Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FALKENHORST 27-29.03.15 Dolny Śląsk | PATRONAT WMASG.pl


Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest różnica pomiędzy milsimem, a pomiędzy inercją dowodzenia i brakiem planu i aktywności. Jeżeli, według Ciebie definicją milsima(czyli symulacji działań militarnych) jest wydawanie przez cały dzień rozkazów "czekajcie", a przez to siedzenie w miejscu prawie całych sił przez 8h to sąd wojenny jakiejkolwiek armii postawiłby Cie pod ścianą.

Nie było rozkazów o żadnym zwiadzie, patrolach, nie natknąłem się na żadne działania chociażby wrogich zwiadowców, nie prowadzono żadnych działań zaczepnych ani jakichkolwiek. Nic, null, "czekajcie"...co prawda po 19 coś się działo, ale to efekt światła latarek i emocji jakie ich smugi światłą sprawiają w ciemnym lesie.

Bite siedzenie na d... przez 8h, a potem wytarcie sobie mordy hasłem o tym, że "dla Ciebie jest napierdalanka". Nie proszę ja Ciebie, sztab Galdanii, był jak Bernard i osławiony Pan w białych spodniach, co sprosił kilkaset ludzi na pole i zostawił samym sobie.

 

W końcu to "prawdziwy milsim", siedzenie w parku w szpeju...

 

W czym braki pojazdów, obozowiska i innej logistyki przeszkadzały w sprawnym działaniu sztabów? Mieliście namiot, radiostacje, mapy i nadmiar ludzi, którzy by pomogli, błysneli ciekawymi pomysłami...

Sorry COMMANDOOGUREK nichts fuer ungut!

Wiem o Co ci chodziło. Taka drobna zaczepka. Gdybyś miał pojęcie jak ostre misje wyglądają w realu. I nikt takiego oficerka nie śle za jego asekuranctwo na szafot, a jeszcze mu medale dają...a ludzie czasem giną. Ciesz się, że wasza misja jako kanonenfutter takie łagodne zakończenie miała. To na szczęście tylko gra, a kiedy dowództwo nie robi, komando przejmuje kolejny po stopniu. Mogliście pójść w partyzantkę i zabawa murowana. Więcej luzu. Augen auf und durch!

Glueck Ab!!!!

Link to post
Share on other sites

Oświadczenie orga:

"Ubolewamy, że impreza nie wszystkim się podobała. Każdą informację o niedociągnięciach przeanalizujemy i wyciągniemy wnioski."

 

wypadła mi replika z szafy

 

"Pozostajemy otwarci na Waszą krytykę. Wychodzimy z założenia, że najlepiej wiecie co nie zagrało, co powinno zostać poprawione, a co wyeliminowane."

 

wypadł mi bagnet z szuflady...

 

Dobrze, że nagraliście film. Bez filmu pomyślałbym, że Impreza była cool i marudzicie bo macie wygórowane wymagania kulinarno - sanitarne.

tak na serio, to współczuję uczestnikom "imprezy". Szkoda, że afery zaczynają trawić środowisko ASG.

Wstyd za granicą pozostanie.

Link to post
Share on other sites

W warszawskim środowisku ASG pojęcie "Bernardówka" już dawno weszło na stałe do kanonu pojęć słownikowych ;o) .

 

Recepta na "Bernardówkę"

 

1. Znajdź jakiś ogólnie dostępny teren, najlepiej blisko domu

a) możliwie mały, żeby się nie nachodzić

b) możliwie blisko komunikacji miejskiej - przyjedzie więcej licealistów i młodych studentów, co jeszcze nie maja teamów albo szpeju żeby na poważniejszą imprezę się wybrać

 

2. narysuj na google maps niewidzialny trójkąt a z wierzchołków wyznacz punkty do zdobywania - scenariusz odfajkowany

 

3. Wpuść do miejsca gry (hektarowego zagajnika) 300 osób - będzie tłum, każdy krzak będzie strzelał więc nikt nie powie że się nic nie działo.

