Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FALKENHORST 27-29.03.15 Dolny Śląsk | PATRONAT WMASG.pl


Recommended Posts

1975250_378959768925940_4397464850071128455_n.jpg?oh=e48c3a8200aa4ffc553ffc851aa03dfb&oe=54B7AC5D

 

Prowincja Zadar od wieków była kością niezgody pomiędzy Królestwem Galdanii I Republiką Tangau. Zadar, który był zamieszkany niemal po równo przez Galdańczyków i Tangazów, od stuleci był źródłem wielu surowców, jak drewno oraz wiele różnych metali z kopalń. Przechodząc z rąk do rąk, po krwawej wojnie Zadarskiej z lat 1962-65 prowincja ta została przekazana na 50 lat pod mandat ONZ.

Teraz, 50 lat po tych wydarzeniach mandat ONZ wygasa. Dwuletnie negocjacje nie przyniosły żadnych pokojowych ustaleń. Co gorsza, silna propaganda towarzysząca negocjacjom rozpalila nacjonalistyczne emocje po obu stronach. Rządy obu państw wiedzą, że nie mogą pójść na żadne ustepstwa, gdyż zostanie to przez ich społeczeństwa uznane za przejaw słabości.

Mandat ONZ wygasa 27 marca 2015 roku w południe. Co będzie dalej, nikt nie ma wątpliwości – Wojna.

 

Falkenhorst to międzynarodowy zlot airsoftowy odbywający się na Dolnym Śląsku między 27 a 29 marca. Osią imprezy jest przedstawienie zmagań dwóch jednakowo rozwiniętych fikcyjnych państw: Królestwa Galdanii i Republiki Tangau.

 

Nasza impreza jest przygotowana z myślą o airsoftowcach, którzy chcieliby uczestniczyć w walkach pomiędzy shierarchizowanymi armiami. Tym, którzy oczekują walk miedzy dużymi jednostkami w ciekawym terenie polecamy zapisanie się do batalionów regularnej armii. Uczestnicy, którzy wolą wymagające misje i bezpośrednie uderzenia za liniami przeciwnika rekomendujemy dołączenie do wojsk specjalnych walczących państw, które będą potrzebować ochotników do swoich zespołów zadaniowych i jednostek zwiadowczych.

 

Impreza będzie miała miejsce w górzystym i leśnym regionie Złotoryji około 35 kilometrów do Czech i ok. 60 km do Niemiec.

 

Czym Falkenhorst NIE JEST:

 

- Kilkugodzinną strzelanką niedzielną

- Siekanką bez ładu i składu

 

 

 

 

 

 

 

ZAPISY STARTUJĄ 28 PAŹDZIERNIKA, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

 

 

fref-1024x340.png

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaki jest limit miejsc?

 

Każda ze stron ma swoje odcienie kamuflaży( jedni mają odcienie zieleni,drudzy brąz). Dopuszczacie odstępstwa od tej zasady?

 

Pytam bo chcielibyśmy dołączyć do republiki Tangau, ale jeden z kolegów z teamu nie ma odpowiedniego munduru( nie chcę kupić/nie może/nieważne jaki powód).

Link to post
Share on other sites

Jaki jest limit miejsc?

Obecna fala biletów kończy się przy 300

 

Każda ze stron ma swoje odcienie kamuflaży( jedni mają odcienie zieleni,drudzy brąz). Dopuszczacie odstępstwa od tej zasady?

Pytam bo chcielibyśmy dołączyć do republiki Tangau, ale jeden z kolegów z teamu nie ma odpowiedniego munduru( nie chcę kupić/nie może/nieważne jaki powód).

No niestety, ale tutaj bez odstępstw - zaraz zaczęłyby się żądania "my też, my też" i cały podział mundurowy poszedłby się kochać.

Edited by Bernard
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zaczynamy konkurs: dajecie nam projekty flag dla Galdanii i Tangau. Czekamy na wasze propozycje do następnej niedzieli (30.11). Po tym ogłaszamy 24-godzinne wybory - dwie flagi z największą ilością głosów zostaną wybrane jako narodowe barwy Galdanii i Tangau.

