Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowo otwarte pole do gry w centrum Poznania!


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

Nazywamy się Akademia Paintball, jesteśmy świeżą miejscówką w centrum Poznania (Teren Ogrodów Botanicznych UAM, ul. Dąbrowskiego 169), działamy od sierpnia, do tej pory przyjmowaliśmy jedynie paintballistów, ale w zeszły weekend odwiedziła nas pierwsza grupa airsoft'owa, której bardzo się podobało pole, dlatego chciałbym tu trochę o nim opowiedzieć.

 

Jak już wspomniałem, pole mieści się w centrum Poznania, na ul. Dąbrowskiego 169, "pod ręką" mamy przystanki tramwajowe i autobusowe, no i oczywiście bardzo łatwo do nas trafić samochodem, który można zostawić na naszym parkingu. Samo pole w całości to powierzchnia 1 ha! Najlepszym elementem pola jest 3-piętrowy budynek o powierzchni 3000m2, z około 50 pomieszczeniami, 2 klatkami schodowymi i wieloma elementami które dodają adrenaliny, np. zamontowane oświetlenie w budynku (zwykłe białe lampy, jak i czerwone, które wprowadzają niespotykany klimat), które pozwala na toczenie bitew nocą. Sam budynek jest na tyle duży, że może w nim grać spokojnie grupa 40 osób (niezależnie od warunków atmosferycznych), a w połączeniu z polem zewnętrznym jednocześnie pogra nawet 80 osób.

Zapraszam na naszą stronę internetową: www.akademiapaintball.pl i na FunPage: https://www.facebook...ademiapaintball

Z dodatkowych informacji:

Możemy poprowadzić wasze rozgrywki, po wcześniejszym uzgodnieniu możliwych scenariuszy. Dla uatrakcyjnienia gry wypożyczamy atrapę bomby, a gdy po grze ciało zmęczone i zadowolone, możemy zaproponować grilla :icon_smile:

 

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu telefonicznego: 694-739-430 , lub akademiapaintball@gmail,com

I kilka zdjęć:

DSC2911JP_eqrpwnx.JPG DSC2922JP_eqrpweh.JPG DSC2925JP_eqrpwex.JPG DSC2930JP_eqrpwes.JPG DSC2973JP_eqrpwea.JPG DSC2948JP_eqrpweq.JPG DSC2980JP_eqrpwwp.JPG DSC2938JP_eqrpwwr.JPG

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Akademia Paintball,

 

Zakładam, że jesteście paintbalarzami, więc objaśnię:

W Poznaniu swego rodzaju tradycją jest organizowanie sobotnich bądź niedzielnych spotkań na miejscówce wybranej w toku głosowania. Faktem jest, że od kilku lat brak w samym Poznaniu dobreggo miejsca do CQB, a widzę, że u Was zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Określcie racjonalne limity prędkości wylotowych replik, przetestujcie na poważnie teren pod względem użycia replik, a potem zorganizujcie za pośrednictwem WMASGu i fb spotkanie w jakiś weekend. Zarówno ja, jak i całe stado moich kolegów z radością zapłacimy za możliwość potrenowania CQB/MOUT, czy nawet radosnego ponapierniczania w wolnej chwili. Szczególnie, że idzie zima, więc mniej zapalczywi gracze z przyjemnością przeniosą się do pomieszczeń ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@Afrati

Tak, jesteśmy paintballarzami :) Nasze markery na budynek nastawiamy na 270 FPS, ostatnio panowie którzy u nas byli mieli ustawione na nawet ponad 400. Niestety nie znamy się tak na ASG jak na paintballu, więc w takich kwestiach będziemy musieli się skonsultować z kimś kto ma doświadczenie jeśli chodzi o bronie ASG, może tu na forum znajdzie się ktoś, kto by mógł nam pomóc w kilku kwestiach aby najbardziej wymagający gracze byli zadowolenie z naszych usług? Oczywiście chętnych i pomocnych ludzi zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 694-739-430 i do spotkania na Akademii :)

 

Jeśli chodzi o ceny:

Wstęp na 3h gry z własnym sprzętem i kulkami- 30 zł/ osoby, w przypadku gier nocnych z włączonym oświetleniem - 35zł/os. (Jest to cena promocyjna obowiązująca do końca października)

Prowadzenie scenariuszy - 100 zł

Wypożyczenie atrapy bomby - 50 zł

Grill po grze - 15 zł / os (2 kiełbaski, chlebek, sosy, ogórki)

Link to post
Share on other sites

Dla wejść w większych grupach powinniście pomyśleć o jakichś zniżkach. Zazwyczaj jest to jakieś 15-30 osób. A 900 zł za 3h zabawy przy praktycznie zerowym wkładzie z Waszej strony to z deczka przydrogawo. Skoro to cena promocyjna to ile będzie kosztować wejście w cenie regularnej?

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj nie wchodzę w takie dysputy, ale teraz czuję, że muszę. Chodzi o to, ile Pan wyda, czy ile my zarobimy? Przecież każdy płaci osobno, więc dla każdego to jednorazowy koszt 30zł...chyba, że ktoś funduje wejście całej grupie, ale mając taki gest.... ;)

Przyznam, że nie rozumiem, bo idąc tym tropem, w połowie miesiąca powinniśmy wszystkich wpuszczać za free, bo przecież, tyle już zarobiliśmy...

