Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsze kroki - pytania.


Recommended Posts

A po cholere NiMha? Za cenę tego NiMHa lub niewiele więcej kupisz LiPo i ładowarkę. Nawet jeśli LiPo miałoby 7,4V i tylko 1200-1400mAh to osiągniesz podobny ROF (taki sam lub niewiele mniejszy) i czas strzelania również będzie podobny (a w czasie zimy nawet dłuższy niż na NiMHu).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma wymiary standardowego 8.4v dodawanego do repliki.

Zresztą masz podane wymiary. Ja mam g36k JG i mieści się. tylko że do redoxa trzeba dokupić przejściówkę , i trochę pokombinować z upychaniem kabli w foregripie(przez przejściówkę robi się ich trochę więcej).

Edited by pawlusos
Link to post
Share on other sites

Mam taką ładowarkę - działa, pakietu jeszcze nie zabiła. Polecił mi ją inny użytkownik forum, który napisał, że u niego już dłuższy czas się sprawdza.

Zresztą masz podane wymiary. Ja mam g36k JG i mieści się. tylko że do redoxa trzeba dokupić przejściówkę , i trochę pokombinować z upychaniem kabli w foregripie(przez przejściówkę robi się ich trochę więcej).

Lepiej zmienić wtyczkę niż bawić się w przejściówki.

Link to post
Share on other sites

Poradnik lutowania deansów. Od siebie dam trzy rady:

1. pamiętaj o zachowaniu polaryzacji - plus z baterii ma iść do plusa w replice;

2. jeżeli będziesz wymieniał wtyczkę w batce to w batce daj wtyk żeński - zmniejszy to prawdopodobieństwo zwarcia;

3. jeżeli będziesz wymieniał wtyczkę w batce to uważaj byś nie zetknął ze sobą kabli od batki bo dojdzie do zwarcia (a przy LiPo to mocno niepożądane). Można odciąć tylko jeden kabelek od starej wtyczki i go przylutować do nowej, potem odciąć drugi od starej i przylutować do nowej. Można też odciąć oba i jednego zaizolować tymczasowo taśmą.

A i pamiętaj o nasunięciu termokurczki na kabel zanim przylutujesz wtyczkę.

Link to post
Share on other sites

Aha, czyli prawie 4 godziny ładowania przy 40% E.L. No nic, to dzięki Hindus za tę pomoc. No i tak - replika przyszła. ^^ A pytałem o baterię, bo przy 2-3 strzałach na pusto, przestała działać. To znaczy, jedynie jakiś tam dźwięk wydawał w gearbox'ie jak sądzę. Obstawiłem, że to rozładowana bateria.

Link to post
Share on other sites

EDIT: No cóż, przetestowałem replikę. Może niedużo kulek wystrzeliłem, ale według mnie, strzela bardzo dobrze. Żadnych zacięć i innych niepożądanych sytuacji. Mój błąd, bo sądziłem, że bateria się rozładowała, a ja po prostu za lekko wciskałem spust, przy czym słychać było - chyba - ruchy łożysk w gearbox'ie. Na początku - po odłączeniu batki z ładowarki - myślałem, że coś z nią nie tak, ale wszystko jest w porządku. :) Prosiłbym o nie zamykanie tematu, bo zapewne jeszcze będę mieć trochę pytań na temat oporządzenia i reszty.

Oczywiście mam mag mid, metalowy. Musiałem nieco spiłować zatrzask ale wchodzi już okej.

Jeszcze mam pytanie. Czy po wymianie gumki, serwisanci korzystają ze spreja sylikonowego? Czy strzelałem "na sucho"? Gdzie takowy sprej można dostać i w jakich on cenach? Czy w magazynek też trzeba troszku psiuknąć?

Link to post
Share on other sites

Nic nie psiukać! Jak psikniesz w lufę czy komorę HU (gumkę) to gumka straci swoje właściwości. Czy "oliwić" magazynki to już są zdania podzielone, ale ja nie smaruje żadnym smarem, korzystam z dobrych kulek, raz na rok (lub po wyjątkowo brudnej strzelance) czyszczę i jest ok.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Okej, bo w dołączonej instrukcji jest właśnie pokazane, że silikonowym się psika. Nie przeczytam, bo wszystko w krzaczkach. Zresztą, w gumce, którą miałem w oryginale - taka czarna, dość miękka - była w jakimś delikatnym smarze, czy coś takiego, więc myślałem, że się smaruje to i owo.

Link to post
Share on other sites

Gumka działa na zasadzie docisku - z jednej strony (od góry) zwiększa się nacisk (a przez to tarcie). Ten nacisk powoduje podkręcenie kulki tak, że (pomijając grawitację) nie leci prosto, a do góry. Oczywiście grawitacja działa i ściąga kulkę w dół, a podkręcenie ma to zminimalizować. Natomiast gdy psikniesz smarem, olejem czy innym mazidłem to zmniejszysz tarcie. Nie będzie tarcia to nie będzie podkręcenia i cały misterny system w...

Link to post
Share on other sites

Smarowanie gumki byłoby spoko, gdyby nie to, że z każdym kolejnym strzałem to tarcie się zmienia (zmniejsza), więc pamiętam, że po "smarowaniu" komory silikonem musiałem wypruć właściwie w kosmos ze 2 - 3 lowcapy zanim cały silikon się wytarł i HU zaczęło pracować jak należy. W rezultacie cała ta procedura była grą nie wartą świeczki.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz ryzykować zacinkę, to śmiało, możesz ich używać. Pamiętaj tylko, że jeśli będą miały inny kształt (a przy uderzeniu mogą się odkształcić, nawet jeśli tego nie widać na pierwszy rzut oka) to mogą przerysować Ci lufę. No i mogą latać źle również ze względu na "przemodelowany" kształt.

Co do baterii - bezpieczniej zawsze odłączyć. Zajmuje może kilka sekund, a nie pozwala na użycie repliki przez osobę postronną (kolegów, rodzeństwo itd).

Link to post
Share on other sites

Póki co, ich nie ładowałem, ale masz rację, to nie zabawka z odpustu za kilka złotych, by tak postąpić. Z jednej strony mi szkoda je wyrzucać, ale wolę nie ryzykować. Czyli bateria do odłączenia.

No to prócz nowej baterii i ładowary, co warto jeszcze kupić?

No i zauważyłem, że kulki przy strzale w tarczę cały czas trafiały w prawy górny róg. Nie wiem jak wyregulować HU. Może zdjęcie któregoś z użytkowników tego RK, mógłby pokazać jak ma ustawione? Czy to nic nie da?

Link to post
Share on other sites

Z kulkami już za późno. Chyba, że zechce mi się chodzić po ogródku babci i ich szukać i zbierać. No, nieważne. Na przyszłość zapamiętam.

 

Wczoraj wpadła mi w oko pewna kurtka. Widziałem ją na zdjęciu, więc nie wiem co to za model, ale jak sądzę - zapewne niemiecka.1926753_626369830752267_496708854_n.jpg?oh=285575dc91e6964bd2098872c9d2bf16&oe=54F6A586

 

Tak właśnie wygląda. Sam zamierzam iść w taki outfit, ze względu, że... że po prostu bardziej kręcą mnie klimaty Stalkera, niż samego wojska. Stąd pytanie - jak ona się nazywa i czy gdzieś w polskich sklepach z demobilem można ją dostać. O spodnie się nie martwię, bo to inna już sprawa. Chodzi mi o samą kurtkę, wraz z kapturem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...