 

Autorzy najlepszych projektów otrzymają od nas zestaw granatów rozpryskowych GR-2: http://www.sklep-militarny.com.pl/granat-rozpryskowy-gr-2-asg-p-31.html

 

10252059_396594837162433_5855076118326794775_n.jpg?oh=4ef77c392d87f9c3011a78e4dcac61a3&oe=54D9E1981424555_396594840495766_3946059991632924092_n.jpg?oh=d27b780cc6583f2bde184edda864242c&oe=551BA714&__gda__=1427847782_a7755e105877f5fd3ed3b29428e6750b

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

[ENG ]We have 14 spots left at the Galganian SpecOps and 17 spots left at the Tangaus LRRP. We will close registration to these branches at the end of the week.

 

[POL]Pozostało 14 miejsc w Galdańskich specjalsach i 17 miejsc w Tangauskim LRRP. Zamykamy rejestrację do tych formacji pod koniec tygodnia.

Link to post
Share on other sites

Ważna informacja dot. LRRP:

Oddziały LRRP są zaprojektowane do zdobywania informacji w czasie dalekich patroli, nie do działań ofensywnych. Nie spodziewajcie się wielu walk w tych jednostkach. Jeżeli oczekujecie więcej walk, możemy Was przenieść do SpecOpsów lub oddziałów regularnych.

 

Nie chcemy Was zniechęcać, po prostu nie chcemy, żebyście poczuli się zawiedzeni tym, ze LRRP za dużo nie postrzelał.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Śnieżna Pantera (Śnieżnyj Bars) z Galdania Regular Army szuka 8 ludzi do swojego plutonu pod moim dowództwem.

Specjalizacja szturmowa. Inaczej mówiąc preferujemy agresywne, metodyczne natarcie (tzw. skoki), base of fire i flankowanie.

Inne misje typu obrona i rozpoznanie też umiemy wykonywać, ale to nie jest to, co Pantery lubią najbardziej.

 

Z ciekawostek będzie z nami ekipa Miękkopowietrzni TV (aka Podręcznik Taktyki ASG) w składzie ja i Szara. Czyli jak ktoś ma parcie na szkło... to zapraszamy ;)

 

FB naszego teamu: https://www.facebook.com/Sniezna.Pantera.ASG

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Na FB miazga.... no ale jak się wymyśla scenariusz, poprawia zasady, szuka pojazdów PO TYM jak się zebrało pieiądze i naobiecywało to nic dziwnego

  • Adam Malinowski Taaaa przyhechalismy o 12 w nocy zero orgow, zero namiotow do spania, nikt nic nie wie, na pole dojechac nie mozna..... No comments
  • rzej Wilhelm No więc teraz mam dostęp do internetu i laptopa nareszcie mogę się rozpisać ... A wiec tak, jak kolega mówi ,pierwsze co to - POLE NAMIOTOWE ? - (było w ogóle jakieś ) widziałem tylko pościnane gałęzie, pełno nie pociętej trawy i co najważniejsze wszęd...Zobacz więcej
    • Piekiełko ASG Czyli potwierdza się to co nam już znajomi przekazują...
      [Dev]
    • atuszka Że tak będzie bylo wiadomo już ze sposobu przygotowania imprezy w tym Regulaminu a raczej jego braku.
    • Zieliński Współczuję, że daliście się wrobić w to coś.
      Tak samo współczuję sponsorom i patronom, którzy uwierzyli w organizatora ( którego sposób "organizowania" imprez w Warszawie jest istną legendą, a z relacji wynika, iż wszystkie typowe błędy "Bernardówek" pojawiły się na Falkenie tylko w spotęgowanej formie ) i zaufali mu własną marką.
    • am Adamowicz Legędą to on jest chyba z walenia w ch......
    • z Zieliński Dokładnie tak Trafiłeś w sedno
    • Szczypka Mateusz Zieliński szkoda że się nikt z Waszych okolic nie wypowiedział w tym temacie np. na wmasg, zaczynam rozumieć dlaczego zrobili imprezę tak daleko od domu
    • Michał Kwieciński Wiesz, to trochę inaczej miało wyglądać- w końcu organizował go od października- więc można było mieć nadzieję, że nie wyjdzie gniot
    • Piotr Blachowski tylko że i tak wszyscy mu odpuszczą a Bernard pare tysi przytuli za tę chujnię. Pierdyknijcie jakiś pozew zbiorowy czy cóś, w końcu nie wywiązał się z tego a co wział kasę
    • Mateusz Zieliński Oh, my od zawsze pisaliśmy recenzje jego "imprez" i ostrzegaliśmy, środowisko samo pozwoliło mu na takie działania.
    • Rafał Adam Adamowicz Organizator osobą z mojej ekipy proponował współpracę w zamian za opłacenie paliwa za dojazd i darmowe wejście . Trochę to śmieszne bo obowiązków pewnie było by w chuj a nawet nie chciał dać diety 15zł dziennie by jakieś jedzenie kupić . Dla mnie to trochę śmieszne bo zakładając że 190 osób płaciło po 200zł za wejście daje 46 000zł i na prawdę z tego nie można było opłacić orgów godnie za swoją pracę ?

