Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie pod Ghille Suit


Recommended Posts

Oporządzenie pod Ghille Suit.

Być może ktoś z was ma doświadczenie w tym temacie.

 

Snajper powinien mieć oporządzenie tak skonfigurowane żeby:

a) umożliwiało wygodne czołganie (w realiach ersoftu należy sobie zadac pytanie czy mam ochotę się w ogóle czołgać?)

b) pozwalało na wygodne przemieszczanie się w pozycjach typu "klęcząc, kucając itp.

c) w zasadzie jedyne co powinno pomieścić to odpowiedni zapas wody, amunicję, żarcie. Dodatkowo jakieś ponczo.

 

Jestem w trakcie 'budowania' Ghille Suit na kombinezonie. Maskowanie zaplanowałem na tył/wierzch. Przód/spód ma naszyte wzmocnienia i nie będzie tam 'frędzli'.

 

Muszę rozwiązać następujące problemy:

 

1. Poszerzyć kombinezon tak by na plecy pod spodem wszedł mi camel na szelkach czy zamocować gdzieś manierkę? Skłaniam się do camela żeby nie wykonywać zbędnych ruchów w trakcie wyjmowania wody. Ale czy to będzie wygodne? Może jakiś inny sposób mocowania camela?

2. Ładownica na radio. Myślałem o zamocowaniu radia [ładownica przyszyta na stałe] na plecach pod maskowaniem - byłaby tam dziura w siatce tak żeby dało się to radio wyjąć bez zdejmowania kombinezonu. Czy to jest dobry plan? Minus: Sam nie będę mógł sięgnąć po radio.

3. Ładownice na magazynki. Nie mam pomysłu gdzie i jak je zamocować. Pas z ładownicami raczej odpada bo będzie to utrudniało czołganie.

[4 magazynki wystarczą]

4. Kabura na pistolet. Chciałbym mieć kaburę zamocowaną tak żeby móc wyjąć z niej pistolet przy jak najmniejszej ilości ruchów - tak bym nie zdradził swojej pozycji wyjmując go. Myślałem o kaburze zamocowanej na replice broni długiej. Teraz, jeśli mam dobrą pozycję, często kładę pistolet na ziemi przed sobą ale to nie jest rozwiązanie dobre. Może kabura pod lewą pachą? Może na przedramieniu?

?

 

Będę wdzięczny za konstruktywne sugestie.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

1. Poszerzyć kombinezon tak by na plecy pod spodem wszedł mi camel na szelkach czy zamocować gdzieś manierkę? Skłaniam się do camela żeby nie wykonywać zbędnych ruchów w trakcie wyjmowania wody.

Niektórzy odradzają camela pod ghille bo pocą się podobno plecy. Nie wiem jakiego masz camela ale on też może dodatkowo odstawać więc możesz być bardziej widoczny. To bardzo indywidualna sprawa więc sam najlepiej zdecydujesz. Sięganiem po wode i dodatkowymi ruchami bym się nie przejmował. Jak ktoś może Cie zauważyć to nie sięgasz po wodę.

 

2. Ładownica na radio. Myślałem o zamocowaniu radia [ładownica przyszyta na stałe] na plecach pod maskowaniem - byłaby tam dziura w siatce tak żeby dało się to radio wyjąć bez zdejmowania kombinezonu. Czy to jest dobry plan? Minus: Sam nie będę mógł sięgnąć po radio.

Sam chciałbym wiedzieć jak inni noszą radio z ghille.

 

3. Ładownice na magazynki. Nie mam pomysłu gdzie i jak je zamocować. Pas z ładownicami raczej odpada bo będzie to utrudniało czołganie

Przeważnie 3 magazynki siedzą u mnie w ładownicy na kolbie wsunięte w gumki (w zestawie z ładownicą były oryginalnie na naboje ale rozprułem żeby magazynek wchodził) a jeśli szybko się przemieszczam i nie chce zgubić to trzymam w przyszytych ładownicach na lewej stronie klatki piersiowej. Ładownice są na wymiar więc zajmują niewiele miejsca. Obok mam też jedną waską ładownice na magazynek do glocka. Pas nie przeszkadza w czołganiu jeżeli ładownice masz po bokach.

