraz wyposażenia. Niestety, od strony technicznej tj. stawianie forum, kodowanie, projektowanie - póki co za dużo mam zadań i ogarniania na studiach, żeby na tym etapie pomóc. Jedynie testy, recenzje, moderowanie treści, redagowanie tematów.

 

Będę śledził temat, gdyby coś - wal na PW. Sprawdzam WM kilkanaście razy dziennie.

Link to post
Share on other sites

Każda pomoc się przyda! ;-)

 

Jest też opcja taka, aby postawić początkowo forum a później korzystając m.in. z jego treści zbudować portal.

 

Jedna z ważniejszych spraw - struktura forum i portalu. Trzeba to tak rozpisać i rozplanować, aby było logicznie ułożone i na wszystko znalazło się miejsce. Poniżej moja propozycja dotycząca menu portalu. Jak znajdę znów czas, postaram się to dopracować.

 

Struktura menu na portalu:

- Aktualności (główna strona portalu, pojawiają się na niej wszelkie newsy dotyczące portalu, nowych materiałów, itd)

- Forum (odnośnik przekierowujący na forum)

- Idea Portalu (Wyświetla stronę opisującą idee powstania portalu i jego cel)

- Rekonstrukcja (Wyświetla stronę opisującą czym jest rekonstrukcja)

[Dodał bym też tutaj informacje odnośnie używanego sprzętu, i sylwetki pokazujące konfiguracje wyposażenia w danym okresie i w danym rejonie. Nie mam tylko jeszcze pomysłu jak to logicznie rozłożyć, żeby wszystko było łatwo dostępne i przejrzyste.]

- Jednostki (Opisy polskich jednostek wojskowych, specyfikacja, rejon dzialania, udział w misjach zagranicznych, itd. Wiadomo że nie wszystkie, a tylko te główne)

- Jednostki reguralne

- 12 BZ

- 17 WBZ

- 21 BSP

- [...]

- Wojska Specjalne

- JWK

- GROM

- [...]

- Misje (Po przejściu pokazują się nam wszystkie misje WP)

- PKW Afganistan

- O Misji (Ogólne informacji o misji. W jakich latach trwała, co było celem, itd, itp)

- Zmiany (Pojawia się menu z listą wszystkich zmian danej misji)

- I Zmiana (Data rozpoczecia-zakończenia) (Opisy każdej zmiany. Jednostki wchodzące w skład, kalendarium, itd)

- II Zmiana (dd.mm.rrrr.-dd.mm.rrrr.)

- [...]

- PKW Irak

- PKW Kongo

- [...]

- Artykuły (Pojawia się lista z kategoriami do wyboru)

- Ekwipunek (Recenzje i opisy oporządzenia i wyposażenia)

- Warsztat (Artykuły dotyczące przeróbek, zrób to sam, itd.)

- Broń (Informacje o broni używanej przez WP) - Ewentualnie opisy broni palnej przenieść gdzieś do części wojskowej, a tutaj opisać repliki.

- Linki

- Kontakt / Redakcja

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie strukturę portalu rozpisałeś sensownie. Nie mam nic do zarzucenia. Co prawda, będzie dużo roboty z ułożeniem informacji, no ale nie odrazu Rzym zbudowano.

 

Startowanie z poziomu forum to zły pomysł. Podwójna robota. Optowałbym za tym, żeby ogarnąć od początku stronę. Przeniesienie tego później na płatny serwer to nie problem.

 

Sab, mam temat na uwadze, zobaczę wieczorem czy mam możliwość ogarnięcia jakiejś dobrej domeny. Złapiemy się na PW.

Link to post
Share on other sites

Na tyle ile będę mógł, na tyle pomogę :icon_smile: Również wieściami i nowinkami z betonowego świata magii i fantazji!

 

Co do kwestii technicznych nie wypowiadam się za mocno, bo

a) za bardzo się nie znam

b) jak coś będzie nie teges, to wyjdzie w praniu- na pewno poinformuję kogoś kto zna się bardziej

c) MON pochłania dużo energii, weny i chęci- więc niech zajmie się tym ktoś kto ma tego więcej :P

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobra, działamy dalej ;-)

Padła propozycja nazwy: "Portal Rekonstrukcyjny Wojska Polskiego" lub "Portal Rekonstruktorów Wojska Polskiego". W skrócie było by PRWP. W dodatku adres www, po wykupieniu domeny mógł by być następujący: www.prwp.pl

Mi osobiście się taka nazwa podoba, i jest chyba wystarczająco jednoznaczna ;-) Jeśli się Wam nie podoba, i macie jakieś swoje propozycje - piszcie.

 

Napisałem już maila do znajomego, który zaoferował się że pomoże w sprawach technicznych. Możliwe że już niedługo forum zostanie uruchomione.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...