    [*]Arkadiusz Kapuściński Miał to być najbardziej emocjonujący event asg w PL. Wy już się emocjonujecie a nawet na pole nie dotarliscie! Bomba

    [*]Sylwester Matuszka Po co płaciliście za wstęp do państwowego lasu? W regulaminie nie było nic o tym, żeby kupować bilet by móc wziąć udział w imprezie.

    [*]Jakub Jura No siedzimy id 5 h w lesie super

    [*]ylwester Matuszka Usługa niewykonana - należy się zwrot kasy.

    [*]Kamil Giżycki Jest godzina 16:19 3/4 składu z dwóch stron się już zwinęło, reszta jest w trakcie pakowania...

    Zacytuje kolegę "ta impreza była zrobiona tylko po to byśmy doceniali inne imprezy w Pl" Oprucz mapki, dymu, 3 toi toi i kupy foli strech w lesie nie było nic.

    [*]Tomasz Swędrzyński Nie było koszy na śmieci, tablic informujących o rozgrywce, żadnego powitani, odprawy, miał być prąd i ogólnie miało być fajnie, a co było? Totalny brak organizacji- nikt nic nie wiedział i ogólnie miałem wrażenie, że nie zostało zrobione praktycznie n...Zobacz więcej

    [*]Taktyczny.Blog-nasze motto to przetrwanie Blacha za takie coś to kręcenie wora co najmniej

    [*]Taktyczny.Blog-nasze motto to przetrwanie Dev musimy ze Sprinterem odwalić jakiegoś milsima u mnie! Ostatnio mi taki pomysł podrzucił ; D

    [*]Michał Misiek Rutkowski Zenada Panstwo organizatorzy...

    [*]Pan Chichot nie byłem ale z tego co widzę to może Wy nie zrozumieliście założeń, że milsim, że wojna to 95%czekania i 5% akcji? niewiem?

     

    tak to żart

    [*]Dominik Kominiak ale gdzie, bo nie widzimy

    [*]Patryk Wrona Czym Falkenhorst NIE jest: siekaniną bez ładu i składu, niedzielną strzelanką, Nie organizujemy Combat Alert - czytając te słowa sądziłem, że combatalert.com ma silną konkurencję, że powstała dobra, ostra impreza, na której będzie się wiele działo. Jed...Zobacz więcej

     

    Jakub Kowalczuk Miały byc fury w grze. Przyjechaliśmy Patrolem i Cheeroke z wwy, przygotowaliśmy siatki maskujące i zabezpieczenia. I co? I wacha za dużo $$ poszła sie jebac.

    Brak zapewnionej wody, parkingi nieprzygotowane na deszcz, Zadar Town to dziura w lesie, miały byc namioty i agregaty,

    [*]Mogliśmy jechać na Bordera, więcej ludzi, pojazdy, woda. Ach, i oczywiście jest tańszy. ...Zobacz więcej

    [*]Sebastian Czech Idę po popcorn, 3,2,1 start

    [*]Pawel Mickiewicz Ogólnie najgorsza i jednocześnie najdroższa strzelanka na jakiej byłem. Jedyne na kim się nie zawiodłem to inni uczestnicy imprezy (pozdrowienia dla DELTY:) którzy trzymali poziom i starali się ratować impreze jak tylko się dało. Zero organizacji ze s...Zobacz więcej

    [*]Paweł Szczypka dawno nie byłem tak zawiedziony po strzelance.

