Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 17/18C/19 [Taiwan-SA/Stark Arms/VFC]


Recommended Posts

Witam, pragnę dołączyć się do tematu i tym samym potrzebuję pewnej pomocy. Mianowicie zastanawiam się nad wyborem repliki bocznej. Jako, że posiadam od dość dawna M9 WE i katowane jest magami na CO2, to nieustannie coś się sypie i ją serwisuję. Osiągi w stocku są.. To po prostu brak osiągów. Przeszkadza mi również waga ( 1 kg dość ciąży na pasie ). Ostatecznie wychodzi najczęściej, że biegam jedynie z główną.

 

Dwie opcje, które najbardziej mi przypasowały ( choć bardzo odmienne ) to:

 

1.Dan Wesson 715 ASG. Dlaczego? Ponieważ lubię mało spotykane repliki, oznaczenia palnej, niską awaryjność i tutaj zaletą są niskie koszty eksploatacji. Tak, 6 kulek w łuskach i 1,2 kg to dla mnie to co sprawia, że nie jestem pewien zakupu.

 

2.Glocki 18, z których najbardziej wpadły mi Starki, a dokładniej Taiwan SA, chociażby ze względu na oznaczenia.

 

Do rzeczy. Chciałbym znać Wasze zdanie i byłbym bardzo wdzięczny za doradzenie mi w wyborze. Oczywiście w grę wchodzą inne glocki ale zależy mi jednak na pewnej bezawaryjności i dobrym wykonaniu. Replika nie będzie katowana, a jedynie używana jako ostatnia szansa, bądź ostrzał z bliskiej odległości, kiedy użycie L85A2 z 480 FPS będzie niebezpieczne. Żebym tego nie musiał pisać później. Nie jestem przekonany do TM z plastikowym zamkiem, bo za te pieniądze dla mnie to kpina.

 

Będę bardzo wdzięczny za zainteresowanie i pomoc bardziej doświadczonych graczy, a najlepiej takich, którzy mogą dużo powiedzieć na temat klocków ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W porządku. Jako, że Elka ma szybkostrzelność 23k/sek to nie potrzeba mi auto w klocku, lecz chodzi mi bardziej o aspekty wizualne. Tak jak wspominałem poprzednio. Potrzebuję repliki na dobicie, ew bliski kontakt, brak amunicji etc. 18stka użytkowana w trybie semi jest równie bezawaryjna co 17, czy nie ma tak dobrze? Jeśli ma się coś sypać po pół roku używania sporadycznie na weekendowych strzelankach to wezmę 17stkę, lecz G18C jest dla mnie piękniejsze.

Link to post
Share on other sites

To jest gbb, zepsuć się może każda pracująca część. Szczęście ze starkiem jest takie, że na wgc są części w ciągłej sprzedaży, względnie można zagadać do Bena na FB i u niego podłączyć się do zbiorówki na części bezpośrednio z vfc. Ja w swojej serwisowej karierze robiłem dwie 18stki starka, za każdym razem kończyło się tak samo-wymianą prawie całego zespołu wokół młoteczka, aczkolwiek obaj właściciele nie oszczędzali replik na auto w cqb. Jeśli nie będziesz pałował na auto i nie boisz się w razie czego zajrzeć i naprawić sam, sprowadzić części etc. to możesz spokojnie brać 18stkę. Jeśli zaś nie jesteś przekonany to lepiej kup sobie 19stkę i śpij spokojnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam 18 od starka już ponad rok i ogólnie chwalę sobie. W lesie używa jako zapasu, w CQB kilka razy robiła za główną, więc też trochę kulek przemieliła. Ja ogólnie polecam. W razie problemów na WGC jest części od groma, a wygląd nieporównywalne lepszy od każdego innego glocka. Jak do tej pory żadnej awarii nie miałem, nawet zacięcia jednego (choć czasem mu się zdarza strzelić 2 razy na semi), więc ogólnie nie ma co narzekać.

Edited by relativy
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam kolegów. Bardzo podoba mi się motyw jaki zaprezentował nasz rodzimy ManCraft, a mianowicie Boa z zaworem wkręcanym do magazynka, służąca jednocześnie jako smycz do pistoletu. Nie ukrywam, lubię smycze do pistoletów, nawet miałem takową swego czasu, ale gdzieś mi ją diabeł siedzeniem nakrył. Ponadto wkurza mnie fakt, że green gas jest, no co tu dużo mówić problematyczny, w związku z czym pomysł ManCraftów tym bardziej przypada mi do gustu. W związku z tym, że ManCraft, każe nam wybrać producenta repliki, gdzie nasz SA nie jest uwzględniony, pytanie moje do znachorów brzmi, do której stajni naszym Glockom jest najbliżej: TM, WE/KJW, KWA/KSC?

