Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początek z M-ką.


Recommended Posts

Witam, chcem rozpocząć przygodę i jestem w trakcie poszukiwań pierwszej replik. Jako, że jestem człowiekiem rozważnym (lub jak kto woli szkoda mi kasy na cos co może się nie spodobać), już od połowy wakacji obserwuję wyprzedaże, szukam, czytam, kalkuluję itd.. W końcu jednak nadszedł ten czas, gdy uzbierałem pieniądze i jestem pewien chęci zakupu. Gdzieś w sierpniu mało znany serwis www.military.plwypuścił na tydzień kapitalną wyprzedaż na kilka ładnych replik. Teraz, jak wiem po kontakcie mailowym z działem handlowym owego sklepu, pod koniec sezonu, jest planowana kolejna taka wyprzedaż, a ja tym razem nie przpuszczę okazji. W ofercie, jak napisali, prawdopodbnie znajdą się te karabinki (ceny z sierpniowej wyprzedaży... teraz jak twierdzą mają być takie same :icon_smile: ):

 

Kałaszek od ICS-549zł

M4A1 King Arms-449zł

M16A3 G&G-559zł

 

Ogólnie to raczej wolałbym emkę, ale proszę o pinie na temat tych replik, sam sporo poczytałem i na podstawie tych wiadomości chyba brałbym tą od KA, ale chcem się upewnić, a na tym forum można dostać wiele ciekawych porad.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wierzyć screenom to ten KA jest z serii Ultra Grade. A więc "Aha, 'ekonomiczna' seria Ultragrade. Niedawno coś o niej do mnie doszło. Podobnież kijem nie tykać."

 

http://forum.wmasg.p...bor-ostateczny/

 

Jeśli chodzi o emki i z G&G i z King Armsa będziesz zadowolony bo stoją na podobnym poziomie, użytkowałem gearboxy obu firm i nie moge złego słowa powiedzieć.

 

 

 

Może trafiłeś na dobry egzemplarz KA, w moim gearboxie został tylko szkielet, zębatki i łożyska reszta musiała być zmieniona aby to "pięknie" strzelało.

Edited by SupremeLeader
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o KA, to z zewnątrz naprawdę fajne repliki, jeżeli chodzi o użytkowanie też chodzi to bardzo przyjemnie, ale potencjału tuningowego nie mają. Jednak na początek są naprawdę przyjemne.

Jeżeli chodzi o G&G to jest podobnie, ładne, w stocku chodzą fajnie, ale jak zaczniesz grzebać, to wszystko do wymiany.

W sumie obie repliki są podobne, jeżeli KA to ultragrade, to lepiej brać G&G, jeżeli normalne serie to KA.

Link to post
Share on other sites

Witam. Znasz może przybliżoną datę tej wyprzedaży? Również chcę zacząć bawić się w ASG i miałem zamiar kupić replikę JG w tej samej cenie. Więc chyba lepiej w tej samej kwocie kupić coś z wyższej półki, tylko zastanawia się właśnie ile miałbym jeszcze czekać, bo ostatnio o niczym innym nie myślę, tylko o zakupieniu całego sprzętu:) Z góry dziękuje i pozdrawiam :p

Link to post
Share on other sites

Dobra, czyli podsumowując mam w tej sutuacji do wyboru dwie całkiem przyzwoite jak na początek M-ki z tym, że jedna (KA-Ultragrade) jest wykona ze znalu i nylonu... jakaś tam alternatywa dla absu, pwenie i tak sprowadza się do tego samego i ma bebeszki od pozostałcyh wersji KA (KA-Pro). Druga zaś (G&G) jest w pełni metalowa, wystepuje tu stali itd., ale za to jej prędkość wylotowa jest raczej niska, no i raczej nie powinno się wymieniać sprężyny.

Oby dwie są na podobnym poziomie. Niewiele mam przy nich opcji tuningu.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe opinie to byłbym dzięczny, jeżeli nie to bardzo dziekuję i to wszystko co chciałem wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

G&G jak i KA ma jakieś opcje tuningu (oczywiście mówie o normalnych bebechach nie niskobudżetowych) więc myśle że na stocku okł 420fps obie repliki uciągną bez zająknięcia. Poza tym nie bał bym się aż tak tych niskich prędkości wylotowych, pamiętaj że lepsze sprawdzone 380 w G&G niż napisane na pudełku chińczyka 450 :)

Link to post
Share on other sites

Widziałem emkę Cymy i mojego serca ona nie podbiła. Może to wina egzemplarza, ale tak źle spasowanego korpusu to jeszcze nie widziałem. Specna Arms też nie jest super. Powiem więcej, jest nieopłacalne. Jeżeli Emka to tylko EA w górę.

 

Cyma ma to do siebie, że jak będziesz szanować to będzie działać całkiem przyzwoicie. Niestety, korpus w mojej M4 był dość kiepsko spasowany (szczególnie front w CM 008), ale widziałem inny egzemplarz i tam spasowanie było przyzwoite. Niestety, po wymianie kilku części całość zaczęła się sypać w efekcie czego z mojej Cymy został front i lufa, praktycznie cała reszta została wymieniona.

 

Co do Specna Arms... miałem to w łapkach, widziałem jak to działa i mówiąc krótko - jak na chińczyka działa to całkiem fajnie. Boję się tylko, że może być podobnie jak z Cymą, że po wymianie jednej części zacznie się wszystko sypać.

 

Ogólnie, moje doświadczenie mówi mi, że jeśli chodzi o M4 to mamy dwie opcje zależne od naszego budżetu i oczekiwań:

Jeśli chcemy kupić replikę 'high-end', z której chcemy strzelać kilka lat to bierzemy EA lub lepiej sprawdzony (przeze mnie) KWA i wraz z upływem czasu tuningujemy go.

Druga opcja, dla tych z ograniczonym budżetem czy wątpliwościami jest kupienie Specna Arms lub Cymy (o KA/G&G się nie wypowiem bo nie znam tych replik), wymienienie gumki Hop-Up i wstawienie lepszej baterii. Ta opcja zadowoli was na pewno, bo repliki w stocku strzelają całkiem przyzwoicie.

 

Uprzedzam również, że warto się zaopatrzyć w kulki lepszej jakości, np. takie G&G, gdyż są dużo lepsze niż PJty, a różnice cenowe są (jak dla mnie) znikome jeśli chodzi o jakość/cena.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...