Edited by x54
Link to post
Share on other sites

Jadąc na Falkenhorsta zakładałem że trafię na średnio zorganizowaną strzelankę z elementami milsima...ale to co zastałem na miejscu to totalna porażka, dno i wstyd, bo ludzie z Niemiec czy Litwy musiały się łapać za głowę po przejechaniu X kilometrów. Jedynym pozytywem były ekipy, które poznaliśmy na miejscu, oraz sztab, który pomimo totalnego olania przez organizatora starał się napędzać jakoś tę farsę. Organizator ogólnie nie raczył nic zrobić, raz się pojawił w obozie Tangau, a potem ciągle "gdzieś" był. Leżało wszystko, od przygotowania "obozowiska", "rejestracje" po obietnice desantów z BTR czy helikoptera.

Może mówię to z perspektywy rozgoryczonego gracza, ale 180zł piechotą nie chodzi, a widywałem lepiej zorganizowane imprezy na Raszówce za 20zł(i był w tym ubezpieczenie, czego na Falkenhorscie nie uświadczyliśmy).

Tak wiec mam nadzieje że organizator się poczuje i odda nam te pieniądze, które zostały po opłaceniu tych wszystkich "atrakcji".

PS: Poza tym śmieszna rzecz, by TAKA impreza kończyła się 24 godziny przez oficjalnym zakończeniem (tak, skończyliśmy jakoś zabawę dzisiaj(28.03) około 15)

PS2: Wielkie podziękowania dla wszystkich w kompanii AXE. Zwłaszcza Paprika Corps, oraz najbardziej emocjonujący element imprezy, który musieliśmy zorganizować sobie sami. Mam nadzieje że filmik będzie epicki.

Edited by Świerszczu
Link to post
Share on other sites

Popieram x54 , Jedynie co ludzie uratowali impreze , byłem w TAN. ( HAMMER ) . Już ostatklami nadzieji pod koniec dzisiejszego dnia staraliśmy się coś pograć i liczebnością 3os. ( było to jakieś 20% zespołu na tamten moment [tak reszta sie wkur... na org i pojechała]) zaatakowaliśmy przeciwnika ( i jedną z rzeczy która nas nie zawiodła to że nadal był przeciwnik a nie pojechał do domu). Ogólnie nie powinno pójść płazem Bernardowi takie niedotrzymanie obietnic ( jeśli ktoś szykuje jakieś pozwy zbiorowe , inne tego typu rzeczy to priv).

Jedynie moge podziękować uczestniką i WIELKI ale to WIELKI + dla "Pustaków" którzy podtrzymali imprezę !

Link to post
Share on other sites

Ciekawe - FB wyczyszczony. Komentarzy pod oficjalnym eventem brak, a coś czuje, że jak ludzie powracają to już kaskady negatywnych komentów się nie usunie. Cóż - mogę tylko potwierdzić powyższe komentarze. Nie wiam na co liczył org ? Że "jakoś to będzie?"

No nie - nie było jakoś - było dno i metr mułu. Generalnie śmiało można powiedzieć, że impreza była oszustwem / kradzieżą i mam nadzieję, ze organizatorzy odpowiedzą finanosowo lub karnie przed wszystkimi, bo tak grubego przekrętu na taką skalę to chyba jeszcze w Polsce nie było - BRAWO ! Mam nadzieję, że o taką sławe imprezy zabiegali organizatorzy.

Szkoda sponsorów, szkoda patronatu medialnego (ktoś weryfikuje w ogole organizatorów? ) , szkoda graczy.

Wstyd przed ekipami z zagranicy...naprawdę, smutku w oczach tych ludzi nie da się opisać....

No coż - czekamy na oficjalne komentarze. Jeśli portal będzie się starał zatuszować sprawę...to chyba, będzie jeszcze grubsza afera.

Over.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe - FB wyczyszczony. Komentarzy pod oficjalnym eventem brak, a coś czuje, że jak ludzie powracają to już kaskady negatywnych komentów się nie usunie. Cóż - mogę tylko potwierdzić powyższe komentarze. Nie wiam na co liczył org ? Że "jakoś to będzie?"