Link to post
Share on other sites

Dostałeś zwrot, ja właśnie kupiłem Sa ale 18c i jestem zadowolony, zamek nie ma luzow, jedynie metalowa lufa zewnętrzna trochę lata, ale łatwo ją usztywniłem. Ja na twoim miejscu bym oddał 17 i wziął 19, bo sam widziałem jak 17 zniknęła a potem się pojawiła na moment

 

Czy kolega może powiedzieć jakiż to patent wymyślił, żeby usztywnić lufę?

Link to post
Share on other sites

Rozbierałeś dokładnie replikę? Jeśli nie to możliwe, że jakiś element jest uszkodzony, a z zewnątrz tego nie widać i w nim tkwi cały problem. Myślę, że airsoft armory zrobiło by to jak trzeba, bo są dystrybutorem starka, a opinie mają bardzo pozytywne. Możesz jeszcze poruszyć temat na grupie informacyjnej Stark Armsa na Fb ( https://www.facebook.com/groups/358820500969347/?ref=bookmarks ). Prócz tego na wgc jest tyle części, że złożysz z nich od podstaw Starka, więc w razie czego części są ;)

Link to post
Share on other sites

Rozbierałem tylko zamek, na chwile pomogło, odniosłem wrażenie jakby guma w cylinderku się podwinęła i blokowała pracę zamka. Po przesmarowaniu i złożeniu wszystkiego do kupy działało przez 3 magazynki, po tym czasie znowu zaczęło się partolić... Brak mi słów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja miałem kiedyś podobny problem w M9 WE. Wiadomo, pierwszy GBB, nie znałem się, nie czytałem aż tak wmasg, a że była promocja to wziąłem. Replika przemieliła może 2000 bb i zaczęło się sypać. U mnie blokował się cylinderek w wysuniętej pozycji i zamek się zacinał w połowie od czasu do czasu. Myślałem, że to przez podwinięty O-ring na cylindrze, ale jak w końcu rozebrałem na części pierwsze to okazało się, że sam cylinder jest pęknięty. Skleiłem i działało, po tym sprzedałem ten syf.

 

Tak jak wspominałem poprzednio. Powinieneś rozebrać klocka i dokładnie obejrzeć wszystkie części. Prawdopodobnie problemu nie rozwiążesz z ściągając tylko zamek. Jeśli chodzi o doradzanie w sprawie Twojej 17-stki, to ja Ci zbyt wiele nie pomogę, natomiast na grupie Stark Arms, którą wcześniej podlinkowałem znajdziesz bardziej obeznane osoby,a być może i ten sam problem.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, podepnę się do tematu. Chcę zakupić Glocka od Starka (dokładnie G17) i mam dylemat. Po przeszperaniu internetu znalazłem dostępne Glocki tu:

1. http://www.ebairsoft...ion-p-9799.html

2. http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=51_391&products_id=23043

Który byłby lepszy? Pisaliście, że 4gen nie lubi się ze sztywnymi kaburami, wiec jeśli 3gen nie ma jakichś szczególnych wad chyba wziąłbym go. Szkoda, że w Polsce nie idzie tych Glocków dostać :( Na airsoftarmory są tylko customowe T Stormy, ale jakoś mi nie podchodzą. Znacie jakiś inny dobry sklep, z możliwie znośną ceną przesyłki i dobrą obsługą? I jak to jest z tymi markami, bo niby jest to VFC/Stark Arms, ale Starki obecnie dostepne nie mają oznaczeń, a te oznaczone to T Storm, Storm Airsoft Arsenal, Taiwan SA itp. Tu http://www.hatyaibbg...?id_product=260 natomiast Glock T Storma to dalej VFC O.o. Więc te wszystkie firmy to tylko rebranding starka, ale wykonywane we współpracy z VFC czy jak? Sorry, za te głupie pytania, proszę nie rozjeżdżajcie mnie od razu, po prostu chcę wiedzieć :icon_razz: Pozdro!

Edited by Aslaid
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Odświeżam. Orientuje się ktoś nt. kompatybilności magazynków CO2 między modelami S17 a S34. To chyba te same magazynki (tak przynajmniej na oko wygląda)?

Ciekawi mnie też jak dużo części z S17 pasuje do S34, bo znowu - na oko to wygląda jakby S34 miał ten sam korpus co S17 tylko zamek dłuższy (i lufę wewnętrzną/zewnętrzną)?

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Może tak być. Cybergun ma teraz licencję od glocka i pierwsze sztuki prezentowane są łudząco podobne do stara który jest produkowany przez vfc i vfc prawdopodobnie będzie produkować dla Cybergun. Także produkowane będą nadal tylko już oficjalnie pod marką glocka. Info nie potwierdzone ale wystarczy pooglądać fotki czy filmy z prezentacji i wnioski nasuwają się same.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...