 

4. Kabura na pistolet. Chciałbym mieć kaburę zamocowaną tak żeby móc wyjąć z niej pistolet przy jak najmniejszej ilości ruchów - tak bym nie zdradził swojej pozycji wyjmując go. Myślałem o kaburze zamocowanej na replice broni długiej. Teraz, jeśli mam dobrą pozycję, często kładę pistolet na ziemi przed sobą ale to nie jest rozwiązanie dobre. Może kabura pod lewą pachą? Może na przedramieniu?

Weź pod uwagę wage boczniaka. Jeżeli umieścisz go na przedramieniu to może Ci obracać rękaw i boczniak będzie wisiał jak dobrze nie przymocujesz kabury do ręki. Zależy od kombinezonu ale on raczej powinien być luźny a nie opasany na ciele.

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Również uważam, że camelbag nie jest potrzebny. Ani wygodny.

Snajper nie nosi cieżarnych cirasów, których masę warto równoważyć a samo picie nie jest odruchem bezwarunkowym by nie można z tym zaczekać.

Kabura na klamkę powinna znajdować się w miejscu, w którym nie przeszkadza.

Musi również zapewniać bezpieczne i wygodne jej przechowanie - odpadają wszelkie udowe i inne dające szybki dostęp do repliki.

Tu podobnie; snajper nie musi błyskawicznie po nią siegać. Jeśli boczną jest klamka, to proponuję na pasie w zapinanej kaburze. Nad lewym lub prawym biodrem, lekko z tyłu.

 

Ogólną zasadą jest to, że nas nie widać.

Bo gdy widać.. to pozamiatane.

 

Pozdrawiam,

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Masz 2 opcje albo paskoszelki albo jakiś chest.

Paskoszelki będą lepsze do czołgania się bo nie będziesz zbierał syfu przy czołganiu.

Albo taki chiński chescik:

http://www.taiwangun.com/replika-kamizelki-commando-recon-chest-harness-olive-8fields?from=listing&campaign-id=19

Lekki można sobie doczepić różne ładownice (molle) na panelu piersiowym można doczepić jakiś pistolet najlepiej w kydexie plecy masz wolne więc nie zgrzejesz się np w ghillie.

Link to post
Share on other sites

Gościu jak się nie znasz to nie polecaj dziadostwa bo ten chest to dziadostwo. Jak Lambert napisał pas wystarczy, camel może być ale to zależy od sytuacji, klamka tak aby nie przeszkadzała, może być kydex ale raczej iwo-hest z klapą zabezpieczającą a nie jakaś szybka wersja. Jak Cię wykryją to klamki nie użyjesz raczej i cała nadzieja w szybkich nogach.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze dwa zdania;

Na moich fotkach są otwarte ładownice jak również kabura - ale w normalnym snajpieniu lepsze będą zamknięte, jak wspomniał samael.

Gdy robiono te zdjęcia, grałem dynamicznie. Miałem ze sobą dwa AUGi ( snajpe i kompaktowego ), które zmieniałem i potrzebniejszy był mi szybki dostęp do magazynków oraz klamki.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A ja kupiłem sobie to

http://allegro.pl/item4709820302.html

i baaaardzo się cieszę.

Zauważoną przewagą jest to, że można pas przekręcić na brzuch i położyć się na plecy - też czasem trzeba (jak leżysz np w jakimś wąwozie musisz widzieć wrogi patrol - miałem tak ostatnio).

Ghillie ma być w miarę luźne więc nie będzie problemów nosić to pod spodem. W mniejszej kieszeni noszę lornetkę a w dużej - żarcie, taśmę izolacyjną, żyłkę (na niespodzianki) i kilka innych rzeczy. Boczniaka jeszcze nie mam, ale myślę, że nie byłoby problemów zawiesić...

Też cena :)

Link to post
Share on other sites

Co Wy z tym żarciem i izolką? Takie rzeczy to do plecaka.

Lornetke brałem wyłącznie na wielogodzinne, najlepiej 24h i dłuższe milsimy. Brałem, bo szybko mi przeszło..