 

4. Podziel ludzi na trzy strony - może bez sensu, ale żadna nie będzie mogła wygrać i cały czas będzie "młócka", bez potrzeby wymyślania jakichś zadań i innych tego typu bzdur

 

5. Wyznacz respy jak najbliżej - jak się ludzie już znudzą i o 12 zaczną zwijać na obiad, szybki powrót z respów zmniejszy wrażenie pustki

 

6. Skasuj każdego na 5 zł

 

7. Przynieś megafon i ew chrono, żeby było wiadomo za co te 5 zł.

 

Także tego, idealna impreza na sobotnie przestrzelanie SAWa, na 2K kulek człowiek ma przynajmniej 500 fragów. Ale na Śląsku ten czarny stretch między drzewami strasznie drogi. Pewnie dlatego, że trzeba było go dowieźć tak daleko z domu ;P

Edited by kedaar
Link to post
Share on other sites

Jak Bernard robił na Mokrym Ługu ostatnią pożegnalną strzelankę powiedział, że bierze się za grubsze tematy... No kulwa fakt, pojechał grubo...

 

Tak ode mnie to ten chłopek w białych galotach jest kuty na cztery łapy i nie umiejszając winy Bernarda to jego też pewnie ruchnął. Nakręcił go na mega event i puknął w dwunastnicę bez mydła.

 

Trzymam kciuki chłopaki za Was. Jak dla mnie dobry papuga to powinien ogarnąć. Ustalcie kwotę dla Was a co wiecej wyciśnie będzie dla niego, to go zmotywuję do maksymalnego wyciśniecia. Nie jestem orłem ale jak przegra można go obciążyć wszelkimi kosztami.

Link to post
Share on other sites

Oświadczenie orga:

"Ubolewamy, że impreza nie wszystkim się podobała. Każdą informację o niedociągnięciach przeanalizujemy i wyciągniemy wnioski."

 

wypadła mi replika z szafy

 

"Pozostajemy otwarci na Waszą krytykę. Wychodzimy z założenia, że najlepiej wiecie co nie zagrało, co powinno zostać poprawione, a co wyeliminowane."

 

wypadł mi bagnet z szuflady...

 

Dobrze, że nagraliście film. Bez filmu pomyślałbym, że Impreza była cool i marudzicie bo macie wygórowane wymagania kulinarno - sanitarne.

tak na serio, to współczuję uczestnikom "imprezy". Szkoda, że afery zaczynają trawić środowisko ASG.

Wstyd za granicą pozostanie.

 

Gelayev - narzekałeś na CA, że obietnice, że to, że tamto...

Szkoda, że tutaj nie przyjechałeś... To pobiło CA13 o kilometry :/

Link to post
Share on other sites

Za to niesmak po imprezowy taki sam.

 

No nie ten sam, bo tam gracze nie grozili pozwem zbiorowym, tam orgowie jednak wzięli na siebie odpowiedzialność i w kolejnej edycji bardziej to dopracowali, tam jednak część obietnic spełniono i choć edycja była słaba, to nie było aż takiego smrodu jak tutaj...

Link to post
Share on other sites

Ok. Muszę się odezwać bo jestem Wałek.

Po pierwsze primo: lubię jak mówiecie "Ale Wałek", "Niezły Wałek", "Co za Wałek", "Wielki Wałek" itp

Po drugie primo: wnerwia mnie gdy mówicie "Bernard zrobił Wałka", "Ale Wałka wykręcił" itp

 

Pragnę oświadczyć że nie mam nic wspólnego z Bernardem ani chłopem w białych kalesonach. Wszelkie wypowiedzi wiążące mnie z tymi panami to pomówienia. Ja naprawdę nic z nimi nie robiłem, kręciłem ani nic.

 

Moja wypowiedź ma charakter żartobliwy i ma na celu poprawę nastrojów. Bardzo wam współczuję. Przestańcie ronić łzy na forum i dajcie po jajcach zasrańcom (załóżcie im sprawę).

 

Z poważaniem

 

Wałek

Link to post
Share on other sites

Nie byłem na imprezie, widocznie miałem nosa.

Widziałem te 3 filmiki udostępnione "rozmowy z organizatorami" z których absolutnie nie wynika nic.

Wstyd na całą Polskę i Europę.

Mam nadzieję że "organizatorzy" zadośćuczynią uczestnikom.

 

Z innej beczki filmik na youtubie jednej z ekip obcokrajowców z Fu0ckenHorsa

Widać ich rozgoryczenie oraz zniesmaczenie imprezą.

