Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsze kroki - pytania.


Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hm, jakby nie patrzeć, to mam już wystarczające informacje na temat tego, co kupić. Teraz trzeba czekać na przypływ gotówki. ^^

Ale jeszcze jedno. Jakie buty do 300-350 złotych? Gromy Plus choć są dobre, nie specjalnie wyglądem mnie przekonują. Wiem, wyglądem się nie chodzi. :D A jakieś Starforce'y?

Link to post
Share on other sites

Okej. To teraz kolejne pytanie na temat MP5. Zamierzam w przyszłości zakupić, no i brat również byłby chętny właśnie na ten niemiecki wynalazek. Zapodam kilka linków:

http://www.taiwangun.com/jg067-m5-s6-jg?from=listing&campaign-id=19

 

http://www.taiwangun.com/cm-041-sd6?from=listing&campaign-id=19

 

http://www.taiwangun.com/cm-041j?from=listing&campaign-id=19

 

Ja zdecydowanie byłbym za Cymą 0.41 SD6, ale mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat tych trzech replik? Czy są warte swojej ceny i z czego tak naprawdę są wykonane?

Link to post
Share on other sites

Wszystko o cyferkach 0.41 to to samo w środku tylko inne na zewnątrz. Mam, używam, polecam.

Nie polecam wersji ze zsuwaną kolbą, nie trafiłem w ręce jeszcze egzemplarza, w którym by się ona nie bujała.

Od razu jak dostałem swoją w ręce to zlikwidowałem wszystkie luzy skręcając całość do oporu, ale musiałem zrezygnować z przedniego pinu zawieszenia, bo po skręceniu nie wchodził na miejsce.

Swoją kupiłem używaną za 250zł i jedyny problem jaki miałem to padnięty szkielet GB przy -25stopniach, od tamtej pory ani jednej usterki.

 

Jak masz kasę to nie kupuj JG.

Link to post
Share on other sites

Kolba zsuwana to ta przy wersji SD, składana to ta podobna do obecnych w UMP, ta jest sztywna.

Na temat różnicy w gearboxach znajdziesz odpowiedzi na forum i w internecie z łatwością.

Podpowiem, różnią się budową.

Szkielety v2 wytrzymują mniejszy tuning od tych v3, wszystko zależy też jakiej firmy i wykonania jest dany szkielet.

Link to post
Share on other sites

Okej. Wszystko sobie sprawdzę. Dzięki. :icon_smile:

A jak w tej replice jest z montażem szyn RIS?

 

EDIT: Przejrzałem kamizelki. http://www.taiwangun.com/kamizelka-taktyczna-aav-fsbe-black-8fields Czy ta byłaby dobra? W sensie - chodzi mi o jej wykonanie. Osobiście bardzo mi się podoba, ale jak sądzę, nie ma możliwości zakupienia samej kamizelki, bez ładownic na magazynki, które zapewne będę musiał dokupić do swojej przyszłej "Suki". :D I właśnie jest to dla mnie najlepsza opcja kamizelki, którą chciałbym mieć. Tę kieszeń - to kieszeń? - na klatce piersiowej widziałem, że można zdjąć. Ale mniejsza - zależy mi na tym, jak u niej z wytrzymałością. Widzę, że ma stalowe linki do szybkiego pozbycia się kamizelki z ramion, więc chyba powinna być okej.

Edited by Ślepak
Link to post
Share on other sites

Wiele ludzi psioczy że chińszczyzna itd., ale rolę spełnia. Ja osobiście posiadam takową tylko że w mc i wszystko jest ładnie, prosto zszyte. Znam opinie ludzi którzy użytkowali ją rok-2 i nic szczególnego jej się nie stało. Jednak jak by nie było w kamizelkach jak i w replikach chińskiej produkcji to ruletka.

P.s Z czarną to się lepiej zastanów, bo czarny ma praktycznie zerowe właściwości maskujące, a nawet w nocy za bardzo się odcina w tle, także radziłbym wziąść np.oliwkową która będzie pasowałą do każdego camo i do każdego terenu.

Link to post
Share on other sites

Raz już ci napisałem, że to największa możliwa kupa w świecie airsoftu. Jak ktoś nie miał w rękach czegoś lepszego, to powie, że to jest ok, bo działa. Biorąc pod uwagę moje użytkowanie sprzętu nie ufam tanim chińskim fatałaszkom. Pytasz o wytrzymałość? To ci się może w oczach rozpadać po jakimś czasie jak zacznie się pruć. Kolory są marne, oliwka świeci po oczach strasznie. Mam 1 ładownicę produkcji "lepszej" chińskiej firmy i już zerwał mi się jeden "wciśnij-guzik" po kilku użytkowaniach, naprawione taśmą izolacyjną.

