Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Airsoft w Bawarii


Recommended Posts

Siema. Jest tu ktoś kto się bardzo dobrze orientuje na prawie niemieckim odnośnie airsoftu? Mam parę pytań i chcę je skonfrontować z kimś kto się zna. :icon_biggrin: Jak coś proszę o kontakt na priv :icon_mrgreen:

Edited by Kalciu
Link to post
Share on other sites
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przeczytałem, przeczytałem :D

 

Tak się zastanawiam czym w myśl litery prawa niemieckiego jest replika ASG ? Czy to tylko sprzęt miotający kulki za pomocą sprężyny, gazu lub elektryki?

Czy samo body, bez cylindra, gerboxa też już jest traktowane jako replika?

Próbuje zorganizować ludzi na wypad do lasu ale nie w celu strzelania się ale samego pochodzenia, poćwiczenia orientacji i taktyki w pełnym opo, same body czyli bez możliwości oddania jakiegokolwiek strzału, musi to być teren specjalnie do tego wyznaczony czy las z dala od cywilizacji też może być?

Ogólnie jestem ciekaw czy z wybebeszoną repliką dalej traktowany jest jako gracz ASG którego celem jest zachwianie równowagi ekologicznej zostawiając za sobą miliard kulek :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Opcja 1

Wszyscy poruszajacy sie z bronia sa zagrozeniem.

jesli was ktos namierzy odrazu moze wezwac policje,a procedura bedzie prosta zatrzymany do wyjasnienia.

W tym okresie jest wysoki stan gotowosci wszedzie policja,bundeswera itp emigranci

Wiec sam pomysl.

My bron nosimy w torbach po lesie.

opcja 2

lesniczy,masliwy moze do was strzelac to tez sluzby jako tako.

ktos ze sztucerem w lesie to normalne,ale inne ksztalty to juz zagrozenie terorystyczne.

rozmawialem z zolniezem BW i wszyscy sa bardzo nerwowi.

mozecie probowac na wlasna odpowiedzialnosc

pisze o naszym regionie

Link to post
Share on other sites

No takie pytania sie nie spodziewalem :P. Potraktowalbym to tak jak bylibyście na zwyklej ulicy, dlatego, ze ten las prawdodpobnie nie jest tak ogrodzony, ze nadaje sie do strzelan asg.

 

Mysle, ze replika bez bebechow nie wiele zmienia. NIe jestem tego pewien, ale nie ryzykowalbym poprostu. Nikt u nas w grupie poprostu sie nad tym nie zastanawial.

 

NIe umiem Ci inaczej niestety pomoc.

 

Gadalem z liderem mojej bylej grupy to mowil, ze nadal jest to traktowane jakos "bron".

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bez względu na to czy to replika z gearboxem czy bez, jak ktoś was zauważy wezwie policję, a wtedy nie będzie łatwo się wytłumaczyć. Co innego teren prywatny wyposażony w toalety, odgrodzony i za pozwoleniem gospodarza.

Osobiście odradzam, w najlepszym przypadku konfiskata replik i grzywna do 10.000,- € , ale jak traficie na nerwowego leśniczego lub policjanta - zrobimy składkę na wieniec i oddamy salwę honorową na najbliższej legalnej strzelance. :hahaha:

 

:maniak_OK: Polecam lekturę: http://www.airsoft-i...en_airsoft.html

Edited by tomo73
Link to post
Share on other sites

Tak pytam Hahaha wiadomo każdy kombinuje jak może :D aczkolwiek jestem przerażony rzeczywistością tu a tym co w Polsce było :-D ale już połapałem kontakty z grupami co się strzelają więc jest wszystko na dobrej drodze :-)

Edited by Kalciu
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dobry wieczór,

mam pytanie do zebranych na forum specjalistów: ile w Anglii kosztuje kulka do mojego plastykowego pistoleta? Zastanawiam się obecnie nad wyemigrowaniem do Anglii, ponieważ obawiam się rychłego nastania w Polsce rządów totalitarnych, ale na pewno nie wyjadę, jeśli takowa kulka plastykowa do mojej strzelba kosztowałaby więcej niż jej polski odpowiednik. Proszę o szczerą odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Siema!

Czy po ostatnich wydarzeniach w Paryżu zmieniły się zasady transportu replik z Niemiec do Polski ? Repliki z F w pentagramie posiadają bo kupione tutaj. Czytałem post z transportem ale jestem ciekaw czy czasem przepisy się nie zaostrzyły.

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Odpowiedz na twoje pytanie

Wczoraj w Monachium chlopak jechal na strzelanke,byl przebrany I wiozl ze soba torbe z zabawkami.

pasazerowie zawiadomili policje.

Zatrzymano autobus,ewakuowano ludzi I zatrzymano chlopaka.

W akcji bralo ponad 100 policjantow.

Po wyjasnieniu sprawy chlopaka puszczono.

I to chyba tyle.

Masz jakies jeszcze pytania :icon_lol:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...