Link to post
Share on other sites

Nie byłem na imprezie, widocznie miałem nosa.

Widziałem te 3 filmiki udostępnione "rozmowy z organizatorami" z których absolutnie nie wynika nic.

Wstyd na całą Polskę i Europę.

Mam nadzieję że "organizatorzy" zadośćuczynią uczestnikom.

 

Z innej beczki filmik na youtubie jednej z ekip obcokrajowców z Fu0ckenHorsa

Widać ich rozgoryczenie oraz zniesmaczenie imprezą.

kolejny film od Niemców

Edited by tomex86
Link to post
Share on other sites

Czytam i ciężko uwierzyć .....

Ale kicha. Wstyd na cały świat. A później się dziwimy ze nas tak postrzegają jako cwaniaków vide czeska reklama.

Jeśli już przy Czechach to przypomina się film "Czeski sen" który ziścil się u nas tera.

 

Koleś oszukał wszystkich, graczy, sponsorów, patronów, współpracowników, podwykonawców, i chyba samego Bernarda tez.

 

Portal wMaSG ma w sumie największą możlilość zadziałania międzynarodowego.... Działajcie plizzz bo kwas.

Link to post
Share on other sites

Jak miał Pan w białych spodniach rolować Bernarda jak to ziomeczki od dawna do tego mieszkający razem?

 

Ot Bernard zrobił to co zawsze na swoich "imprezach" i myślał, że jak zawsze ujdzie mu na sucho, bo nikomu nie będzie chciało się procesować o "kilkanaście złotych", a środowisko i tak go ochroni.

Link to post
Share on other sites
Portal wMaSG ma w sumie największą możlilość zadziałania międzynarodowego.... Działajcie plizzz bo kwas.
Pakul ma rację. Teraz jest to Wasze najważniejsze zadanie i to w imieniu całego polskiego airsoftu: przebić się z rzetelną informacją jaką zapewne wypracują wspólnie poszkodowani przez ten zjebany tandem abyśmy wszyscy płacić gębą nie musieli.
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały temat...i jest mi wstyd. Wnoszę o przygotowanie listu otwartego z przeprosinami dla gości zagranicznych, pod którym proponuje zebrać podpisy wszystkich, którzy taki podpis zechcą złożyć. Nie było mnie tam, tak jak i 99% polskiego środowiska AS i wiem że to nie Nasza wina że dwóch cwaniaków zrobiło taki kwas, ale czuje się przez to wszystko podle i uważam że należą się przeprosiny naszym gościom. Co się stało to się nie odstanie - ale coś zrobić trzeba żeby można było pojechać choćby na Borderwar i bez wstydu spojrzeć Czechom w oczy (nie tyczy się to oczywiście tylko Czechów). A z tymi gagatkami zróbcie porządek...

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały temat...i jest mi wstyd. Wnoszę o przygotowanie listu otwartego z przeprosinami dla gości zagranicznych, pod którym proponuje zebrać podpisy wszystkich, którzy taki podpis zechcą złożyć. Nie było mnie tam, tak jak i 99% polskiego środowiska AS i wiem że to nie Nasza wina że dwóch cwaniaków zrobiło taki kwas, ale czuje się przez to wszystko podle i uważam że należą się przeprosiny naszym gościom. Co się stało to się nie odstanie - ale coś zrobić trzeba żeby można było pojechać choćby na Borderwar i bez wstydu spojrzeć Czechom w oczy (nie tyczy się to oczywiście tylko Czechów). A z tymi gagatkami zróbcie porządek...

 

Popieram inicjatywę, i uważam tak jak Eryk i Pakul, że WMASG jako jedyny ma możliwość takiego działania.

Pod listem otwartym podpiszę się bez chwili zastanowienia.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy już było, śledzę na bieżąco topic, ale mogłem zawsze przegapić. Sprawozdanie i fotki od miejscowych fotografów:

http://knocik.pl/fal...9-marzec-2015/#

na prawdę niezłe fotki, a ja jak zwykle ucha-chany... darłem łacha że nas zrobią gębami tego niewypału i mi cyknęli fotkę...

W kwietniowym wydaniu "Echo Złotoryi" ma być więcej fotek.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...