Użyjesz 'tych stalowych linek' raz i będziesz miał kłopot ze złożeniem tego. Tani bajer, nikt z tego nie korzysta w ASG praktycznie.

Lepiej oporządzenie kupować w częściach, niż raz a tanio.

 

 

Tu masz dobry artykuł:

http://piekielko.wordpress.com/2013/11/25/platformy-oporzadzenia-czyli-na-czym-nosic-swoje-graty/

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Widziałem/czytałem, że właśnie te od ACM nie są szczególnie polecane. Niektórzy też je chwalą, więc teoria "chińczyk chińczykowi nierówny" się sprawdza. Z dostępnych nic ciekawego nie widzę, a na Miwo Military ta, która mnie interesuje (sprawdziłem z linku Infektiusa), kosztuje prawie 300 złotych, więc póki co - dla mnie za wysoka cena i pewnie kupię tę holenderską na dobry początek. A jeśli chodzi o ładownice na magazynki? Na Taiwangunie czy Gunfire warto kupować?

Link to post
Share on other sites

Na gunfire mają tylko coś innego poza chińszczyzną. (Condor, Flyee itd) Zerknij po Miwo, jednym i drugim. Przegrzeb sklepy Airsoftowe omijając chiński badziew. Zawsze możesz poszukać u krawców prywatnych. Oni robią dobry sprzęt, według tego co tylko sobie zażyczysz.

Sam mam z drugiej ręki szytą A-16 za drobne pieniądze w porównaniu do tej od Miwo i jestem do niej przyzwyczajony jak do noszenia T-shirtów.

Link to post
Share on other sites

Nikt nie powiedział, że nikt nie używa. Ja po prostu mocno odradzam, bo to niestety kupa.

Sprzęt od chińczyków i tanie snajperki to rzeczy, które najczęściej wypływają na komisach i allegro.

Dlaczego? Bo każdy awansuje na wyższy poziom i pozbywa się chłamu. Skąd mam taką wiedzę? Parę lat się strzelam i widziałem jak ludzie zaczynali od ACMu i po jakimś czasie łapali lepszy sprzęt i pozbywali się chińszczyzny.

To prosty sposób jak stracić parę złotych na kupieniu i odsprzedaniu po paru miesiącach na rynku wtórnym.

Jak temat nie zostanie zamknięty to odezwij się w nim za jakiś czas jak zmienisz swój sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Widziałem ten filmik dzisiaj. No cóż, różnie się może przytrafić, on chyba miał szczęście.

Infektius, a ile zapłaciłeś za tą swoją samoróbkę? Jak to właśnie jest z tymi prywatnymi krawcami? Skąd wziąć materiały i taki "plan" kamizelki do uszycia? Nie powiem nie... z zawodu matkę mam krawcową, więc możeee. :D Masz może jakieś zdjęcia w swoim PC? Chodzi mi o taki bez tych dodatków, ładownic, itp.

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,637/Kamizelka-modu-owa-PC-4-ORLIK A tę byłbym skłonny zakupić, albo "stworzyć". W sensie, krawiec.

A tam Boyi. W sumi eMka podobno słaba, ale ja na przykład, będę pewnie bardzo długo latać z "Suką", aż w końcu przekonam się do wydania na replikę ponad 1000 złociszy. :D

Link to post
Share on other sites

Nie twierdzę że chińszczyzna jest lepsza od kontraktów, że jest ultra mega najlepszą rzeczą jaka istnieje. Twierdzę że trochę przesadzacie pisząc o niej. Dalej już nie będę zaśmiecać tego tematu tylko małe sprostowanie: Nie uważam tego za kolesia za airsoftowego boga, ale uważam też iż mówi rzeczy przydatne i raczej prawdziwe. I faktycznie teorytycznie jest to emka od boyia ale w praktyce gdzieś tam kiedyś mówił iż z tego boyia zostało same body. Więc do czego zmierzam: z pewnością chińskie podróbki oporządzenia są daleko w tyle za kontraktami, ale pamiętajmy że tak samo jest z chińskimi i markowymi replikami a jakoś nie odradza się ich początkującemu, a nawet dużo ludzi siedzących w tym dłużej dalej z nich korzysta, fakt że replikę można ztuningować ale w stocku też strzela prawda? tak samo kamizelka też trzyma oporządzenie.