 

dlatego pozwoliłem sobie tu wklić kilka postów zz FB - dla potomności.

 

Generalnie śmiało można powiedzieć, że impreza była oszustwem / kradzieżą i mam nadzieję, ze organizatorzy odpowiedzą finanosowo lub karnie przed wszystkimi, bo tak grubego przekrętu na taką skalę to chyba jeszcze w Polsce nie było - BRAWO ! Mam nadzieję, że o taką sławe imprezy zabiegali organizatorzy.

Szkoda sponsorów, szkoda patronatu medialnego (ktoś weryfikuje w ogole organizatorów? ) , szkoda graczy.

Wstyd przed ekipami z zagranicy...naprawdę, smutku w oczach tych ludzi nie da się opisać....

No coż - czekamy na oficjalne komentarze. Jeśli portal będzie się starał zatuszować sprawę...to chyba, będzie jeszcze grubsza afera.

Over.

 

Pieniądze zbierała (bo nie organizowała imprezy przecież) chyba spólka z ograniczoną odpowiedzialnością i o ile pamiętam kapitałem zakladowym 5000zł. Do takiej kwoty odpowiadaja finansowo. Reszta nie do ruszenia.

Link to post
Share on other sites

W sumie trudno, że taka kasa, za taki chłam pójdzie się paść.Wiemy że szansa na odzyskanie jest minimalna. Ale chociaż postarajmy się, by wszem i wobec było wiadomo że pan Bernard należy do grona oszustów. Postarajmy się by ludzie zaczęli unikać imprez tego pana. Wtedy przynajmniej uniknie się kolejnych szwindli i kolejnych zawiedzionych nadziei (że o zszarganej reputacji imprez polskich na zagranicznych forach nie wspominając).

Link to post
Share on other sites

Popieram x54 , Jedynie co ludzie uratowali impreze , byłem w TAN. ( HAMMER ) . Już ostatklami nadzieji pod koniec dzisiejszego dnia staraliśmy się coś pograć i liczebnością 3os. ( było to jakieś 20% zespołu na tamten moment [tak reszta sie wkur... na org i pojechała]) zaatakowaliśmy przeciwnika ( i jedną z rzeczy która nas nie zawiodła to że nadal był przeciwnik a nie pojechał do domu). Ogólnie nie powinno pójść płazem Bernardowi takie niedotrzymanie obietnic ( jeśli ktoś szykuje jakieś pozwy zbiorowe , inne tego typu rzeczy to priv).

Jedynie moge podziękować uczestniką i WIELKI ale to WIELKI + dla "Pustaków" którzy podtrzymali imprezę !

Potwierdzam Szacun dla "Pustaków" ogarnęli sztab wzorowo. Pozdrowienia od RTO Lima-delta. Bez odbioru :icon_wink:

 

P.s. Kupiłem najdroższą naszywkę w życiu. Kosztowała 200zł musiałem jechać 400km i jeszcze czekać bo nie dojechały na czas. Bo imprezę zorganizowaliśmy sobie sami. Wraz z "Pustakami" i resztą chłopaków z Tangau. Wielki dzięki! Uratowaliście co się dało.

P.s.s. Tylko pogoda dopisała. Było ciężko, mokro, zimno, ślisko czyli to co tygryski lubią najbardziej.

Edited by globi
Link to post
Share on other sites

Mnie tlylko zastanawia jedno - dlaczego ludzie przelewają komuś na konto kasę mimo, że nie było wymogu płacenia za udział?

Koleś na stronie podał zasady jakie maja obowiązywać podczas gry. Ani słowem nie wspomniał, że bez przelewu nie mozesz zostac uczestnikiem.

Link to post
Share on other sites

Pisał, że jak nie zapłacisz to zostaniesz skreślony z listy. A kto wiedział, że przy rejestracji już tam na miejscu nie będą sprawdzane twoje dane i czy za cokolwiek płaciłeś? Koleś nawet nie miał listy uczestników, dawał regulamin do podpisania którego nie było czasu przeczytać, zapisywał nazwisko(jak zapisał z błędem to nawet mu się nie chciało poprawić), nr telefonu i nara. Oszust.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...