No i rozwiń koniecznie, jakie niespodzianki zamierzasz robić z tą żyłką? ;)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

A po co sobie sylwetkę powiększać jakimś plecakiem albo pilnować żeby w lesie nie został jak można kanapkę i izolke wpakować w cargo? Można zakamuflować się w krzaku... Sięgnąć po tą kanapkę, popić z camelbacka.. Wypas i wygoda. Do plecaka (szkolnych rozmiarów) mieszcze cały szpej który zabieram na strzelankę.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Plecaka nie noszę.

A tego pasa na 1 dzień - wystarczy.

A żyłka :icon_smile: mój patent (a może ktoś też tak się bawi) na pułapki hukowe:

żyłka do jednego drzewa czy krzaka a drugi jej koniec - do małego nadmuchanego balonika :icon_smile:

Balonik ustawia się tak, aby przy naciągnięciu żyłki (ktoś zahaczy nogą) - pękł. Jest huk a niema phyro.

Należy to zakamuflować. Testuję to.

Takich niespodzianek można ponastawiać gdzie chcesz: 20 m za plecami na leżance (kilka po łuku), gdzieś w miejscu możliwego patrolu wroga - to fajna niespodzianka i zaskoczenie dla wroga i/albo info dla ciebie.

Nie wiem jak to się nazywa po PL. W UA (i też po kacapsku) na to się mówi "розтяжка" = "roztiażka".

Oczywiście, w realu zamiast balonika - granat.

Widziałem gotowe patenty zasilane petardami, ale nie zawsze phyro jest dozwolone. Paczka balonów (10? szt) to 3 zł.

A tak przy okazji: balonów też używam przy treningach strzeleckich. Wiatr go kołysze = cel dynamiczny.

Tak że nawet w moim wieku można fajnie bawić się balonikami :icon_smile:

 

Dzielcie się swymi patentami - nawet takimi ... jak ten mój...

Link to post
Share on other sites

Indywidualista fotki tego patentu poproszę :D

 

btw. ja za gluta mam zamiar zabrać się jakoś na zimę, wiadomo zimno to się czeba czymś zając w wieczorki :D

ja na razie latam w WZcie a i mam swojego padawana który mnie zamaskuje na wszelki wypadek.. zazwyczaj lubie wysoką trawę :D bo się pięknie położę i jest miło i cieplutko :D jak w domu

Link to post
Share on other sites

No, luz.. :icon_wink:

 

Co do plecaka;

Ja na zwykłe strzelanie nie biorę jedzenia w ogóle a skoro o tym wspomnieliście to zunałem, że mowa o scenariuszu 24 lub dłuższym.

Na milsimy biorę plecak, bo wówczas potrzeba więcej rzeczy, w tym jedzenia.

W plecaku mam również ghillie - ja tego nie noszę tak często jak mogę.. :icon_wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

A ja potrafię nawet ghillie z plecakiem na raz nosić! :icon_razz:

 

Dobra to, skoro tu zajrzałem to wtrącę swoje 3 grosze.

 

Na milsimach się noszę zazwyczaj tak:

 

https://lh6.googleus...5-no/viper1.JPG

 

https://lh3.googleus...5-no/viper2.JPG

 

Kombinezon to trochę poroniony pomysł jak na dzisiejsze czasy. Ani się w tym wysrać, ani tego szybko zdjąć jak się zapali, ani pełnowartościowego belt kita założyć się nie da właśnie. Generalnie, żeby mnie tu ktoś zaraz za "kryptoreklamę" nie ubiczował to modularne ghillie można zrobić we własnym zakresie. Wiadomości są dostępne w internecie. Obecnie wojska wyrzucają ze swojego wyposażenia pełne kłaki głównie z powodów które opisałem wyżej. Jeszcze jedna rzecz, aby się dobrze kamuflować nie trzeba mieć pełnego ghillie... bo ghillie nie działa jak czapka niewidka :icon_smile:.

 

pozdrawiam,

 

Sprinter

a kto ma zamiar palić kombinezon???
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...