Link to post
Share on other sites

Ta, tylko, że jak mam wydać 150zł za chińską kamizelkę "los na loterii" to już wolę kupić pewny kontrakt za połowę tej ceny (brytyjski chest), który na pewno wytrzyma, a za resztę kasy kupić dwa magi, lipola czy flaszkę Jasia Wędrowniczka. To oczywiście moje zdanie, ale mi jest szkoda kilku złotych na kupon lotka, a co dopiero na kupon za 150zł.

Natomiast nie widzę sensu w porównywaniu chińskich replik do chińskiego szpeju. Mimo, że i to i to wykorzystuje się w ASG to warunki wykorzystywania są całkowice różne. Replika nie jest targana po ziemi, nie ociera się o drzewa czy betonowe ściany (no chyba, że ktoś przywali, ale są to wypadki). Kamizelka jest targana po ziemi (gdy się czołgamy), ociera się o drzewa czy ściany. Do tego dochodzą szarpnięcia (gdy mag zbyt mocno siedzi), zahaczenia o gałązki itd. To mocno ją nadwyręża więc kamizelka powinna być wytrzymała i o ile ładownice możemy w modułowej kamizelce zmienić to "bazy" nie zmienimy (wtedy będzie to inna kamizelka). No i poza wytrzymałością dochodzą problemy z nierównym szyciem, które też się przecież zdarza.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

@Ślepak. Za moją kamizelkę razem z atrapami wkładów dałem 170zł. Do tego dostałem poziome duże cargo też w Wz.93 chyba Miwo i jeszcze 1 ładownice ogólną do tego. Nie wiem kto to szył, ale trzyma się to strasznie stabilnie. Na forum jest wątek o krawcach i ich wyrobach. Wielu ludzi chwali jak kontrakty.

Do tego dodałem tylko 6pak na magi do AK (mieści 12 do MP5) i na plecki pokrowiec na camela do 3 litrów. Całość złożyłem za 280zł i zostało mi to nieszczęsne Cargo, którego muszę się pozbyć z czasem.

Kumpel też ma rodzicielkę krawcową, a sprzęt jednak kupuje. Wykonywała dla niego tylko małe modyfikacje. Ze starych toreb na maski gazowe wystrugała mu fajne 'pasoszelki'.

Sam na początku nosiłem oporządzenie Alice. Później dodałem kamizelkę za 50zł do pasa i tak prawie 2 lata biegałem (pod kamizelkę na siatce zakładałem Body Armor od ACM dla nadania kształtu.

 

Co do fotek to postaram się dostarczyć coś jutro jak wrócę ze strzelania. Nie mam teraz głowy do tego i wskoczyłem tylko na kompa na moment po powrocie z oglądania meczyku.

Link to post
Share on other sites

To w sumie w porównaniu z Miwo, wydałeś mniej. Może i ja czegoś poszukam, ale w sumie, to nie wiem gdzie szukać takich "samoróbek". No nic, na razie o tym bardzo nie myślę, bo w pierwszej kolejności chcę kupić replikę i to, co mi do niej potrzebne.

A, właśnie. Co do ładowarki IMAX. Ktoś gdzieś podał link do strony producenta gdzie zestaw z zasilaczem kosztuje 199 złotych. Wszystko ma, tylko podłączać i ładować. Warto ją kupić?

Link to post
Share on other sites

No tak, zamierzam jeszcze poszukać jakiegoś. Używane wchodzą w grę, czy nie bardzo?

Co do MP-5 od Cymy, jak to jest z zębatkami? Plastikowe? Nie posypią się/nie zmielą?

Ach i pytanie dotyczące munduru. Cyfrowa flora - da radę gdzieś taniej go dostać? I czy gdzieś jest dostępny? Na frontowcu jest, ale nie dostępny w magazynach. A szkoda, bo i nie drogi. Jakie jest porównanie do polskiego Wuzetu 93? W sensie, materiałowo?

I jeszcze jakie buty polecacie do 300-350 złotych? Chodzi mi szczególnie o te wysokie, by spokojnie wsunąć w nie nogawki spodni. Dział z butami już przeglądałem. Ciągle przerzucają się odpowiedzi z GROMami.

Link to post
Share on other sites

Jest gdzieś ich ogólny opis? Na co wytrzymałe? Może jakieś test? Przeglądałem je wcześniej i może bym się na nie skusił, szczególnie, że 42 rozmiar byłby okej, chyba, że musi być nieco luzu, bo można powiedzieć, że 27cm stopa, to prawie jak moja, może nawet ciut ciut duże, ale to chyba dobrze właśnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...