Czy 10 zł za godzinę to dużo. Pomijając podstawowe kwestie utrzymania lokalu, lokalizacji, miasta, charakteru usługi, naszej pazerności itd. uważam, że nie, gdyż:

- przychodzi się wcześniej, żeby się przebrać i przygotować do gry

- gra się 3 godziny, przy czym nikt nad Wami nie stoi z zegarkiem w ręku...oczywiście w granicach rozsądku ;)

- składanie sprzętu, zmiana stroju na cywilny i trwające dyskusje po grze, również nie wchodzą w ramy tych 3 godzin

- przy pochmurnej pogodzie, czy godzinach wieczornych odpalenie 40 lamp kosztuje

- zimą przebieralnia jest ogrzewana...licznik tyka.

- zerowy wkład z naszej strony? Pomijając ilość godzin jaka spędziliśmy na przystosowaniu budynku do używalności (co teraz chcielibyśmy sami sobie wynagrodzić w formie comiesięcznej wypłaty) dochodzi jeszcze sprzątanie, gdyż kulki po Waszej grze same z budynku nie znikną, a staramy się utrzymać tam względny ład, żeby nikt nie wybił sobie zębów spadając ze schodów, na których zalegało pół kartonu kulek ;)

 

Dlatego z całym szacunkiem pozwolę sobie nie zgodzić się z Panem. Ale.... dla osób, które regularnie będą nas odwiedzać, będzie system lojalnościowy ;)

 

Pozdrawiam

 

Kuba

Akademia Paintball

Link to post
Share on other sites

Fajna inicjatywa i dobrze o Was świadczy, że usuwacie kulki.

 

Odnośnie zniżek grupowych - część graczy gra w drużynach i pojawia się razem większą grupą. Skoro rozmawiamy o warunkach handlowych, to pytanie o zniżki grupowe jest jak najbardziej na miejscu.

 

Limity FPS - w środowisku poznańskim dla CQB przyjmuje się maksymalnie 350 FPS na kulkach 0,2 dla replik głównych i bocznych. Limit ma zazwyczaj zastosowanie podczas imprez dla większej ilości osób niż własna drużyna. Wewnętrzną ustalenia ekip mogą sporo się różnić. Pytanie do Ciebie (Was?) jako organizatorów jak to połączycie?

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

@Akademia Paintball (Kuba)

-Cena jest uzasadniona i wyraźnie rozpisana. Jak dla mnie bardzo dobra.

 

Może się środowisko ASG z WLKP trochę bardziej przez to ogarnie i przestanie marudzić (@basshead), bo standardem na jebankach jest godzina akcji i pół godziny biadolenia z lansem i tak na zmianę. Nie dziwi zatem, że na 3h ludzie będą w stanie rozegrać tylko dwie w tej cenie. Może jednak każdy zacznie szanować przez to czas innych.

 

Lambert & Afrati - to kiedy idziemy obejrzeć to pole?

 

Pozdr,

 

Bosman

Edited by -Bosman-
Link to post
Share on other sites

Spotkajmy się na miejscu.

Wszystko chłopakom z akademii wyjaśnimy.

Pomożemy ustalić regulamin.

Teren jest mieszany co daje spore możliwości - limit CQB dotyczy i zawsze dotyczył wyłącznie gry w budynkach.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

@Lambert, @ Bosman

Jak dla mnie możemy się umówić i podskoczyć do Akademii w przyszłym tygodniu.

 

@Akademia Paintball

Czy będzie można Ciebie, Kubo tam zastać po wcześniejszym telefonicznym zaaanonsowaniu się?

 

 

Jak dla mnie cena 30zł za 3 godziny gry jest absolutnie akceptowalna. Szanujmy czyjąś pracę.

Link to post
Share on other sites

A patrząc na teren to budynki są jego podstawą..

 

To bardzo dobrze. Nie stanowią jednak przeszkody dla silniejszych replik jak i dla snajpera.

Poprostu silne nie grają wewnątrz budynków - mogą za to wokół.

Także z budynków na zewnątrz ( vide snajper np. ).

 

Dobra, nie ma co - obgadamy na miejscu.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Panowie Lambert, Afrati i Bosman, dziękujemy za zainteresowanie i za chęć pomocy, jesteśmy na łączach :icon_wink:

 

@wilq1979

System lojalnościowy wygląda następująco:

Po pierwszej grze u nas dostajecie po wizytówce, na której znajduje się 5 "celów", za każde przyjście jesteście nagradzani pieczątką na jednym z celów :icon_smile: kiedy zbierzesz 5 pieczątek, kolejna gra za free, a jeśli będziesz miał 3 pieczątki i już będziesz chciał je wykorzystać to masz 50% rabatu. Jedyne co trzeba zrobić aby dostać rabat to: mieć przy sobie wizytówkę i polubić nasz FunPage na Facebook'u :icon_smile:

 

Pozdrawiam, Piotr

Edited by Akademia Paintball
Link to post
Share on other sites

witajcie,

to my (grupa HM Team) byliśmy pierwszymi airsoftowcami na obiekcie, jak go nazwaliśmy "Botanik".

Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany. Osobiście swego czasu (8 lat temu) bardzo lubiłem Budomel a Botanik chociaż strukturą jest trochę inny, to doskonale zapełnił mi te lukę. Do dyspozycji mamy zarówno jasne piętra, jak i ciemne piwnice i parter. Przed budynkiem kawał zielska z krzakami. Jest na pewno bezpiecznie. Bez kręcących się osób postronnych. Cena 30zł/3h czy inaczej: dycha za godzinę, jest warta wydania bez marudzenia. Wkrótce odwiedzimy chłopaków w porze wieczornej na "czerwone lampy".

Optymalna strzelanka według nas jest do ilości 40 a nawet 50 osób. My byliśmy w 9-ciu i czasem trochę się szukaliśmy, ale nasłuchiwanie kroków na drewnianych podłogach strychu miało swój klimat.

Czy było zacnie? - cóż, tylko u mnie poszło ponad 3000 blasterów :icon_smile: - było bardzo zacnie!

Sorry chłopaki - było pewno co sprzątać :icon_smile: a teraz kupiłem butelkę 6000.

 

Gdyby jakaś ekipa była chętna na strzelanie, ale było by Was mało, to jako HM Team piszemy się jako partner (standardowo jest nas ok.5 osób).

 

Pozdrawiam i polecam!

Przemo (vel gustaw)

Edited by gustawus
Link to post
Share on other sites

Ja przepraszam, że się wtrącę tak z lekka oftopowo, ale obserwuje ten temat z czystej ciekawości i taką mam refleksję, że niektórym tam w Wielkopolsce od dobrobytu się chyba w główkach poprzewracało.

Nie jestem fanem CQB, ale może to wynika z tego, że w mojej okolicy ciężko znaleźć jakikolwiek bezpieczny teren do CQB. Znam trzy obiekty - jeden w moim rodzimym Bisztynku, dawny SKR pod Kiwitami i Roszarnia na Sępopolu. Ten pierwszy jest wielkości psiej budy, zasyfiony strasznie, w paru miejscach dziury, wystające pręty zbrojeniowe i w dodatku często nawiedzany przez nieletnich amatarów tanich trunków czy zielska co pare razy spowodowało przerwanie strzelania bo "cywile" weszli na teren gry, a raz przyjechali do nas Policjanci bo dostali informacje, że "dzieciarnia znowu poszła chlać na "budowę"". A, zapomniałem, że jest to teren blisko domów mieszkalnych i nadawał się do strzelań gdy w ekipie były tylko shotguny M47 (bo mocniejsze repliki doniosą do domów).

Drugi teren - SKR - jest nawet spory (jak na moje okolice - pare budyneczków, w tym jeden dwupiętrowy i całkiem sporo ogrodzonych krzaczków). Tylko, że budynki się sypią (stosunkowo niedawno w jednym z nich poszła trzecia część dachu), miejscowi (za pozwoleniem właściciela i bez niego) ograbili je z czego tylko się dało, a przez to, że nadal poszukują to w okół budynków co pewien czas powstają nowe "okopy" (w cudzysłowie bą są to dziury po wykopanych kablach - szerokie akurat na tyle by wpaść tam stopą, a głębokie na pół metra więc łatwo uszkodzić sobie kończynę) bo nadal miejscowi przeszukują teren. W wielu miejscach leży gruz, często porośnięty trawą więc nawet nie bardzo widać, że teren nagle robi się nierówny. No i raz wlazł tam jakiś autochton, który chyba chciał w tajemnicy przed żoną sobie wypić.

Na trzecim terenie - Roszarni - nigdy osobiście nie strzelałem. Wiem, że kiedyś ludzie tam strzelali, ale gdy byliśmy tam z kumplami (1,5-2 lata temu) stwierdziliśmy, że teren jest zbyt niebezpieczny i za mało atrakcyjny - część budynków została zburzona, reszta się sypie, sporo dziur.

Wracając do myśli przewodniej podsumuje. Mieszkacie w Wielkopolsce - terenie z pewnością bardziej uprzemysłowionym niż Warmia czy powiat bartoszycki (bo nie cały powiat bartoszycki to Warmia), które są zdecydowanie rolnicze. Z pewnością macie więcej miejscówek CQB (bo ja nie mam właściwie żadnej) i chyba od tego dobrobytu niektórym z Was się w głowach poprzewracało. Gdyby w mojej okolicy powstał bezpieczny teren do CQB, który byłby dostępny za 10zł/h to chyba (mimo, że CQB nie lubię) podskoczyłbym ze szczęścia aż na dach bloku. Może nie strzelałbym tam często, ale żeby płakać, że drogo?

A jeśli uważacie niektórzy, że to taki fajny biznes (prawie zerowy wkład własny, a tyle kasiory) to zakładajcie sami areny ASG/paintball.

Jeszcze raz przepraszam za offtop.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...